Nov način zaračunavanja porabljene električne energije

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

1. okt 2008 10:23

In ne ugovarjam podražitvi, ampak na smiselen način! Razumem, da spodbujajo varčnost; a vsaj pri nas jim je spodletelo! Kjer je možno imamo varčne žarnice, aparate z nizko porabo elektrike in vode, varčujemo tudi z vodo (kar nima zveze z elektriko); priznam, bolj pridni moramo biti pri ugašanje luči in računalnika. Marsikaterim gospodinjstvom z manj člani pa na to ne bo tgreba niti pomislit! PS: pa po kruh bo treba spet v pekarno! veverica

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

1. okt 2008 10:33

Vse je povezano...podrazitve in vlada. Vsi si pridno polnijo zepe na nas racun in do kdaj bomo vse to prenasali... Majdina

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

1. okt 2008 10:40

veverica je napisal/a:
ksenjako je napisal/a:
Jaz nič več ne razumem pri tej elektriki . Naša dnevna poraba je taka da pademo v 1. razred (do 6 kWh dnevne porabe)-Elektro Ljubljana. Kaj sedaj to pomeni? Faktor cene energije je pri tej porabi 1,0. Ali to pomeni da bomo plačevali tako kot do sedaj? Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k
JA, srečneži Ste pa res varčni!!! KAko vam znese? Si prepričana, da si seštela višjo in nižjo tarifo? veverica
Joj, jaz sem upoštevala vsako posebej. A sešteti moram? Joj to pa potem ni fajn Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. okt 2008 11:00

Dražje je med 4 in 32% odvisno v kateri od 5 razredov padete.

Jernej - zasebno mnenje

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

1. okt 2008 11:18

jernej je napisal/a:

Dražje je med 4 in 32% odvisno v kateri od 5 razredov padete.

Jernej - zasebno mnenje
A si ziher? Jaz sem razumela tako: odvisno od dnevne porabe padeš v določen razred in gleda na tvoj razred ti nato prilagajo ceno "kilovatne ure". Pri nas npr. pademo v razred, kjer nam bodo podražili kWh elektrike po količniku 1,5. Če imap npr. dnevne porabe več kot 24 KWh padeš v razred s količnikom 2. Se motim? Upam, ker potem nam bodo podražili za manj. Sem pričakovala račun za pol višji ... veverica

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

1. okt 2008 11:39

jernej je napisal/a:
In  bodo tudi v visokem razredu kjer je podražitev, če sem prav prebral (še zdaj težko verjamem) 32%!!! ZA VSO el. energijo, ne le za "presežek".

[jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Jernej, jaz sem dopis Elektro Ljubljana drugače razumela, prvih 6 kWh plačaš po normalni ceni, naslednjih 6 po 1,1x faktorju in tako naprej, vsaj tako je bilo razvidno iz formule na drugi strani. Res bi pa lahko upoštevali še število ljudi, tudi jaz sem si isto mislila, nekdo, ki je sam, ima lahko vse aparate stare in potratne pa ne bo porabil 6 kwh, 2 ali več pa se lahko še tako trudijo z varčevanje energije, pa bodo presežek plačali več, čeprav porabijo manj kot 6 kwh na osebo. piščanec

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

1. okt 2008 11:53

Sedaj bodo zaračunavali porabo po dnevih ali kako. Ker rahko se zgodi, da en dan porabiš 4 kw drugi dan va več kot 10 kw. Bolj pošteno bi bilo, če bi zmanjšali število uličnih svetilk, zmanjšali obsvetljenost spomenikov, cerkva, okolico trgovin in še česa. Pri teh velikih porabnikih bi se videl prihranek, doma saj varčuješ ampak popolnoma v temi ne moreš biti, gospodinjske aparate pa tudi uporabljamo v času nižje tarife kolikor se le da. Morda pa se bo komu na elektru tudi POSVETILO da to ni najbolj učinkovito pri varčevanju. reza

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

1. okt 2008 11:59

Mene pa zanima, kako bo potem s poračuni - a bodo izračunali letno povprečje dnevne porabe - vemo namreč, da je poraba el.energije v različnih letnih časih različna.

Jaz vsak mesec, ko prejmem račun, odčitam stanje števca in ga sporočim na elektro in oni mi pošljejo novo položnico, kar je meni sicer malo mimo, saj bi lahko stanje sporočali zadnjega v mesecu in takoj dobili ustrezno položnico. No mogoče pa to v praksi ne bi čisto fajn delovalo, saj človek lahko nenazadnje tudi pozabi, da je zadnji v mesecu .

To sporočanje stanja mi je povsem prišlo v navado in tako potem nimam nobenih težav s kakšnimi poračuni, težava je le razred, v katerega bomo uvrščeni - včasih tretji, včasih četrti-kako bo pa elektro to obračunavala, pa sam bog ve.

rrr

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. okt 2008 12:06

Toplotna črpalka je denimo naša 5kW, pa še kar sodi zraven kakšen kilovat. Če pozimi tako laufa polovico časa je to 50kW dnevno!

In kolikokrat bodo potem gledali na leto porabo? Mis smo pozimi torej 10x bolj "zapravljivi" kot poleti, ko se ne grejemo...

Bedarija in to taka, da je za na ulico. Če se pripravlja glede tega kakšen protest, me obvestite, ker grem na barikade!

Jernej - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti