Kako shraniti popraženo čebulo

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

tema odprta - 8. okt 2008 10:27 | ogledi: 21.912 | odgovori: 12

Ker je bila v akciji in ker jo res veliko porabim, sem jo namreč kupila malo več. Sedaj pa je začela gniti. Drugega ne vem, kot da jo prepražim, preden jo pol segnije. Ali je bolje, da jo nadevam v kozarce za vlaganje, dobro zaprem  in hranim na hladnem ali da jo zamrznem. Kaj pravite?

Lejla13

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

8. okt 2008 10:49

Ojla, tudi mene zanima kako shranjujete čebulo, česen, korenje,... da vam ne segnije? Kaj svetujete. muca1

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

8. okt 2008 10:54

Jaz čebulo, če jo imam več olupim in sesekljam potem pa po posodicah in v skrinjo. patka

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

8. okt 2008 10:54

Za česen ne vem, ker ga kupujem sproti. Korenje pa shranim tako, da v večji zaboj, najbolje lesen, nasujem suho mivko (sipo) in vanjo zakopljem korenje.

Lejla13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. okt 2008 10:55

Tisto, kar še izgleda okej, prenesi v drug kozarec, porabi čim prej, ostalo vrzi proč. In to izkušnjo uporabljaj kot lekcijo pri naslednjem nakupovanju. Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. okt 2008 11:17

Na pomlad mi je ostala domaca cebula in ko je ze zacela malo odganjati ter ene par tudi ze rahlo gniti, sem vse skupaj ocistila,zrezala na kolobarje, cisto malo poprazila na olju,le toliko da rahlo postekleni in malo spremeni barvo, dala v majhne, malo mocnejse(zaradi vonja) plasticne vrecke in posodice ter zamrznila . Uporabljala sem jo do poletja- prakticno povsod- za golaz,vse sorte juhe,tudi kruh,itd.itd. Meni se je zadeva krasno obnesla in bom eksperiment zagotovo ponovila. Lp lucka

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

8. okt 2008 13:37

Vandelina jaz sem živ dokaz, da gre  osel kdaj tudi dvakrat na led. Že lani sem naredila isto napako, pa me ni izučilo. Naslednje leto je prav gotovo ne bom.

Patka in lucka52 hvala. Bo šlo raje v skrinjo kot v hladilnik.

L.p.

Lejla13

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

8. okt 2008 13:48

Ko je imela stara mama probleme z očmi, ji je sestra pripravila čebulo na zalogo. Če se prav spolnem, je bila to pražena čebula, shranjeno je imela v stekelenem kozarcu v hladilniku. Lahko jo za vsak slučaj še vprašam. Tudi v trgovini sem že videla praženo čebulo v plastičnih posodah. Zgleda tako, kot da je posušena.

katti

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

3. feb 2013 9:48

Čebula v kleti je pričela propadati, odganjati...Poiskala sem babičin nasvet in del čebule narezala in  podušila na masti in pustila, da se v posodi za shranjevanje ohladi. To sem potem pospravila v hladilnik in je pripravljeno za kuho.Lahko bi uporabila tudi olje.

Del čebule sem narezala in shranila v vrečke z "zadrgo", pa še v eno večjo vrečko in v zamrzovalnik.To čebulo jemljem sproti in jo dam na vročo maščobo.

 

jovita

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

3. feb 2013 10:46

Moja soseda pa čebulo seseklja, jo prepraži na masti, pol pa tole napolni v jogurtove lončke, ohladi in shrani v skrinji. Ko jo rabi, jo sprotno ven vzame in uporabi. Pravi, da je zelo praktično in hitro, jaz še namreč nisem poiskusila, bom pa naslednje leto!

kvačkarica

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

3. feb 2013 17:01

Prepraženo čebulo redno dajem v skrinjo. S tem si skrajšam čas kuhanja, ker med tednom vedno kuham ali pa naredim predpripravo za naslednji dan za kosilo. To sem se navadila od svoje mame, ko ji je nekoč toča uničila čebulo. Ker ji je bilo škoda te čebule, je vso sčistila, prepražila in dala v skrinjo. Meni pa je bilo praktično in tako delam že približno  deset let. Z varilnim strojčkom zvarim male vrečice, da jo imam za enkrat. Te vrečice pa zložim v plastično posodo, da mi po skrinji ne smrdi po čebuli.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti