Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. okt 2008 20:34

tulka je napisal/a:
Jelenčkova, kateri beli preliv? Jaz v mleti sladkor zamešam limonin sok in je super. tulka
Ja, to je to. Vedno je nekako tekoč, pa ne piše se lepo. Kakšen nasvet? Jelenckova

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. okt 2008 21:23

Am... držim se recepta "na 100 g sladkorja v prahu 1 žlico limoninega soka". Res pa ta preliv uporabljam samo takrat, ko premažem z njim cel muffin ali piškot. Mažem ga s čopičem. Za pisanje pa uporabljam kupljeni limonin preliv, tisti v rdeči vrečki, ki ga daš v vročo vodo in pregneteš, da postane tekoč, potem pa odrežem čisto malo robu vrečke in z njim pišem. Mogoče bi šlo tudi, če bi doma narejeni preliv dala v plastično vrečko in odrezala rob, ampak... po pravici povedano, raje spečem kilo piškotov več, kot da bi se preveč zafrkavala s kranclanjem. tulka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. okt 2008 7:24

mamamia je napisal/a:

Saj jaz tudi ne pretiravam, še tja sredi februarja se neki piškoti valjajo sem in tja, pa še slabo ni nobenemu....Saj moram napolnit vse tiste pločevinaste škatle, zakaj pa jih imam doma???

Mamamia

mamamia
izjava,ki velja tudi za našo hišo anaeva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2008 8:35

Jaz sem v zadnjem času preizkusila mandljeve piškote in karamelne piškote. Oboje preživi v škatli kar nekaj časa in so precej sveži. Okej, mislim, da so, zaradi tega, ker so bili super prve tri dni, potem jih je pa zmanjalo. Bom enkrat nahecala stanči, da se jih loti, da bodo potem bolj fotogenični.... Vendelina jr.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

6. okt 2008 9:01

Meni pa so eni najboljših prazničnih piškotov, brez katerih mi živeti ni LEŠNIKOVI HRUSTAVČKI 2 beljaka 100 g naribane mlečne čokolade 200 g sladkorja v prahu 200 g zmletih lešnikov 1 zavojček vanilij sladkorja 1 žlička (po okusu) cimeta Črna in/ali bela kuvertura za obliv Stepemo trd sneg in ga zmešamo z ostalimi sestavinami. Testo oblikujemo v klobase in jih damo na hladno. Nato jih narežemo na koleščke in damo v pečico. Pečemo na 180 C približno 10 minut. Ohlajene piškote do polovice pomočimo v raztopljeno kuverturo. Na izgled sicer dokaj običajni, ampak okusni: magnolija

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

6. okt 2008 10:21

Oooo, Magnolija, tale recept je prišel kot naročen. Vedno se sprašujem kam s tistimi beljaki. Sicer sem delala po principu Katke Lopatke in jih metala stran, sedaj bom pa na račun tega recepta imela še eno vrsto piškotov več. Hvala! Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. okt 2008 10:27

Jooj, ne me reklamirat s tem . Saj ne da bi hrano stran metala, samo peciva s samimi rumenjaki delam zelo redko (v bistvu le krofe, pa še tisti mi ne ratajo, zato uporabim zdaj kar boni moko, kjer pa ni treba jajca), beljaki pa so šli pač takrat adijo. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

6. okt 2008 11:38

Katka lopatka, ne zamerit, nisem mislila slabo. Ampak res včasih nisem vedela kaj storiti z dvema beljakoma, pa sem jih po liniji najmanjšega odpora vrgla proč. Valjali so se mi po hladilniku 3 dni, češ, saj jih bom pojedla. Saj sem imela pri tem slabo vest, potem sem pa na forumu pri eni od tem prebrala, da nisem edina, pa sem si malo oddahnila. Ok, tole je bilo malo off topic, pa gremo nazaj na prvotno temo, da ne bo še kakšnega prepira po nepotrebnem. Moycaa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. okt 2008 12:43

Hihihi, jade, pa ti si hujša od naših trgovcev, ki bodo vsak čas začeli praznično krasiti ... Jaz sem zaenkrat še jesensko razpoložena in imam na mizi včeraj pečeno jabolčno pito po receptu mojstra Ivačiča. Bom pa spremljala to temo! Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 06. okt 2008 12:43:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti