Mastni lasje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. maj 2010 9:20

Ajda, za začetek preberi ta topic od začetka do konca. In povej mami, da je konec nežnega otroštva in da dvanajstletna punca si pa lase že večkrat umiva, balzamira in daje gor maske. Vendelina jr.

neznan uporabnik

27. maj 2010 9:51

Pri problemih in težavah je najlepše to, da minejo, če se jih lotimo japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. maj 2010 10:14

tudi jaz si jih perem na dva dni. pomaga mi, če se jih posušim brez fena, pogojno zdržijo kakšen dan dlje. enkrat dlje pa mi zdrži če si lase operem brez šampona. tukaj je več napisanega,. http://www.diva.si/forum/viewtopic.php?t=31701&h bannanna_v_slo ;)

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. maj 2010 14:35

Vse, kar je napisala Vendelina drzi.Bili so časi, ko smo mislili, da bomo kmalu brez las, če si jih bomo umivali večkrat na teden.Zdaj so se časi hvala bogu spremenili.Jaz že dalj časa uporabljam otroški šampon,ki se mi odlično obnese, vsi ostali so premočni za moje občutljivo lasišče.Tudi si ga ne nanesem direktno na lasišče,ampak si pripravim kopel v umivalniku, potem pa si s tušem sperem peno.Res ni prijetno, če imaš tako občutljivo lasišče.V zadnjo vodo si pa dam par kapjlic vinskega kisa, ker sem temnolasa, svetlolaske pa si lahko privoščijo limonin sok, jabolčni kis, ali pa prevretek kamilic, če imaš res zelo občutljivo lasišče.Jaz se kemiji izognem, če se le da in zavidam vsem,ki lahko uporabljajo npr.maske, ki jih svetuje Vendelina.Moraš pa seveda raziskovati in ugotoviti, kaj ti odgovarja. In kot pravi Vendelina, tudi umivanje las je stvar organizacije. naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. maj 2010 15:29

Ah, naor, če prideš na tretma k kašnemu seksi frizerju, pristaneš na vse Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

27. maj 2010 15:41

japaja je napisal/a:
Pri problemih in težavah je najlepše to, da minejo, če se jih lotimo japaja
Ceprav je treba vcasih tudi pocakati, da mine puberteta. slepakura

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. maj 2010 16:12

slepakura je napisal/a:
japaja je napisal/a:
Pri problemih in težavah je najlepše to, da minejo, če se jih lotimojapaja
Ceprav je treba vcasih tudi pocakati, da mine puberteta.slepakura

 

Moja puberteta v tem primeru ni nikoli minila.  NAmrec, ko sem zbolela in si nisem prala las, so bili po dveh dneh dejansko negrauzno mastni.

Ze od vekom vek prisegam na dnevno pranje. Tudi tusiram se vsak dan, pa so vcasih rekli, da prevec umivanja skodi.

No ja, casi so se spremenili.

Vanja

ajda k.  

član od: 27.5.2010

sporočila: 2

27. maj 2010 18:43

hvcala vsem,a ta vinski kis lahko tut js probam jaz sem rjavolaska ajda k.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

27. maj 2010 19:49

Tudi pri meni se super obnese pranje s sodo bikrbono. Slučajno sem nekje o tem prebrala, iz radovednosti probala in mi je zelo všeč. Lasje se bistveno manj mastijo, najbolj všeč pa mi je to, da pričeska deluje sveža več dni, ima volumen. Kljub temu si lase umivam na 3 dni že zaradi higiene, venda pa so tretji dan veliko lepšega izgleda, kot če si jih umijem s šamponom. Pa tudi čas potreben za sušenje se je pri meni skrajšal za polovico. Tudi pri prijateljici, ki je poiskusila, se super obnese, tako da si obe že več mesecev lase pereva izključno s sodo. Morda je za poiskusit, saj imate sodo doma pa še poceni je. magnolija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. maj 2010 19:58

Meni tole nikakor ne gre kaj zelo skupaj. Vedno so "šimfali" mila, češ da so preveč alkalna in uničijo kislinski plašč kože. Soda bikarbona je tudi rahlo alkalna - torej - posledice naj bi bile iste.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti