Kakav na beli jopici

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

tema odprta - 4. okt 2008 21:27 | ogledi: 2.486 | odgovori: 5

Imam velik problem.Na novi jopici,sem naredila kapljico s kakavom (en velik voden fuj).In ta madež ne gre in gre ven :(.2x sem že oprala,1x celo namzala z nečim za madeže,pa še vedno ne gre...

Ima katera izkušnje s tem?Ve s čim bi šlo ven?Ker drugače mi res ne preostane drugega,kot da vlečem v čistilnico :(

Roncolino

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

4. okt 2008 23:37

Če tkanina ni preveč občutljiva poskusi z navadnim detergentom za posodo. Jaz tako "rešim" precej popacanih otroških oblačil. Uporabljam pa modri Pril. Najprej poskusi nekje na robu, če nisi prepričana kako bo tkanina to prenesla. špelči

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

4. okt 2008 23:40

Mislim, da je bilo v eni temi omenjeno, da bela oblačila namočiš v mešanico mleka in vode ( liter mleka vliješ v plastični umivalnik, dodaš belo perilo in tolko vode, da je prekrito). Potem pa normalno opereš v pralnem stroju. Baje pomaga, nisem pa še preverila. Petya

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. okt 2008 0:33

tisto trdo milo za madeže (oz. proti madežem, hahaha), jaz ga kupim v Müllerju, je super! Jaz sem čokoladni madež dobesedno zradirala z ene majice. Atina

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

5. okt 2008 8:49

Atina bom poskusila z milom.Drugače je jopca bombažna... Hvala Roncolino

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

6. okt 2008 10:27

Jaz pa ponavadi vse madeže ,tako na belem kot pisanem perilu ,pošpricam z Meglio-m ali pa Trim-om.Deluje barva ostane madeža pa ni več .poskusi,nimaš kaj izgubiti kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti