Kako priti iz železniške postaje do koloseja?

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

tema odprta - 30. sep 2008 17:42 | ogledi: 6.707 | odgovori: 22

Vem, da ste že marsikomu pomagali, zato upam, da boste tudi meni. Ker našo prestolnico zelo slabo poznam vas prosim, če mi svetujete, kako najenostavneje priti od železniške postaje do Koloseja? Če vozi mestni avtobus v tej smeri in seveda kateri? Vem, da je najelegantnejša pot taksi,če pa ni preveč komplicirano najti, bi poskusila tudi drugače.

Hvala za odgovore in lep dan!

kreich

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. sep 2008 17:55

Do koloseja vozi bus številka 27. Nanjo se vsedeš na postaji nasproti železniške in je. Izstopiš pa pred Kolosejem. Jelenckova

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

30. sep 2008 18:17

Pred nekaj meseci sem odšla v BTC kar z vlakom. Vožnja v obe smeri je 1€. Če prideš tisti dan v LJ z vlakom, je z vozovnico (s katero prideš v prestolnico) prevoz do BTC-ja brezplačen. Vendar je do tam malo vlakov. Poglej si na strani Slovenskih železnic. Sicer pa trola (0,8 € za žeton v eno smer). Na drugi strani ceste kot sta avtobusna in železniška postaja, trola 27. Je pa pametno na stran LPP-ja pogledat, do kdaj vozijo posamezne trole, če nameravaš v kino pozno zvečer. Sicer pa te do BTC-ja pripeljeta še 2 in 7, vendar ne z železniške postaje (če me spomin ne vara). Jejža

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

30. sep 2008 18:36

Hvala vam za hitre odgovore! Ne grem v kino, ampak na seminar, zato bom tam že zjutraj. Mislim, da bo res najboljša varianta ta z avtobusom št. 27, peš pa mogoče nazaj, ko se mi ne bo mudilo.... kreich

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

30. sep 2008 19:04

...peš pa mogoče nazaj, ko se mi ne bo mudilo... Pa dobro hodi in pametno se obuj, ker ni tako blizu! jass

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2008 19:26

kreich, je pravzaprav kar nekaj km daleč, ti toplo odsvetujem ta pohod. pojdi raje z busoim v mesto in potem po mestu peš, če že dolgo nisi bila na tromostovju, v starem mestnem jedru.....7 te s Šmartinske (ki je blizu Koloseja) pripelje do Bavarskega dvora ali hotela Lev, od tam je do Tromostovja nekaj minut.

Pa lepo se imej, in upam, da bo seminar vreden obiska.

Še vozni red 27: http://www.jh-lj.si/upload/lpp/MPP/Linija27  pa vedi, da je postaja, na kateri boš vstopila, precej bliže Koloseju oz. Letališki kot Rudniku. Sicer pa, kot lahko vidiš busi pogosto vozijo, pa se ne čaka tako dolgo. rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 30. sep 2008 19:29:57

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

30. sep 2008 20:55

Daleč? Dobre pol ure. Odvisno, kako hitro hodiš, jaz imam kar korak. Sicer se res bolj splača kje drugje po LJ sprehajat, pa v kakšnih štiklih tudi jaz ne bi tacala prav dolgo, ampak strašit, koliko je daleč, je pa res brez veze. Tri kilometrčke (2,7 zračne črte) prehodit je pa ja sprehod. Jaz sem šla že peš od Hoferja na Kajuhovi do hipermarketa v Šiški. Pretiravam, vem, ampak me res odbija vožnja s trolami, o vožnji z avtom ne bi izgubljala besed, kolesa (moje običajno prevozno sredstvo po mestu) pa ravno ne vlačiš s sabo, če prideš z vlakom ali busom. Torej – peš.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2008 21:26

Vsak po svoje, petkica. Meni je pač odveč med avtomobili hodit...ko lahko po mestu...

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. sep 2008 22:49

petkica je napisal/a:
sprehod po prelepi Šmartinki:) 

 

Kaj je pa tako lepega na Šmartinki? Po njej se vozim s kolesom, ma samo zato, ker moram. Pač stanujem ob njej. Ob vseh tistih izpušnih plinih te res mine volja, da bi se sprehajal, še posebej, ko se ti verjetno nekam mudi.

Kot je rekla rimljanka, na bus, potem na seminar in popoldne, če bo še volja in čas, na sprehod kje drugje. Drugače jaz pozimi hodim peš iz službe, 5,6 km, ma grem raje čez železniško postajo in Zupančičevo jamo.

 

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. sep 2008 22:50

Aja, pa če boš slučajno rabila taksi, je v LJ najcenejši Metro, njihova tel. pa je 080 11 90.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti