Ogrevanje na elektriko

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

tema odprta - 3. okt 2008 13:49 | ogledi: 33.002 | odgovori: 37

Zagotoviti si moram ogrevanje sobe v bloku (približno 16 kvadratov) - na voljo je samo elektrika. Želela bi seveda, da bi bili stroški čim nižji, sem pa bolj zmrzljive sorte. Kaj mi priporočate? Kakšne so vaše izkušnje z oljnimi radiatorji - na kaj je treba paziti?

Hvala!

šnorca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2008 13:57

Kaj pa manjša plinska peč? Mamamia

mamamia

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

3. okt 2008 14:00

Glamox (nekaj takega) radiator

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. okt 2008 14:54

Ja Glamox je v redu, tako so meni tudi svetovali. Je pa elektrika vendarle še dokaj poceni in sama imam doma v enem prostoru kar oljni radiator. Je poceni investicija, poraba pa tudi ne pretirano visoka. Za čas, ko še ne zaženemo centralne in za dogrevanje.

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

3. okt 2008 15:25

Pri ogrevanju z električnimi radiatorji je izkoristek skoraj 100%. Energija ki gre v nič se porabi samo v električnem kablu in ta je zanemarljiva. Vsa ostala el. energija se pa spremeni v toplotno ne glede ali radiator oljni ali pa ventilatorski. Pri olnem se prostor samo kasnej segreje. Lp prozman

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

3. okt 2008 15:26

Kako je pa s porabo in izkoristkom pri halogenskih pečkah (na tri žarnice)? Je zelo potratna? RadaJem

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

3. okt 2008 15:37

Približno isto. prozman

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. okt 2008 16:31

Kaj pa konvekcijski radiator? Menda je poraba elekrike manjša. Imajo jih naši znanci na vikendu, z ogrevanjem so zadovoljni, porabe pa še ne morejo primerjati, ker jih imajo premalo časa.

Ima jih tudi Bauhaus v zadnji ponudbi (stran 14 ali 15) Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 03. okt 2008 16:38:26

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

3. okt 2008 17:10

Mamamia, manjšo plinsko peč je imel moj mož v prejšnji trgovinici, ki je bila miniaaturna (le 17m2) in je sicer dobro ogrela prostor, vendar ga je stalno bolela glava, kljub temu, da je bila vedno velika frekvenca strank in je vedno znova prihajal v prostor svež zrak. Jaz bi to vsekakor odsvetovala.

Glede vseh ostalih električnih naprav - porabijo točno toliko, kolikor je napisano v navodilih za uporabo - običajno je to 2000w/h, imajo pa nekatera grelna telesa tudi več možnosti in lahko delajo le s polovično ali celo tretjinsko močjo (se pravi imajo več grelcev in lahko deluje samo eden ali dva ali pa vsi), verjetno je pa njihova učinkovitost kar različna.

Jaz imam npr. v kopalnici kopalniški kalorifer, ki porabi v eni uri delovanja 2000w in se mi zdi, da res hitro ogreje prostor, prej smo pa imeli infra peč, ki je tudi imela moč 2 kilovata, pa se mi je zdelo, da je toplo samo zraven peči, dva metra stran pa že ne več.

Sedaj, ko nam je pa peč od centralne crknila in je v fazi menjave, pa se v dnevni sobi grejemo z enim malim kaloriferjem, ki pa je bolj tako-tako (cenena kitajska varianta).

 

 

rrr

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

4. okt 2008 16:23

Priporočam električno peč Magma 6, ki jo povežeš kar na navadne radiatorje in imaš tako urejeno centračno ogrevanje, lahko segrevaš tudi vodo. Je čisto, nimaš nobenega dela, izkoristek elektrike je 100%, ogreva kot nora. Mi smo jo meli v zimi vklopljeno kar naprej, da se je samo dogrevalo za kakšno stopinjo. Ni pa potrebno, da je prižgana tudi čez noč ali ves dan, samo mi imamo radi vroče. Ker imamo drva kurimo na kamin, tako da jo redko uporabljamo. Jaz bi jo kar prodala (ker imamo kamin in oljni radiator za rezervo) , mož pa je noče. Mogoče bi se ga dalo pregovoriti. Će te zanima. Če nebi imela drv, bi 100% kurila na Magmo, ker res ogreje enakomerno, zeljeno temperaturo si nastaviš in peč se sama vklopi, ko temperatura pade pod nivo. Zame edina možnost kurjenja na elektriko. Iwana

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

17. nov 2011 5:33

Ali ma kdo radiatorje BEHA ali GLAMOX? Kako ste zadovoljni?

Ogrevanje stanovanja 45 m2 in edina možnost kurjenja je  na elektriko.

Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti