Kje dobim dekoracije za torte

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

tema odprta - 30. sep 2008 23:43 | ogledi: 6.621 | odgovori: 10

Živjo.

Naš sine praznuje drugi rojstni dan. Torto bi mu naredila sama, pač klasično eno čokoladno in eno sadno, dekorirala bi jo pa z marcipanom. Pa me zanima kako se naredi dekoracija ( vem da se povalja a se kej zmoči masa, al se jo posuje z sladkorjem,...)da ni robov na okrogli torti. Pa zanima me kje dobim slikice oz. dekoracije za torto ( jedilne). Uporabila bi kaj iz Kung-Fu Pande ali Rory-a ali Cars-ov ( te risanke so mu trenutno najljubše).

Hvla sa odgovore

frucka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. okt 2008 0:00

Trgovina Pekarne Vrhnika v Črnučah, tako za slikco kot za dekoracije. Odvisno, kaj bi rada. Mislim na dekoracijo.

Loni Makaroni

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

1. okt 2008 13:47

zanima me kako razvaljam marcipa-da se ne prijema valarja. Pa kako ga obarvam,...skratka kako se naredi lepo gladko torto brez grudic in ne nagubano. Hvala za odgovore aja pa kje v črnučah je ta trgovina, pa kakšen delovni čas imajo. hvala frucka

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

1. okt 2008 14:47

Brnčičeva 13 tel. 5632411. Lp prozman

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

1. okt 2008 14:52

posuješ s sladkorjem v prahu,da se ti ne prime.obarvaš z jedilnimi barvami,so tudi v trgovini v stekleničkah.vaja dela mojstra. srcektorta

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. okt 2008 14:58

Frucka, pa najbolje je valjati na silikonski podlagi, če je nimaš lahko tudi med dvema peki papirjema, samo s sladkorjem v prahu gre kar dobro. Barvaš pa tako, da barve (z rokavicami) vgneteš v marcipan do željenega učinka. Po površini torte pa gladiš z rokami, če nimaš pripomočka za glajenje (je kar drag). Brnčičeva je odprta do 16 ure, za vikend zaprto, sprejemajo le gotovino. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

1. okt 2008 15:17

Ful vam hvala. Na brnčičevo sem že klicala, majo sam une velike slike, male okraske pa prodajajo na debelo ( po 50 kosov). No ta vikend bom probala naredit, če bojo torte lepe dobite slike, če pa ne bo slik..... pa vaja dela mojstra. frucka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

1. okt 2008 19:34

Čao, okraske - plastične - v obliki raznih likov iz risank, dobiš tudi posamezne. Rožice, listke ipd. pa imajo v večjih količinah. Je pa vse sorazmerno drago, da ne boš presenečena. Ja, glede oblačenja tort in oblikovanja iz npr. marcipana je pa res, vaja dela mojstra. Prvič boš verjetno razočarana, ni tako luštno in enostavno kot je videt na prvi pogled. In če imaš nek izdelek v glavi, je zelo verjetno, da bo izpadlo čisto drugače. Lep pozdravček, S.

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

1. okt 2008 22:23

Sem bila ravno prejšnji teden v eni slaščičarni v Ljubljani na tortici in so imeli razstavljeno v vitrini polno malih okraskov iz marcipana za otroške torte. So bile razne živalce, figurice, avtomobilčki,... Cena okraska je bila približno od 0.6 eur do 1,5 eur. Če še rabiš figurice, ti po ZS pošljem, katera slaščičarna je to, da ne bomo delali reklame.

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

2. okt 2008 12:40

Majolčica bi prosila za naslov-upam da ne bom prepozna. Kar se pa tiče dekoracij v pekarni vrhnika, sem se zmenla da mi preskenerajo sliko Kung-fu pande pa nemota na vafel. Za A4 format pride 5 EUR. pa sem gor stisnla dve slikici pa bomo vidl kako bo ratal, gre moj iskat ker jaz tud delam do 16ih. Kar se pa dekoracij tiče sej marcipan je podobn kot plastelin- bom mal trenirala ha-ha. frucka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti