Kako se znebiti vonja po bruhanju iz kavča oblečenega v microfibro

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

tema odprta - 5. okt 2008 17:18 | ogledi: 11.783 | odgovori: 12

2 letni sin je zjutraj pobruhal kavč. Vse smo očistili, le tistega "kislega " vonja se ne moremo nikakor znebit. Kam mi svetujete?

Hvala za nasvete!

Mijan

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. okt 2008 17:21

globinsko čiščenje z enim tistih posebnih sesalcev, kjer lahko dodaš v vodo tudi nekakšne dišave. tulka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

6. okt 2008 11:03

Namoči krpo v vodo razredčeno z alkoholnim kisom in obriši. To je navaden beli kis, jabolčni ali vinski nista primerna zaradi vonja. Lp Nasha

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

6. okt 2008 13:08

Mogoče kakšen sprej za osvežitev tkanin. Včasih je bil to sprej Jasa, ampak ne vem, če se ga še dobi. Jaz ga imam že zelo dolgo. Po bruhanju ga sicer nisem uporabljala, vem pa da je zelo učinkovit če imajo obleke, kavči, zavese, deke... vonj po cigaretah, naftalinu plesni.... Mogoče se še dobi Jasa ali pa kaj podobnega. patka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. okt 2008 13:33

Ja, to, kar je patka napisala o jasi, drži kot pribito. Ampak zadnjič so imeli v Hoferju en sprej, piše gor (upam, da ni reklama, samo nasvet dajem - sploh ga pa v hoferju nimajo več ) Tandil, osvežilec za tekstil. Se mi zdi, da je enke kakovosti kot Jasa.

Drugače je pa tudi kis dober, kot je že nasha predlagala.

Lp

cervus

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

6. okt 2008 17:49

s peno za čiščenje preprog, vendar prej preveri, da se kaj ne razbarva. Sama ponavadi največkrat uporabim venish, katerega razredim z vodo nato vtrem na gobico, ( tiste rumene, ki so za posodo pomivat) ter vtrem. To ponovim večkrat. Z Venishem sem zelo lepo očistila zelo svetel tepih, je kot nov, pa po stanovanju diši prijetno . lp, anitram1

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

6. okt 2008 18:48

Malo sem gledala sedaj po internetu, ma o tej Jasi ni kaj veliko informacij. Za Hoferjeve izdelke pa vem, da če niso v redni prodaji, jih imajo na zalogi le v času akcije, tako da... Sem pa že včeraj čistila z Vanishevo peno za preproge, pa ni nič manj "kislih" vonjav s kavča. Nasha, si mogoče že kdaj probala z razredčenim belim kisom po microfibri čistit? Saj ta kis za vlaganje (si imela verjetno tega v mislih) kar pogosto rabim tudi za čiščenje, pa tudi namesto omehčevalca, pa me je vseeno malo strah z njim čistit microfibro. Imamo majhno dnevno sobo in se mi zdi, da se je ta vonj razlezel po celem prostoru. Smo včeraj in danes cel dan zračili stanovanje, ko pa smo vžgali centralno... Bljak! Mijan

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

6. okt 2008 20:58

Mijan je napisal/a:
" vonjav s kavča. Nasha, si mogoče že kdaj probala z razredčenim belim kisom po microfibri čistit? Saj ta kis za vlaganje (si imela verjetno tega v mislih) kar pogosto rabim tudi za čiščenje, pa tudi namesto omehčevalca, pa me je vseeno malo strah z njim čistit microfibro. Kis razredčim z vodo, to je nežna mešanica , rahlo s krpo sčistiš, mi imamo rumeno sedežno iz mikrofibre in psa v stanovanju tako, da večkrat počistim, do sedaj ni bilo nič narobe, poizkusi na enem delu, kjer se ne vidi, če imaš kakšno živo barvo. Kis je pa običajni beli za solate, kis za vlaganje je aromatiziran. Jaz uporabljam Renški hram z rumeno nalepko, z belo nalepko je pa za vlaganje. Mijan
Lp Nasha

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

6. okt 2008 21:21

Imam nearomatizirano variato belega kisa, sem šla sedaj prav preverit v kuhinjo. Grem probat še to varianto... Bom poročala, kakšen je bil rezultat. Mijan

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

7. okt 2008 9:51

Ko se kavč dobro posuši posesaj, da se odstranijo suhi delci, ki so ostali v prevleki. Lp Nasha

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

7. okt 2008 11:03

Mijan! če se nisi rešila problema sem sedaj dobila v roke reklamo od Lidla . V njej je tudi osvežilec tkanin, vendar pa ga jaz še nisem uporabila in ti ne znam povedat kako se obnese. Je pa na strani kjer piše iz naše ponudbe in ni nobenega datuma, tako, da predvidevam, da je stalno v prodaji. patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti