Trgatev..

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 2. okt 2008 15:06 | ogledi: 19.269 | odgovori: 26

Zdravo:: Ne vem, mogoče je bila tema že odprta, ampak jaz imam letos res problem s pripravo hrane.. ne vem, vsi so navajeni, da se na veliko in dobro je na trgatvi. Meni pa letos ne bo ravno uspelo, saj imamo v soboto osemdeset letnico in moram pripravljat za tja in tam, s tem, da imamo lesen hram in je kosilo zunaj.. Ponavadi kar stoje .. ker imam premalo klopi..

Zajtrk bo klasičen - prekajena plečka, kumarice, sir, kruh

Za kosilo pa bi nekaj spekla, ker imam ogromen krožnik in bom lahko kaj scmarila.. ampak kaj in kaj ponuditi zraven.. Edino kolači, upam, bodo ostali od fešte

Kaj menite..

Tina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

2. okt 2008 15:09

Ja me smo na srečanju jedle eno fajn porovo pito. Lahko se je in hladna in topla, lahko jo pripraviš dan prej in jo potem v pečici malo pogreješ. Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. okt 2008 15:14

za koliko ljudi pa moraš pripraviti?

Po moje je najbolje, da v pekaču v pečici spečeš nekaj večjih kosov mesa. Na dno pekača daš krompir in različno zelenjavo (por, korenje, paprika, peteršilj, bučke) in si prihraniš delo s prilogo. Ali pa narediš ajdovo kašo z zlenejavo kot prilogo, v pečici pa pečeš zgolj meso. In lahko narediš kak večji kos goveje pečenke, svinjsko pečenko (recimo kos vratovine kar s kostjo) in še kakšnega piščanca. Pečenje v pečici ne zahteva veliko stanja ob štedilniku, ajdova kaša z zelenjavo je tudi hitro in enostavno narejena (pod tem naslovom sem v bazo dala recept), pa še dan prej jo lahko narediš in naslednji dan le pogreješ. Tako imaš na hitro na jedilniku dve ali tri vrste mesa in prilogo, solato pa lahko natrebiš tudi dva ali tri dni prej, v platneni krpi ali zaprti posodi počaka. In če to ni dobra in prava hrana za trgače in nosače...Pa še krožnik bo lepo videti, obložem z različnim mesom in okrašem z rezinami zelenjave.

 

Ali pa v večjem kotlu skuhaš kak bograč ali golaž. Sestavine si pripraviš prej, saj je z rezanjem nekaj dela,

in ko je enrkat vse v kotlu in zalito z vodo, ti do konca pomaga skuhati tudi kak manj spretem kuhar ali pa s tem zaposliš kakšnega odraščajočega otroka. Pa še kruh lahko sproti nareže.

 

Tako so nam pripravljali na trgatvah in je super teknilo.

 

Mamamia

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. okt 2008 19:10

Kaj pa, če bi šla v varianto enolončnice? Recimo golaž lahko skuhaš že prej in ga samo pogreješ + polenta ali beli žganci. Ali pasulj + klobasa, ali jota + klobasa (to je pri nas običajno, zraven pa kuhani štruklji) - skratka nekaj, kar lahko kuhaš že en dan prej, tisti dan pa ti ostane samo še kuhanje priloge. Pri nas je tako, da kadar traja trgatev cel dan, se za malico prinese malo pršuta, salame, sira in kruha, za kosilo je ponavadi kakšna mineštra (jota, ješprenjka + nekaj sladkega), za večerjo pa pečeno meso, krompir, solata ali namesto krompirja kak zelenjavni narastek z jajci oz. zelenjavni zavitek. No, za letos smo pri nas s tem opravili že v prejšnjem tednu. mamaF - Mojca

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. okt 2008 19:13

Jaz sem jim za trgatev zraven mesa pripravil največji protvan - kar ga premorem prebranca, takega malo šarf. Grozdje - mošt - prebranac ,priloga k pečenki kombinirani iz svinjine, zajca in perutnine je kombinacija da se ti zrola.  Na koncu pa obcezen pečen kostanj. Trgači si zapomnijo.

Matjaž

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

2. okt 2008 20:32

Bi rekla ja, da si zapomnijo

rrr

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. okt 2008 21:45

Pa ka vi v braji samo jete? Mi bol pijemo. Štajerci pač. tumpika

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. okt 2008 22:38

Pr nas u vinogradi morjo vsi žvižgat, da peveč grozdja ne pozoblida.

Matjaž

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. okt 2008 6:03

Smo ravno včeraj trgali in to grozdje in pozneje jabolka. Sem jim pripravila zjutraj domače zadeve, prekajene seveda, zraven paprika, čebula....čaj, sok in vino.

Pozneje sem pogrela v naprej pripravljen golaž iz srčkov, svežo polento  in solato.

Na koncu pa kotel pasulja po moje narejenega. So si prste oblizovali, krožnikov pa skoraj ne bi bilo treba prati, tako so jih očistili, hehe

Spekla pa sem 3 vreste keksov, posolanko z jabolki in ocvirkove pogače.

Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. okt 2008 6:09

Tumpika pa ravi, da na Štajerskem samo pijača teče...po bratvi. 

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti