Čevapčiči - kaj narediti?

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

tema odprta - 2. okt 2008 12:49 | ogledi: 10.841 | odgovori: 8

Ostali so mi čevapčiči, pečeni na ražnju.

Razmišljam, kaj bi lahko iz njih naredila, pa mi nič ne pade na misel. A ima kdo kakšno idejo in recept. No, pa tudi samo ideja brez recepta bo dobrodošla.

lp,

shakra

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. okt 2008 13:03

...ali pa najnovejšega Katkinega recepta (olimpijski prigrizki). mamaF - Mojca

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

2. okt 2008 13:24

Skuhaj paradižnikovo omako vanjo vrži čevapčiče in malo pokuhaj. Malo drugačni čufti. Zraven pa pire krompir ali krompir v kosih.

lp Saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

2. okt 2008 13:25

Katka kaj pa tisto tvojo rolado s palačinkami??? Bi šlo? Začetnica

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

2. okt 2008 13:27

Meni je zelo všeč namaz ki ga naredim iz čevapčičev, kisle smetane in kislih kumaric. Vse dam v mikser (najprej kumarice, pa čevape na koncu pa smetano). Poleti večkat prakriciram , ko ostane po piknikih. Lahko ješ nakruhu ali v tortiliji ( palačinki). Začiniš lahko po okusu. frucka

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

2. okt 2008 13:35

Dobre ideje, hvala. Kako se jaz nisem mogla domisliti nič drugega kot, da bi jih naredila s polivko za testenine? Ker pa sem jih ta teden že jedla odpadejo. shakra

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. okt 2008 13:36

Zdaj sem jih jedla mmmmmmmmmm, težko je svetovati, če si sit, pri nas tudi redko kdaj kaj ostane, sem pa enkrat iz "ostankov" naredila " frittaio", sem vse lepo nasekljala, ražvrkljala jajčka in smo imeli naslednji dan dobro malico. Jajca v tem primeru nisem solila, ker so čevapčiči zelo slani in pikantni, da ni potrebno soliti, je bilo prav dobro za spremembo.

 

lp

 

 

Anamarija

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

9. okt 2008 15:53

Sporočam vam, da sem uporabila tiste čevapčiče in bili so prav dobri. Najprej sem prepražila čebulo, dodala narezano papriko, olupljen in narezan paradižnik, vse skupaj podušila, na koncu pa dodala še na drobno narezane čevapčiče in eno paradižnikovo omako, ki mi je ostala pozabljena v hladilniku. Spekla sem palačinke, maso zavila v njih, zložila v pekač, prelila z bešamel omako in spekla v pečiti. Nisem vedela, da so lahko ostanki tako dobri! Hvala za nasvete. Lp, shakra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti