Stopljena plastika na ponvi

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

26. sep 2008 20:04

Super blažkaa, da je uspelo! Evo, Atina, kaj sva pogruntali ! No, jaz sem isto razmišljala kot ti, to z žvečilnim! Pa še ena stvar je, ki vam lahko kdaj pomaga... Ponavadi, ko smo na morju, dobimo na avto tudi cel kup smole iglavcev. No, ker avta ne moreš dat v zmrovalnik, lepo smolo natreš z ledenimi kockami in jo brez problema odstraniš. ela

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

26. sep 2008 21:29

Smolo brez težav odstraniš tudi z gobico, na katero daš par kapljic olja... Smola izgine ;) dorothy

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. sep 2008 0:13

Madonca, Ela, morava še kdaj stopiti v kako akcijo! Obvladava ;) Kaj pa smola z rok? Kako pa to najlažje odstranite? Gre mož jutri v gozd. Ponavadi je smolo odstranjeval z limono. Ima kdo še kakšno idejo? Atina

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

27. sep 2008 1:08

Preverjeno pomaga olivno olje (verjetno lahko tudi navadno belo). Daš ga na vatko, obrišeš in umiješ z milom. Tudi s tkanine gre po istem postopku, z oljem spraviš smolo dol, potem pa poliješ s prilom in v pralni stroj. Sem sprobala letos na morju z belimi kratkimi hlačami. Celo r*t sem imela zlepljeno, zdaj pa niti sledu o smoli :) RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. sep 2008 8:27

Atina, glede na to, da se smola kanadske jelke topi v ksilenu in to uporablja pri izdelavi trajnih mikroskopskih preparatov, bi šla tudi smola naših jelk in smrek in borov in... s kslilenom z rok. Je pa olje dosti manj agresivno (do rok) kot ksilen, ki je, saj veš, kakšna reč. Ostani torej pri olju. Če pa ne bo šča vsa smola dol, se pa po kakšno kapljico ksilena lahko oglasiš, sa veš, kam.

rimljanka - zasebno mnenje

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. sep 2008 15:52

Blažka, če še nisi odstranila staljene vrečke, poskusi z organskim topilom, vendar ponev segrej vsaj na 70°C, ker je pri sobni temperaturi polietilen precej bolj odporen na topila. Na indukcijsko ploščo daj časopis (da ne boš še štedilnik pucala), stvar segrej in poskusi z nitro razredčilom ali bencinom. Če ne bo šlo, pa pridi po ksilen- ali k rimljanki ali k meni- kamor ti je bližje

 

LP, V.

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

27. sep 2008 16:21

RadaJem je napisal/a:
Preverjeno pomaga olivno olje (verjetno lahko tudi navadno belo). Daš ga na vatko, obrišeš in umiješ z milom. Tudi s tkanine gre po istem postopku, z oljem spraviš smolo dol, potem pa poliješ s prilom in v pralni stroj. Sem sprobala letos na morju z belimi kratkimi hlačami. Celo r*t sem imela zlepljeno, zdaj pa niti sledu o smoli :) RadaJem
Prav imaš, RadaJem! To je pa meni povedal en gozdar! Sicer sem ga na začetku čudno gledala, toda preverjeno deluje! ela

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. sep 2008 0:13

Ej, ve preprodajalke ksilena! Bo še kdo mislil, da ga rabimo za v kakšno omako Olje deluje, hvala. Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. sep 2008 8:21

Saj vem, da deluje, Atina, tisto s ksilenom je bilo zato, da bi prišla na kavo.....

rimljanka - zasebno mnenje

Talita  

član od: 14.7.2008

sporočila: 4

30. sep 2008 16:20

Kako odstraniti žvečilni gumi, ki se je otroku sprijel v lase: odstrani se ga z jedilnim oljem. Deluje zanesljivo in zelo hitro, tako da las ni potrebno odstriči. Talita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti