Hujšanje po prenehanju kajenja

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

tema odprta - 2. okt 2008 0:07 | ogledi: 7.014 | odgovori: 8

Lepo prosim za vaše izkušnje, kdaj in kako ste uspeli shujšati po prenehanju kajenja. Saj se nisem zelo zredila - kake 4 kilograme, po mojem prepričanju predvsem zaradi spremenjene presnove. Res nisem veče jedla, ker nisem bila živčna. Sedaj kljub temu, da zelo pazim, kaj in koliko pojem, poleg tega pa še tečem, kar prej nisem nikoli, nikakokor ne morem izgubiti pridobljenih kilogramov. Res pa nisem še prakticirala kakšne drastične diete. Pridobljeni kilogrami me motijo zato, ker se mi najbolj poznajo na trebuhu. Lep pozdrav in hvala!

karlinka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. okt 2008 0:30

Nisem imela nikoli takih težav, ker goreče cigarete še v rokah nisem držala, tako da ti ne morem odgovoriti. Bi ti pa rada čestitala za uspeh!!! Upam, da boš vztrajala. V glavnem, ISKRENE ČESTITKE!!! Moji dve bližnji osebi sta prenehali kaditi, zato vem, da to ni lahko. Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. okt 2008 7:28

Moja sestra se je vpisala v fitnes, ker tek je le tek, tam se ne dela tako konkretno na mišični masi in topljenju odvečnega špehca. Ona je dobila +9 kg, katerih se je uspešno znebila v dobrih treh mesecih. Ni kaj posebej pazila pri prehrani.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. okt 2008 9:21

Karlinka, sama sem nehala kaditi letos aprila. Sicer sem se tolažila, da kak hud kadilec nisem bila nikoli (pet na dan) in da bom nekega dne nehala, ampak ta dan ni prišel, potem se je pa iz prehlada razvil bronhitis, od tam pa pljučnica....in sem nehala. Kilaža se ni spremenila. Nimam nobene želje po cigareti. Kajenje je navada, ritual, whatever, s katerim si človek pridobi izgovor, da "malo izklopi". Tisto, ko je človek malo napet, pa "gre enega prižgat", pa ko mu je malo dolgčas "pa eno prižge", pa ko kaj čaka "pa eno prižge", pa ko ne ve, kaj bi storil, "pa eno priže"....Materialna resnica je pa taka: če je človek napet, bo po eni cigareti več še vedno napet. Če mu bo dolgčas, mu bo po eni cigareti še vedno dolgčas. Če ima malo preveč čas, se bo tista cigareta prehitro skurila in bo še vedno tista nebogljenost v stilu, kaj naj pa zdaj počnem, ko me nič ne priganja. Pa če je človek brez ideje, se mu po eni cigareti zanesljivo ne bo pojavila. Skratka, cigarete so za zapolnjevat neke praznine v naši psihi. In ta praznina je evidentno ena močna obremenitev. Kar v bistvu pomeni, da ni tako prazno. Prej zgoščeno kot kakšna psiho črna luknja. Da so tam potlačene ene stvari in da ima vsak na izbiro ali ta gviht prenaša, ali pa pogleda, kaj za vraga je tam potlačeno. In veš, kaj je tam? Negotovost. Pojavnih oblik je ogromno, ime je pa eno samo. Negotovost. In dokler se človek this way or another ne sooči s svojo negotovstjo (ali pa s svojimi negotovostmi), ne bo nehal kaditi, če pa ne kadi, se bo pa s kakšno drugo odvisnostjo spopadal. Z odvisnostmi pa se človek lahko spoade takrat, ko neha bežati. Danes si pa ljudje naložijo čudo obveznosti in ko imajo še kaj časa, si nabijejo imeprativ aktivnega preživljanja prostega časa in ne vem kaj še vse - samo, da ne bi bilo treba pogledati vase. Tisti izgovor "imam zdaj spremenjen metabolizem in več tehtam"....je seveda izgovor. Večji apetit, ki se lahko zgodi v kakšnem mesecu po prenehanju kajenja, se zelo lepo zbija s povečanim vnosom vode pred vsakim obrokom. In vsak napad po čokoladici kot subsitutu za cigareto, se lahko zelo lepo obvladuje z navadnimi rozinami. Ampak to je strašno enostavna zadeva, če si zadevo prej na nivoju psihe definiraš. Kar ni enostavno in hitro: človek se za eno popoldne lahko prepriča, da je vse v glavi, naslednji dan gre pa ta modrost ven. Za to, da prime in ostane, je pa treba malo več. Ker tega večina ljudi sama ne zmore, je dobro, da se tozadevno poišče strokovna terapevtska pomoč. Sama sem sicer to zmogla brez te pomoči, ker sem se prijela na izkušnje in vedenje od prej in če ležiš s temperaturo, kaj drugega, kot razmišljati itak ne moreš - in včasih je tudi pljučnica svojevrstno blagodejna. Vendelina jr.

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

2. okt 2008 9:45

Sem med tistimi ki je pred dvemi leti in pol nehala kadit. Da bi se zaradi tega zredila nisem opazila. Zredila pa sem se potem pozimi ker sem se premalo gibala. Čez poletje sem se znebila odvečnih kg vendar so ze ponovno začeli nabirati in to ravno okrog pasa in na trebuhu pa temu ni vzrok prenehanje kajenja ampak MŠO. Mogoče je tudi pri tebi tako. nsns

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. okt 2008 10:14

No, tole sem pozabila povedat, moja sestra je nehala kaditi med svojim bivanjem v ZDA, deželi XXXL prehrane, tako da čiki tukaj nisi bili poglviten dejavnik. In ko je naslednjič nehala, tokrat zares, se ni zredila neankenič, po domače povedano, samo na kavo je nehala hodit z mano

Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. okt 2008 10:39

Predvsem pa kajenje ni ladylike Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. okt 2008 10:42

Sicer pa poglej na forum Hujšanje - tam je en kup nasvetov, od zdravih prigrizkov naprej... Največ narediš, če ugotoviš, od česa se rediš: magari si en teden piši, kaj poješ - predvsem vse prigrizke... Od športa pa največ pokuriš na plavanju, če res plavaš - priporočljivo, da ni pretopel bazen, potem ne moreš klepetat, ker te začne zebst;) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. okt 2008 11:28

Strinjam se. Ni damsko. Glede športov in rekreacije je pa pokojni dr. Marušič razlagal, da si mora človek najti tako rekreacijo/sprostitev, ki bo v osnovi imela drugačno logiko od njegovega preostalega življenja. Recimo, če naredimo delovno razdelitev ljudi po načinu mišljenja na: - konvergenčno mišljenje; to so tisti, ki prevladujoče vse razmišljanje in delovanje usmerijo v eno točko, en cilj in ga potem poskusijo realizirati, ostale stvari, ki se istočasno dogajajo, pa odmislijo - divergenčno mišljenje; to sto tisti, ki jih misel ves čas hiti v vse smeri naenkrat in zraven delajo nekaj osemnajstega in potem jim je super, ko ves ta vrtinec misli povezujejo v en nov paket... Tipično konvergenčno mišljenje imajo kirurgi, piloti, pretženo je pri tehnično-usmerjeni inteligenci.... Tipično divergenčno mišljenje je pri družboslovcih in humanistih (pa če niso moji posti empirični dokaz divergečnega mišljenja). In zdaj jagoda na torti: Ljudje s pretežnim konvergenčnim načinom mišljenja/razmišljanja, morajo imeti rekracijo, ki ima eno divergenčno naravo, ker jih bo to sprostilo. Recimo džoganje, plavanje, nekaj kar nekaj časa traja in tako s trajanjem kot okoljem nekako razbremeni tisto fokusiranost, ki jo možgani prakticirajo med delom. Po drugi strani pa morajo ljudje s pretežnim divergenčnim načinom razmišljanja imeti rekreacijo, pri kateri bodo fokusirani na eno stvar. Npr tenis, badminton, squash, ples, Dasiravno ne vem, kam bi po tej klasifikaciji uvrstila golf.... Sem pa pri sebi ugotovila, da me tek in plavanje obupno dolgočasita in zdaj vsaj zakaj.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti