Obod za torte

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 6. okt 2008 17:56 | ogledi: 1.711 | odgovori: 3

Kupila sem raztegljiv obod za torte iz "rostfraja", ampak ker berem da ga ne rabite samo za sladoledne torte, prosim za nasvet za kaj vse in kako ga uporabljate?

Da bi v njem spekla biskvine oblate, ali moram obod namazati in kako podlago naj uporabim za dno?

Nisem ravno pekarica in nimam tovrstne prakse. Vnaprej hvala.

kozamurnik

Temo je spremenil(a) kozamurnik dne 06. okt 2008 17:58:40

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. okt 2008 18:46

Oi! Jaz v njem prečem biskvite za torte,ampak obvezno okrog zadevam z alu folijo,ker zna nekaj ven steči.Spodaj dam peki papir,oboda nikoli ne mažem.Sem pa vnjem pekla tudi že fernandote in delala tiramisu Pa za sestavljanje tort je super... Roncolino

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. okt 2008 19:25

Jaz uporabljam vse vrste obodov za kar koli. Treba se je prepustit domišljiji in gre. Tudi če je potrebno karkoli izrezat je krasno. Odreže lepo na željeno velikost. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. okt 2008 19:45

Pri peki testa za dno uporabim peki papir, oboda nikdar ne mažem niti ne oblagam s peki papirjem (razen če gre za kremaste zotre, ko se krema strjuje v hladilniku, potem ga obložim s prozorno gospodinjsko folijo).

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti