Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. okt 2009 21:43

ja

tulka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. okt 2009 22:08

Jaz že pečem

lp goga

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

23. okt 2009 5:44

Jaz tudi pecem, samo se sproti poje, kot celo leto :). Ne, hecam se. Bozicnega se ne kaj, ceprav so trgovine pa letos ultra hitre a se vam ne zdi.Meni se zdi,da vse skup izgublja car s to gonjo, je pa ja sele oktober pa majo ze tri tedne bozicne stvari. Tarja83

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. okt 2009 6:32

Tudi jaz še ne pečem piškotov, ki bi bili namenjeni, da se pojejo ob praznikih. /čeprav se baje odlično obdržijo v zamrzovalniku/ 

Razmišljam pa že malo o repertoarju, ki se bo takrat znašel na mizi. Imam nekaj novih receptov, ki jih je potrebno predhodno preizkusiti, da ne bo potem slabe volje. Želim si še enih par prav posebnih modelčkov. Zame osebno je božična peka tako poseben čas v letu, da o njej začnem razmišljati že sedaj in ves čas blazno uživam. 

Anja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

23. okt 2009 7:34

Jaz tudi že pečem, ampak se mi vse sproti poje :). Sem si pa že nakupila nekaj novih modelčkov, ki jih bom prav v kratkem sprobala, imam pa tudi že nekaj receptov na strani. Prav včeraj sem bila v lidlu, sem šla iskat modelček za smrečico, bom letos kar piškotne smrečice dala v jaslice, bo bolj zanimivo :) Drugače pa jaz začnem pečt tam nekje v drugi polovici novembra. LP mina20

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

23. okt 2009 7:43

Hihi, jaz vadim zelo leto in naši vse sproti pojejo in sveda povej kaj ja in kaj ne:). Trenutno so zelo aktualna jabolčna peciva in pa huzarski krapki. Kar se pa božične peke tiče, so pa večni in nepogrešljivi klasiki: mandljevi srčki, pomarančni piškotki, cimetove zvezdice, božični angleški sadni kruh in medenjaki. Za vse troje imam pravzaprav star preizkušen recept. Seveda se mi potem v sredini novembra kot vedno STRGA in preizkušam nove piškotke in kulinarike, knjig in revij. Letos bom priredila neke super cookie v božično različico. Ko se jih bom lotila, bom dala gor recept:). Pa letos nameravam narediti kakšne ingverjeve dišavne piškote, pa kakšne polžke (s pistacijo), preizkusila se bom pri lincerjih in florentinčkih. Pa kakšni lepi novi mafinčki...Komaj čakam:P l e a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

23. okt 2009 7:58

Jaz pa zaenkrat razmišljam samo o nabavi materiala za peko. Prejšnjo soboto sem že privlekla nekaj kokosa in čokolade.

V nasprotnem primeru je kar velik zalogaj, če se odenkrat vse nakupi - čokolada, maslo, margarina, orehi, lešniki, mandeljni, suho sadje... Moko pa že imam.

 

Pozdravček!

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

23. okt 2009 8:42

Piškoti, nad katerimi sem blazno navdušena in so trenutno št.1 pri meni:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Orehovi_medenj

PS: Anja, če rabiš preizkuševalca, se prostovoljna javljam ...

 

Na št.2 pa še čakam. Upam, da mi bo uspelo prepričat Vendelino, da objavi recept za njene bači piškote

 

stana

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. okt 2009 9:16

Stana, uporabi vse svoje čare, da jo prepričaš

Lahko jih tudi predhodno spečeš in pridem preverit, če so dovolj dobri za objavo

 

Jaz bom letos zagotovo delala speculaase, čokoladne zvezdice in eno izmed brizganega peciva.

Končno se bom opogumila tudi za izdelavo medene hišice, pa tudi kakšni čisto navadni piškoti v družbi moje hčerkice ne uidejo.

Drugače pa se še nisem prav pretirano posvečala božični peki. Sem pa v dvomih, da mi bo uspelo ponoviti lanskoletno manijo

 

MM

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

23. okt 2009 13:37

Joooj, medena hišika je pa res prava paša za oči. Jaz imam super recept in ideje za krašenje. Je pa en problem: na koncu praznikov noče nihče več jesti hiške in prav tako nobenega peciva. Stran je pa škoda vreči. Pa še vsi otoci praskajo glazuro s strehe in trgajo bonbone dol in zato na koncu res izgleda klavrno:)) Je pa vsekakor zelo lepa:) l e a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti