Zdravi prigrizki za fešto triletnikov

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

1. okt 2008 12:06

NIkar ne dajaj sadja, ker otroci ga ne bojo jedli ali pa redko kakšen, saj vem po lastnih izkušnjah. MOgoče kakšne obložene krhke, narezke, pecivo naj bo na mizi, čips, smoki, palčke, to gre v promet oz. otroška usta.  Torta pa mora bit.

 

Majda

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

1. okt 2008 12:31

Hvala vam za predloge. Zdaj sva se s sestro pogovarjali in sem že dobila nalogo, da spečem nekaj vrst mafinov. Pa v nedeljo bom glavna pri peki toast kruhkov. Jah, očino se "nezdravi" hrani težko izogneš. Pregledala sem pa tudi že en zajeten kup recepov s kulinarike. Kako lahko pogledam vse recepte enega avtorja, če nimam plus paketa? Se to sploh da? LP, Janina JaninaC

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

1. okt 2008 12:33

JaninaC je napisal/a:
Kako lahko pogledam vse recepte enega avtorja, če nimam plus paketa? Se to sploh da? LP, Janina JaninaC
Ne, to je eno samo brskanje. Nafehtaj koga od pluskov... Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. okt 2008 12:50

No, obstaja še en način.....

rimljanka - zasebno mnenje

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

1. okt 2008 12:54

rimljanka je napisal/a:

No, obstaja še en način.....

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Me je sama radovednost Začetnica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. okt 2008 12:57

PO moje je rimljanka mislila na to, da si omisli pluska;) Je pa verjetno še en način: da kontaktiraš avtorja, čigar recepti te zanimajo in ti on/a pripne linke. Veri

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

1. okt 2008 13:01

Veri je napisal/a:
PO moje je rimljanka mislila na to, da si omisli pluska;) Veri
A tak misliš? Ja saj reklamo je treba delat... Čuj trenutno sem suha kot poper, drugo leto bo plusek. Začetnica

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

2. okt 2008 13:39

Mi imamo tudi praznovanje rojstnega dne v nedeljo ( naš slavljenec ima 2. roj. dan) pa sem naročila odojka ( pečenga v krušni peči pa kruh poleg pečen) , prebranac pa francosko bom sama naredila, pa zelenjavno juhico ( za otročke) ker imamo poleg eno vegetarjanko bo še nekaj sirovega narezka , pa ena povabljenka je alergična na jajca-zato bo juhica zelenjavna brez prikuh samo zelenjava v koščkih (sej to jim bodo mamice dale, tko da nebi smelo biti packanja). Pa tri torte. Za otroke sokovo ( fructalovi so mi najbolj ušeč) za odrasle pa pivicapa ostala pijača. Ni ravno zdravo ampak sej pikniki načelopma niso zdravi ( ni izgovor je pa tolažba). Sem pa razmišljala o bučkinem bureku ali bučkinih mufinih ( to pa je zdrav). frucka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. okt 2008 13:47

Ma to imate vi ornk južino, ne samo rojstnodnevno malico, verjetno tudi za odrasle. Ker odojek mi k triletnikom še malo manj paše kot zdrava prehrana

Loni Makaroni

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

2. okt 2008 14:31

Po mojih izkušnjah imajo radi mini (polnjene ali ne) kvašene rogljičke, kruhke, ki so namazani s kakšnim nepikantnim namazom, mafine (kot je napisala že Veri) in seveda sokove (znajo biti tudi zdravi, če pravilno izberemo ). Torte se skoraj ne dotaknejo, obožujejo pa sladko presenečenje: navadne rezine, sestavljene iz dveh plasti kakršnegakoli biskvita, vmesni namaz je lahko smetana, marmelada, kakšna krema ... narezane na lične pravokotnike (za v otroško ročico) in lepo zavite v srebrno alu folijo - na vrhu pa nalepimo kakšno nalepko: živali, rožice, junake iz risank ... Že odvijanje je pravo doživetje, pa še pojejo vse, ker ni tako veliko, kot kos torte. piet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti