Japonska restavracija

neznan uporabnik
tema odprta - 6. jan 2001 21:38 | ogledi: 7.416 | odgovori: 11

Ali mogoce kdo ve, ce v Sloveniji obstaja kaksna japonska restavracija?

neznan uporabnik

11. jan 2001 10:58

Barbara, če boš to informacijo pridobila, Te prosim, da mi jo javiš na moj e-mail. Hvala. Kaya

neznan uporabnik

31. jan 2001 12:55

quote:
Ali mogoce kdo ve, ce v Sloveniji obstaja kaksna japonska restavracija?
Ko sem bil na Japonskem sem tam srečal gospoda Borisa Liebera, ki ima restavracijo v Gameljnah pod Rašico. On je tam sicer predstavljal slovensko kuhinjo in tudi v svoji gostilni ponuja slovensko hrano vendar ima morda kakšne informacije, saj vem da je bil na japonskem večkrat. Verjetno ga lahko kontaktirate v njegovi gostilni.

neznan uporabnik

28. feb 2001 10:33

Bila je restavracija Magelan, direktno nasproti Čerina. Stregli so slovensko, francosko in ODLIČNO japonsko hrano (s tradicionalnim priborom in posodo). Zelo prijazna natakarja, zmerne cene... Ni mi jasno, kaj se je zgodilo z njimi, res pa je, da je bilo redko polno (premalo reklame?). Če kdo ve, kam in zakaj so odjadrali lastniki restavracije Magelan, potem bomo morda odgovorili tudi na vprašanje, zakaj tako iščemo japonsko kuhinjo. Spremenil(a) - marinka dne 28 Feb 2001 11:20:17

neznan uporabnik

5. apr 2002 7:36

Še vedo čakamo na odgovor, kdo bi nam lahko povedal za kakšno japonsko restavracijo v Sloveniji, če ne v Slo. pa vsaj v bližnji okolici???? ana.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

5. apr 2002 7:48

Ja, je pač ni. Smo pač še vedno zagovedani Slovenčki. Sicer pa je bilo enkrat v Delu, da ob sredah zvečer v neki restavraciji v stari Ljubljani (mislim, da zelo blizu Rotovža) kuha američanka, ki je vešča japonske kuhinje. Govora je bilo samo o sušiju, verjetno pa so to pač japonski večeri. Kdo bo pomagal s pravim naslovom in telefonom te restavracije?

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

6. apr 2002 15:32

Trenutno v Sloveniji ni nobene Japonske restavracije. V preteklosti sta bile sicer že dve v Ljubljani, ena v sedemdesetih letih, ki pa je hitro zaprla svoja vrata. Druga restavracija pa je bila pred desetimi leti , ki pa je bila del ponudbe neke kitajske restavracije. Vendar je tudi ta takrat zaprla vrata, ker se ni dobilo sestavin in tudi ljudje takrat še niso bili navdušeni nad posebnostmi. Si pa lahko z malo domišljije pričate japonsko kuhinjo kar doma. Podroneje o japonski kuhinji, sestavinah, pripravi ter različne recepte si lahko preberete v marčevski številki revije Pet zvezdic, kjer je objavljen obširen članek Iztok-a Legat-a, predsednika Sekcije kuharjev in slaščičarjev slovenije. Sestavine za japonsko kuhinjo pa si lahko kupite v trgovini Bios-M na Poljanski 14 v Ljubljani. Peter

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

9. jun 2002 19:45

Od prvega junija imajo suši v Ljubljani pri Sv Florijanu (bivši Amerikanec oz. Marco Polo), ne vem pa , če imajo tudi drugo jap. ponudbo. Baje naj bi imeli suši v kotičku s hrano, ki ga bodo odprli v juniju ali juliju v ljubljanskem Cityparku. Suši se dobi tudi ob sredah zvečer v Minimalu. Vera Simončič

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. jun 2002 22:37

Ej poskusi Pri Krištofu-Britof Kranj, imajo tedne Japonske kuhije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Anča

neznan uporabnik

24. jul 2002 14:42

Res je, nekaj ponudbe imajo pri Florijanu (Gornji trg 20, Ljubljana), vendar se moraš dogovoriti vnaprej (kakšen dan, si predstavljam). Tel.: 251 22 14. Porcija sušija stane približno 1200 SIT. Polona Glavan

zofka  

član od: 19.2.2005

sporočila: 2

20. feb 2005 13:57

Sushimama, na Wolfovi, v Ljubljani je prava japonska restavracija. Dela mogoce ze leto, leto in pol. zofka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti