Prehransko dopolnilo - nadomestek obroka

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 4. okt 2008 20:01 | ogledi: 2.420 | odgovori: 5

Danes sem bila v Mullerju in sem hotel kupiti neko prehransko dopolnilo, ki bi ga jedla namesto kakšnega obroka ob hujšanju. Pa je toliko tega, da sem kar obupala. Kaj imate kakše nasvet, kateri "prašek" bi bil v redu in znosnega okusa. Kupila pa sem sirotko v prahu, ki meni zelo pomaga pri uravnavanju prebave.

Hvala

zoja2

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. okt 2008 20:40

Zoja, če mene vprašaš, nikar ne jej teh zadev. Poglej malo po forumih, kako zdravo shujšati. Če boš izgubila težo s takoimenovanimi prehranskimi dopolnili, si boš nakopala težave s prebavili, pa tudi kilogrami se bodo takoj nabrali nazaj. tulka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. okt 2008 13:25

Se strinjam s tulko. RadaJem

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

5. okt 2008 13:32

No, saj ne mislim jesti samo dodatkov. Ampak včasih, ko je postane lakota med obroki prevelika, pa bi mogoče popila kakšen nadomestek, tako da lažje prebrodim krizo. Lp zoja2

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. okt 2008 13:37

Zoja, takrat popij velik kozarec (tople!) vode in pojej kakšen sadež. Odlično napolni želodec tudi jogurt z ovsenimi kosmiči, pa se od tega ne boš zredila. Meni se bolj obnese več (5) manjših obrokov. Ko sem obroke izpuščala, sem se samo še bolj redila. Telo takrat misli, da je v krizi, in hrano še bolj predeluje v maščobne celice, da bi naredilo zalogo. Pa ne misli, da samo nakladam. S pravilno prehrano sem shujšala 18 kilogramov. tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. okt 2008 12:51

tulka je napisal/a:
Zoja, takrat popij velik kozarec (tople!) vode in pojej kakšen sadež. Odlično napolni želodec tudi jogurt z ovsenimi kosmiči, pa se od tega ne boš zredila.Meni se bolj obnese več (5) manjših obrokov. Ko sem obroke izpuščala, sem se samo še bolj redila. Telo takrat misli, da je v krizi, in hrano še bolj predeluje v maščobne celice, da bi naredilo zalogo. Pa ne misli, da samo nakladam. S pravilno prehrano sem shujšala 18 kilogramov.tulka

 

Se podpišem pod tole. Sama sem na tak način izgubila 28 kg. Je pa res, da tudi, ko dosežeš željeno težo, ne smeš nazaj na star način prehranjevanja, sicer je vse bilo zaman.

Dodala pa bi še. Piti je potrebno 2.5 do 3 l tekočine dnevno (navadna voda, nesladkan čaj, lahko tudi kak kozarec mineralne vode z mehurčki, ampak ne pretiravat).

Pa na gibanje ne pozabi. Pol ure do uro bo čisto dovolj. Za vse, ki imajo prekomerno težo je priporočljiva hoja (hitra, kot zmoremo), nordijska hoja, kolesarjenje, pa kake raztezne vaje in uteži za krepitev mišic.

 

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti