Plačilne kartice ter rezervacija

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

tema odprta - 26. sep 2008 22:45 | ogledi: 1.078 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Na Vas kulinarike se obračam v želji, da bi mi pomagali pri nekem problemu.

Naslednje leto načrtujem, da bi za nekaj dni odpotoval v tujino ter prenočeval v hostlu. Za katerega koli bi se odločil, dastopi problem - z eno izmed mednarodnih plačilnih kartic (Visa ali MasterCard) je potrebno plačati 10% vrednosti nastanitve kot neko garancijo, ostalo pa na licu mesta.

Ker doma nihče nobene izmed teh dveh kartic nima, me zanima:

1) ali obstajajo kakšne začasne kartice, ki omogočajo takšno plačevanje oziroma

2) kaj bi mi vi svetovali, da naj naredim. Mogoče ima celo kdo podobne izkušnje s tem.

Lep pozdrav ter hvala

Kristijan

planet_food

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

26. sep 2008 22:50

Glede nato, da je časa še dovolj - saj načrtuješ potovanje v prihodnjem letu, se pač oglasiš na banki, oddaš vlogo za izdajo MasterCard kartice in je. z njo opraviš kar je potrebno, plačaš račun in jo po potovanju preprosto vrneš - če je ne želiš imeti. Mislim pa, da bi ti v vsakem primeru na potovanju lahko prišla prav - za vsak slučaj in rezervo v primeru nepredvidenih dogodkov. Issi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. sep 2008 8:54

ALi pa pokliči po telefonu in se dogovori, da plačaš na banki in jim po faksu pošlješ dokazilo o plačilu, ali pa ga skeniraš in pošlješ po e-pošti.

Vsekakor pa si uredi kartico, preden greš v tujino, zelo prav pride. Če jo ima kdo od staršev, lahko ti dobiš tako imenovano drugo kartico.

Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. sep 2008 10:29

TOČNO tako, kot je napisala mamamia.

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti