Kupljeno vlečeno testo - s čim namazati pred nadevom?

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 27. sep 2008 9:29 | ogledi: 15.966 | odgovori: 8

Prvič sem kupila vlečeno testo. Ker se mi zdi nekoliko suho, me zanima, s čim premažete posamezno plast preden naložite nadev? Ne bom ga zvijala, ampak bom kar nalagala v pekač po plasteh. Ali je to olje, radenska ....?

Hvala

zoja2

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

27. sep 2008 9:50

Jaz običajno premažem s stopljenim maslom ali margarino, kar imam pri roki. Premažem pa v obeh primerih, če zvijam ali pa če nalagam po plasteh. špelči

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. sep 2008 10:14

Kupljeno testo nikoli ne premažem, ker se mi zdi, da ni potrebno. Kupim pa že nekaj let le Pečjakovo.

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. sep 2008 10:16:52

zvezdi  

član od: 13.3.2006

sporočila: 8

27. sep 2008 10:32

Tudi jaz ga ne mažem z ničemer. nikakršne potrebe ni. Razen če nameravam sestavit dva kosa skupaj, potem malo pošpricam z vodo, lahko s kisko smetano. Če delam jabolčni štrudelj, pa po mojem okusu malo masla z prepraženimi drobtinicami, nikakor pa ne margarino. Skratka odvisno za kakšen namen ga boš uporabila. zvezdi

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. sep 2008 11:07

Testo ponavadi delam sama, kupim ga, kadar  delam burek in ga  polagam po plasteh. Pošprcam ga z radensko, če je ni, pa kar s šprico za rože, malo naoljim in razmažem s čopičem. Meni se kupljeno testo tudi zdi suho, drugače ga ne bi mogli prodajat v taki obliki kot ga, ker bi se sprijemalo.

Lijana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

27. sep 2008 11:10

To pa ne bo držalo! Seveda je treba testo premazat. Če delaš s skuto oz. sirom - jaz dam v mojo šprico malo olja in radensko (če slučajno ni radenske, potem kar navadno vodo). Na rahlo pošpricam vsako koro, pa še po vrhu dobro pošpricam pred pečenjem pa še ko je pečeno. Ko pa delam z jabolkami, potem vsako plast (ki jo potem zavijam) premažem z raztopljeno margarino. Doma raztegnjeno testo pa mažem samo z razstopljeno margarino. Pozdravček!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. sep 2008 11:27

Popravite me, če se motim, ampak zdi se mi, če plasti namažemo z maščobo se ne sprimejo toliko med seboj (kadar polagamo  več plasti eno na drugo) in z nadevom.

Zato vsako plast posebej vedno narahlo popršim z oljem - samo na eni strani.

Pred časom sem poskusila pri skutinih štrukljih in sem jih namesto z oljem namazala s hladno kislo smetano pa sem imela občutek, da se je vse skupaj kar nekako zlepilo, brez izrazitega prehoda med plastmi.

Cila

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

27. sep 2008 14:58

Prav danes sem naredila jabolčni zavitek iz kupljenega testa (merkatorjevo vlečeno testo). Nikoli ga posebej ne mažem, ker se z nadevom že dovolj navlaži. Jabolka so tako sočna, da kar dobro ven teče. Zavitek dam v pomaščen pekač, po vrhu pa premažem s kislo ali pa sladko smetano, kar imam pač pri roki. Skorjica je odlična. Če pa testo uporabim za burek, delam po receptu iz baze in sicer tako, da plasti premažem z oljem. pehtranka

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

27. sep 2008 19:00

Tudi jaz ga nikoli ne namažem, ker se mi zdi, da se dovolj navlaži že z nadevom. Pravzaprav to naredim le pri vrhnji plasti, in sicer ga premažem s smetano. jedert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti