Ideje za malico za v službo

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

9. okt 2008 12:32

mogoče kaj pomaga, v Šparu imajo sedaj v akciji termo posode, sicer sama imam eno podobno in mi komot zdrži pet ur. Zvečer skuhano, zjutraj pogrejem v mikrovalovki in nesem v službo. Sicer ni sveže kuhano pa vseeno bolje kot vsak dan sendvič.

sladkosnedko

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. okt 2008 13:03

Čudovito, najlepša hvala! Si bom kar seznam naredila, pa malo tedensko menjala - joj, krasne ste, hvala! tulka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. okt 2008 19:02

Sem včeraj še malo premišljevala v postelji, hehe, samo je bil danes bolj natrpan dan (povezano tudi s tistim gležnjem;), zato malo kasneje, ampak saj malical bo še celo leto, ne?;) Praktično je pogledat, katere kuhinje sveta imajo dosti prigrizkov, ki se jejo hladni oz. na sobni T in tam iskat ideje: precej tega je v Indijski, se mi zdi, recimo razni chaati, roti prata, pa tudi kaka kuhana koruza je lahko dobrodošla sprememba. Pa vsi tisti kruhki se lahko jejo skupaj s chutneyi, ki jih ima lahko tudi lepo v službi, da mu ni treba vsak dan nosit sabo celega boga... Še ena zadeva, ki se je hladna in je popoln obrok (v smislu, da ima OH, beljakovine in zelenjavo), je recimo suši - res ni klasična malica - ampak, zakaj pa ne? Potem mu lahko narediš "domače" instant juhe - seveda boš rabila kocko ali granulat juhe, ampak verjemi, da to ni slabše od raznih menz, vsaj za našo garantiram (so se ljudje že večkrat ornk zastrupili not...). No, nadrobiš kocko ali pa granulat zmešaš z začimbami po okusu, lahko dodaš še suhe gobe na majhne koščke zrezane, seveda, ali pa celo suho sadje ali razne oreške, odvisno kaj ima rad in pa instant rezance (recimo riževe ali pa narediš domače zelo natanko zvaljane na zelo majhne koščke narezane (zvaljaš na mašinci, zrežeš na valjčkih za rezance na isti mašinci in ko se posušijo, jih še zdrobiš v rokah, da dobiš male koščke - ti se bojo potem skuhali v vreli vodi, tudi če jih samo preliješ, ni treba vret ne vem koliko časa, samo pustiš 3-5 min., pa je - prej pa itak ne moreš jest, ker je juha še vrela). Za kaše sem videla, da se je že Tinca spomnila,sploh ajdova je zelo dobra in ima tudi veliko beljakovin in je dovolj okusna tudi mrzla. Ko boš iskala po netu ideje, išči tudi pod "picknik food", saj boš tam našla ideje za hrano, ki se jo da odnesti narejeno s seboj, recimo: Lahko mu kdaj narediš tudi nadevan kruh: narediš zelenjavno solato ali gosto mineštro ali kaj podobnega in to nadevaš v izvotljen hlebec kruha, daš nazaj pokrov hlebca in vse skup zaviješ v folijo, da se ne razčopota, ko bo nosil v službo (če gre pa z avtom, pa ni treba komplicirat in daš samo v eno posodo). Tudi zelenjavna nabodala s sirom ali sojo so zdrava in imajo tako vitamine kot beljakovine: na palčke nabodeš recimo mini paradižničke, popečene bučke in na kolobarje narezan korenček, lahko tudi koščke popečenih gob, na kocke narezan sir (recimo pravi feta je zelo dober, je pa tudi navadni jošt ali gavda ok), popražen tofu, če ga ima rad (moj lubi ga ne mara, pravi, da se mu soja smili in je zato iz čistega usmiljenja ne je;) Vse skupaj lahko še preliješ s kako marinadico (olivno olje, limonin sok in limonina lupinica z malo soli in popra recimo naredijo navadne mini paradižničke in feta sir kot eno krasno jed;) V sendvič mu lahko kdaj daš tudi pečene sojine zrezke, to se dostikrat je mrzlo, samo naj bo vedno pri teh pečenih/ocvrtih zadevah še kak namaz (super je skutin) spodaj, da ni preveč suho. PO guglaj tudi: recipe "serve warm or cold", se mi zdi, da bi ti moralo vrečt ven take recepte, ki jih iščeš. Pa kupi mu kak "funbox", to so take fajn škatle, (ki dejansko delujejo po letih vsakodnevne uporabe, celo zapiralni mehanizem še dela!), ki se dajo lepo napolnit z malico in so res super, da se ti ne valja en jogurt po ruzaku in čisto sfašira tisto bogo sadje, ki je zraven,... res se obnese, vsaj če imaš takega fanta kot jaz - kadar si sam vzame malico in jo flikne v ruzak, se zelo pogosto zgodi, da jo čez xy dni nekdo najde v precej drugačnem stanju v še vedno istem nahrbtniku;) Če pa dobi malico v škatli, pa je potem škatla prazna, jo da zvečer v pomivalni stroj in zadeva dela:) pa ne zastopam nobenih firm z embalažo, da ne bo kdo mislil, samo se res obnesejo (mam eno še za tamalo, da se ne more nikjer zgodit, da bi bila reva brez hrane - saj veste, prastari strah staršev, da bi bili otroci lačni;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. okt 2008 19:38

Aja, lubi je ravnokar povedal še eno zelo enostavno idejo: palačinke! Pravi da jih ima en vedno sabo na teren in mu jih vsi takoj pojejo;) Pravi, da kar namazane z marmelado, pa da so mrzle čisto dobre - jaz sicer jem samo tople palačinke, ampak fantje očitno niso tako "haklih";) probaj, mogoče mu bo pa všeč... bolj kot vsak dan testeninska ali riževa solata, že zaradi spremembe;) Če pa bi rada naredila malo bolj močen in poln obrok, pa naredi skutne palačinke, te so res nasitne, not je skuta, jajca,... tak da imaš spet iz vseh skupin, samo še sadje ali zelenjava ti manjka, ampak to lahko je zraven, recimo tudi kot kompot (če boš sama vlagala, vlagaj v male kozarčke, pa mu daš to zraven palačink sabo). Ali pa predevaj iz velike konzerve v malo plastično posodico, ki se dobro zapre, pa je. Veri

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. okt 2008 22:10

O presneto, Veri, čudovita si. Hvala. Sladkosnedko, hvala za informacijo o termo posodah, jih bom šla pogledat. Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 09. okt 2008 22:11:47

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. okt 2008 22:59

Naj povem, da sem poskusila s palačinkami, čeprav je moja mami kar zmajevala z glavo, da bom to dala možičku za malico. Uf. Zmaga! Bil je navdušen. Pa še mikrovalovko so nabavili, tako da bom zdaj lahko čarala vse sorte. Hvala vsem za nešteto idej. tulka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. okt 2008 0:14

Hehe, to pa moram povedat lubiju, ko se zbudi:) Ja, če majo mikrovalovko, lahko delaš, kar ti paše, vse se da pogret (preverjeno, ker zdaj ima tamala vedno dve kosili, pa se mi vsak ljubi dan dveh ne da kuhat, tak da ji dostikat kaj pogrejem za prvo kosilo)... Zelo lepo se pogreje chili con carne, pa še tak čas je, da bi mu znalo pasat.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti