Kako odpraviti prhljaj?

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

6. okt 2008 8:23

Kyara, ali veste kaj je bila ta tekočina, katera je vam pomagala? Jaz sicer nikoli prej nisem imela prhljaja, mogoče sem ga izzvala s pogostim umivanjem las in premočnimi šamponi. Verjetno je pa tudi stres v službi svoje dodal. Še vprašanje: ko se začneš lase umivat s katerim od našteštih šamponov, je to potrebno tudi, ko prhljaja ni več? Torej preverntivno, da se ne ponovi? lp matisa

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

6. okt 2008 8:29

Za vichy vem, da moraš narediti kuro. Ne vem točno ampak npr. 3 tedne 2x na teden. Potem pa ne več. Jaz potm uporabljam zelo blag šampon in če slučajno zasledim sledi prhlaja si potem zopet enkrat ali dvakrat operem z vichy in je mir. magnolija

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

8. okt 2008 8:34

Jaz sem par let uporabljala Oronazol v presledkih, ko se je pač prhljaj pojavil in mi je Oronazol vedno pomagal. Že po prvem, drugem umivanju je izginil. Letos poleti, ko se mi je prhljaj spet pojavil, pa mi kar naenkrat ni več pomagal, pa sem si umivala ene tri tedne lase z Oronazolom (enih 8, 9 krat). Sedaj sem pa probala Vichyjev šampon, ki je izdelan na drugi osnovi in za zdaj mi ta hvala bogu kar pomaga. Bom pa še probala potem Alverde kot ste nekateri predlagali. Lakica

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

8. okt 2008 9:21

Ne dolgo tega je ena gospa, ki se profesionalno ukvarja s tem dejala, da vsebujejo šamponi proti prhljaju neko snov, ki prhljaj "prilima" na glavo, zato pa je takojšen učinek (!?!?), problema pa ne reši oz. ne ozdravi in dobiš napačen vtis, da to pa res deluje in ko prenehaš z uporabo le-tega, se prhljaj pojavi "nazaj" (saj sploh ni nikamor šel!). Se podšišem pod Belin predlog! Alverde oz. kakšen drug certificiran 100 % naravni produkt! Predvidevam pa, da mu je treba dati čas, da lasišče "izloči" kemijo, ki smo mu jo dovajali vsa ta leta in vzpostavi naravna razmerja. LP Lipa

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

8. okt 2008 9:29

Meni pomaga edino le Head&Shoulders sensitive. Ne uporabljam nič drugega in že nekaj let NIMAM PRHLJAJA, pa sem ga imela pred uporabo tega šampona kar precej. Sem pred kakšnim mesecem za štos kupila Herbal Esence in mi ni dobro del. mojcca

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

8. okt 2008 10:12

Lipa, brez zamere, ampak razlaga te gospe se mi zdi pa malo za lase privlečena. Če bi šampon proti prhlaju zgolj prilimal prhljaj, bi to zagotovo pogruntala. Toliko pa mislim, da vsak človek pozna svojo glavo, da ve ali ima čisto lasišče ali pa je gor kaj prilepleno. Če grem z nohti po lasišču, za njimi ne ostane ničesar. Ali pa je ta prhljal tako močno prilepljen? To je potem isto, kot kadar se mi na obrazu pojavi kak lišaj in ga s kremo odpravim. A potem se v bistvu tist lišaj samo prilepi nazaj in ko se mi zadeva čez tri leta ponovi, se on odlepi. Halo? Nekako temu močno ne verjamem. Toliko pa poznam svoje telo, da vidim učinke določenih zadev. Pa tudi, da je Alverde šampon 100 % naraven ne drži. Niti ga oni kot takega ne reklamirajo. Piše le, da je brez sintetičnih dišav, barvil, silikonov in konservansov. Lep pozdrav magnolija Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 08. okt 2008 10:29:40

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

8. okt 2008 15:22

Cela linija Alverde je naraven proizvod in tudi na tem šamponu piše(Alverde naturkosmetik). Drugače pa ima Alverde tudi druge artikle super, kremce, pilinge...) beli

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

8. okt 2008 18:06

Jaz sem naredila kuro s šamponom Vichy in prhljaja nimam več. Sedaj se že 3 leta umivam z navadnim šamponom pa se prhljaj še ni vrnil. katra55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti