Mastni lasje

damas  

član od: 24.8.2006

sporočila: 14

27. maj 2010 20:18

Jaz sem vedno imela težave z mastnimi lasmi. Uporabljala sem vse mogoče šampone za mastne lase, vendar noben ni pomagal. Pred približno 9 meseci pa sem si nehala barvati lase (hotela sem spet svojo barvo). Velike razlike med barvo in barvo mojih las ni bila velika in se čez čas sploh ni opazilo narastka. Približno pred mesecem dnevi sem opazila, da se mi lasje majn mastijo in da si jih perem na tri dni. Res je, da sem spremenila tudi, kdaj si perem. Ponavadi sem si jih pravala zvečer, zdaj pa si jih perem zjutraj in le včasih zvečer - dalj časa preteče od prejšnjega pranja boljše je za lasišče. upam da sem s tem kaj pomagala lp lana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. maj 2010 23:56

Niti ne, damas. Pri meni ne vpliva ne barvanje, ne naravni in ne prameni.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2010 9:47

elaphus je napisal/a:

Meni tole nikakor ne gre kaj zelo skupaj. Vedno so "šimfali" mila, češ da so preveč alkalna in uničijo kislinski plašč kože. Soda bikarbona je tudi rahlo alkalna - torej - posledice naj bi bile iste. [joj]

lp

cervus [smarnice]
Elaphus, razmišljaš prav Prodajam modrost mojega frizerja: Kis, limonin sok, soda bikarbona, pivo... te stvari so ponavadi preveč koncentrirane za tretmaje na laseh in edino, kar naredijo, je to, da osušijo lase. Potem je las jasno manj "masten" v smislu, da izgublja svojo vlago, lasišče je pa točno tako, kot je bilo prej. Kvečjemu se pride do tega, da so lojnice še bolj vzdražene in producirajo še več loja in so lasje še bolj mastni. Suh las pa se lomi in tudi nobena frizura ne stoji na suhih lase, do točke ko se ne da več popravljati s tretmaji, ker krepa se ne da niti fenati, niti navijati...razen ostriči. Tudi je tako: če imamo kožo na obrazu mastno ali se masti na T-zoni (to se pa dela večini ljudi), se bo smiselo mastilo tudi lasišče in lasje bodo posledično mastni. Če pa je koža suha, bo suha tudi na lasišču in bo prhljaj. Vsekakor je pa najbolj pametno - in če človek dobro premisli, to je tudi relativno najbolj poceni - da človek odkoraka do dobrega frizerja. Dobrega frizerja spoznamo po tem (sem enkrat to že pisala), da nas najprej posedi na stol in pogleda, kakšni so naši lasje v suhem formatu. Ali je las težek ali tenak, kako pade in tudi pogleda, kakšno je lasišče. In to tudi pove in nam potem svetuje tretmaje. In nas spodbudi, da si malo potipamo lase v suhem stanju, v stanju po šamponu in v stanju po tem, ko je bila maska na laseh in so jo sprali. Da vsaj dobimo v prste en občutek, kaj moramo zasledovati. Dober frizer bo tudi razložil, s kakšnimi preparati si velja doma negovati lase. Na temelju tega se potem bodis kupi pri frizerju ali pa v trgovini poišle kak ugodnocenovni produkt, ki je čisto korekten. Vendelina jr.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

28. maj 2010 21:31

Priznam, da ne poznam tega problema, ker so moji lasje bolj nagnjeni k suhosti (kljub koži, ki je nagnjena k svetlikanju). Je pa zadnjič moja frizerka razlagala nekomu, da je pri mastnih laseh zlo, če se lase in lasišče drgne preveč agresivno in spira s pretoplo vodo - torej nežna masaža in mlačna voda. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti