Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

24. jan 2009 21:48

Na tem pekaču so sicer navodila, vtira se jih s karto- vsaj mislim, da se tako reče, neko lopatko pač.Sem jih danes naredila po receptu, ki je gor le dvojno količino

Moti me pri tem, da imajo okoli eno tako skorico, kar jih loči vizuelno od delanja na roke. Upam , da razumete. Zato sem mislila, da imate kaj drugege pogruntanega.

Kot sem pogruntala imam jaz nekako čudno oblikovane dlani in so moji roglički bože slabo oblikovani.Ko jih dela moja mami pa so vsi enako lepi.

lp

 

mizarka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jan 2009 21:51

Mizarka, nič nimaš čudnih dlani.......moja mama tudi drugačne rogljičke dela kot jaz...............so pač u nikatni, to je ja super!

rimljanka - zasebno mnenje

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

25. jan 2009 21:13

mene pa zanima,kje se da kupit ta pekač za rogljičke? hvala,lp ninkica

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

26. jan 2009 16:20

oo hvala katka lopatka,ampak ga ima že katera točno tegale? ker nebi rada kupila kaj manj kvalitetnega ninkica

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. jan 2009 16:51

Ninkica, takšen pekač ima jaz, o tem je bilo nekaj pisanega v tej temi že pred novim letom. Pa kljub temu, jaz sem z njim izredno zadovoljna, kot sem že napisala, tudi zato, kerlahko rogljičke začneš peči takoj, ko narediš testo (ni potrebe, da testo počiva na hladnem). Pekla sem rogljiče po receptu, ki je priložen pekaču, potem iz mešanice dr. Oetkerja, ki sem jo kupila  v Avstiji, pekla pa sem tudi rogljiče po receptih iz baze. Torej sestavine za rogljiče zamesiš v testo,namažeš po pekaču, čez nekaj minut pa jih že lahko zobaš. Testo pa razmažeš z lopatko (jaz uporabljam tisto ploščico, ki sem jo dobila zraven "cedila" za izdelavo šecljev. Edini problem je bil pri nekaj prvih pekah, da so imeli nekateri rogljički malo luknjic, ker testo ni bilo dovolj "vtrto" v pekač. Ampak sedaj že nimam več teh problemov!

Torej, kar nabavi pekač, po moje ti ne bo žal!

LP

kača

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

26. jan 2009 20:39

evo,sem ga že naročila,poročam ko ga dobim,in ko bojo rogljički pečeni ninkica

sukrček  

član od: 3.6.2007

sporočila: 7

27. jan 2009 8:14

Malo si ogledujem te umetnine in vzdihujem ... Na strani 91 je slikica in v levem spodnjem kotu so taki privabljivi piškotki pa bi prosila, če me "razsvetlite" z njihovim imenom ali celo bolje usmerite na recept . lp sukrček sukrček

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

22. okt 2009 21:41

Ne morem si pomagati, da ne bi spet odprla te teme... že kaj razmišljate/pečete?

Anja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. okt 2009 21:43

anja27 je napisal/a:

Ne morem si pomagati, da ne bi spet odprla te teme... že kaj razmišljate/pečete?

Anja

 

Ne.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti