Poletna bela redkev

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

tema odprta - 3. okt 2008 13:24 | ogledi: 8.623 | odgovori: 4

Letos sem poskusno posejala belo redkev in zdaj imam lep pridelek, le nobenih izkušenj z uporabo. Bom zelo vesela vsakega namiga in nasveta iz praktične uporabe.

Hvala za pomoč in pozdrav vsem na Kulinariki.

Irena z Bleda

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

3. okt 2008 23:39

Kaj res nobeden nima nikdar na jedilniku bele redkve? Sem kar žalostna. Irena z Bleda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2008 6:15

Sem jo imela letos, večino smo pojedli kar narezano in rahlo posoljeno. Morda jo uporabiš enako, kot črno redkev. Naribano z zrnatim fižolom v solati, recimo.

rimljanka - zasebno mnenje

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

4. okt 2008 21:41

Hvala za nasvet. Glede na okus sem tudi sama ocenila, da bi jo uporabila enako kot črno redkev. Ampak tisti koreni so tako ogromni, da eden zadostuje za en obilen solatni obrok. Bom malo delila naokrog... Irena z Bleda

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

4. okt 2008 22:13

Tudi pri nas je redkev zelo obrodila.Uporabljamo jo :narezem in skuham(ne predolgo-naj malo hrusta)in jo jemo kot prilogo k mesu,omakam.Naredila sem jo tudi ze kot pire-skuhas pretlacis in zabelis z margarino,smetano.... Dodajam jo tudi k zelenjavnim juham. Lep pozdrav marmeladka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti