Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

8. okt 2008 8:44

no če ste že pri volji, bi vas pa še jaz prosila za kakšen nasvet, recept potrebovala bi recept za kakšne dobre piškote s katerimi ni veliko dela-ni treba delat kroglic ali pa jih izrezovat z modelčki. Mogoče malo velika želja ampak zelooo rada pečem in res da imam novo pečico-hvala tistemu ki je izumil ventilacijsko pečenje, ampak sredi novembra pričakujemo naraščaj in predvidevam da bom bolj na tesno s časom... lucijana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. okt 2008 9:39

Lucijana, medene strucke, domaci prijatelj - oblikujes struce, ki jih speces in pecene narezes, bicikli (podobno), chocolate chip cookies, snezni veterci - nadevas z zlico, londonske rezine - speces v pekacu in peceno narezes na rezine, piskoti s testomatom , pa se bi se kaj naslo. LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 08. okt 2008 09:40:25

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2008 14:57

 

 

Sem šla malo brskat za drobnim pecivom pa da malo prilepim k nam izdelke naših "kolegic" z drugih kulinaričnih net strani...

mamamia

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. okt 2008 15:08

mamamia, nesramnost... kako se mi cedijo sline... tulka Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 08. okt 2008 15:40:22

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. okt 2008 15:45

Grem malo na temo iz prejšnjih strani: Če je kdo malo kratek v slanem pecivu, sporočam, da se dajo narediti super domači krekerji in sicer takole: 20 dag masla 1 dl oljčnega olja jajce 1 dl smetane 40 dag pa kakšno deko več moke segreješ smetano, stopiš notri maslo, doliješ olje, v to vmešavaš moko (kot sem rekla, jaz dam notri vse ostanke, tako da tudi še dvakrat ni bilo enako, tudi pšečnični zdrob, koruzni zdrob in podobno sem že dala notri....) in narediš kepo testa. Ohladiš. Razvaljaš na debelino 3 mm in potem izrežeš pravokotnike, 3 krat 4 cm. Pečeš na 190 stopinj 10 minut. Sem pa notri vsula že različne posušene začimbe (timijan, bazilika, rožmarin), pa tudi pekočo papriko sem že dodajala. Ti krekerji se fino kombinirajo s kakšnimi sirnimi namazi. Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. okt 2008 15:51

Lucijana, meni so super naslednji piškoti - zamesiš, daš počivat, razvaljaš, namažeš z deljakom, posuješ s kristalnim sladkorjem in razrežeš (jaz kar s tistim okroglim nožem za pico) na kvadratke - zelo malo dela, so pa krhki: CIMETOVE ŠVEDSKE KOCKE 400g moke 300g masla 100g sladkorja 3 rumenjaki ščep soli 2 žlički cimeta Za premaz: beljak in kristalni sladkor Pečeš na 180 cca 10 minut do zlate barve. Nastane pa tako testo, da ga z lahkoto režeš tudi z modelčki, zato jih jaz kar pridno uporabljam. tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2008 15:52

tulka je napisal/a:
mamamia, nesramnost... kako se mi cedijo sline... tulka Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 08. okt 2008 15:40:22

 

meni tudi, že nekaj časa, ko brskam po internetu ali že znanih straneh in iščem fotke drobnega peciva...

mamamia

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

8. okt 2008 16:03

Mamamia , ali bi mogoče vedela, kaj so tiste rezine, ki se vidijo na levi in desni strani in so take bele, pa kot kaže malo posute z orehi ali lešniki????

mizarka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

8. okt 2008 16:08

Pa še to sem pozabila dodati, vaš odpor do ocvirkov ..., najbrž še niste videli ta pravih, ti ki se dobijo v trgovini temu se sploh ne bi smelo rečt ocverki.  Jaz jih niti pod razno ne kupim, prav tako ne kupujem govedine, ker je vse vodeno pod mlado govedino, najstarejšo kravo, ki so jo doma pobili je imela mehkejše meso kot mlada govedina v trgovini. Malo iz teme ampak vseeno.

lp

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti