Želejčki - jellos

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 25. sep 2008 22:14 | ogledi: 11.882 | odgovori: 20

Ojla. Naslednji teden pomagam pri organizaciji enega generacijskega žura, pa bi rada naredila vodkine ter rumove želejčke - jellos. Enkrat sem jih že delala direkt iz oetkerjeve želatine in različnih okusov vodke, samo so bili dosti trdi, tak da so kar težko spolzeli po grlu ;)

Tale punca http://uk.youtube.com/watch?v=mJnawDYcIFo&feature=r (in vsi ostali američani) uporabljajo za izdelavo prah sadnih želejčkov ter namesto dela vode, vodko. Ali se pri nas dobijo tile prahci? http://supercolonblow.files.wordpress.com/2007/10/jello.jpg Se mi zdi da sem podobne enkrat zagledala v leclercu, samo niso iste firme in ne vem če bi se naredil žele če bi bil prisoten še alkohol. Ali se katera spomni katere vse okuse imajo? Ter če te prahce prodajajo še kje drugje kot le v leclercu?

NAJLEPŠA HVALA ZA ODGOVORE!!!

bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2008 22:48

ja, mislim da bi tole šlo. d best. sam pr nas še nisem videla. Imajo mogoče v merkurju v avstriji? bannanna

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

25. sep 2008 22:50

Ja, obstajajo sadni želejčki v prahu od Foster Clark"s-a, in sicer v okusih višnje in jagode. Dobi se jih med sestavinami za peko. LP, Eva

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2008 23:07

te sem mislila ja. kje pa se jih dobi? jaz sem videla le ananas :S bannanna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2008 23:08

Götterspeise so bolj čvrsti od Foster Clarksovih, preverjeno v enemu izmed neštetih testiranj za našega Nejca. Ja, čez mejo se jih dobi. In ta zeleni so na pogled prav nagravžni, bljak, ma otroci jih imajo radi. 

Loni Makaroni

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. sep 2008 8:32

bannanna: kot si opazila jih imajo v leclercu, videla sem jih pa tudi že v kakšni drugi večji trgovini (špar v BTCju jih je tud mel, tud v novem mestu sem najdla). Malo poglej na policah kjer je vse za peko, med drugim tudi želatina. Pa pazi, da ne boš dala same vodke notri. Malo mešaj z vodo, nekje pol pol, ker je drugače zelo močno in te še hitreje napije kot sama vodka, hehe :) Če hočeš, da se strdi do konca, naredi en dan prej in potem nareži na poljubne oblike, vendar pazi na sobni temperaturi zadeva sčasoma zopet postane voda. Lahko narediš pa tudi malo manj trdno zadevo, samo potem moraš dat v kakšne majhne plastične lončke (velikost štamprla recimo), ki jih pa jaz nisem najdla pri nas. Je pa res, da se zaradi alkohola malo težje strdi, tko da res mešaj z malo vode (tako ali tako boš mogla, ker se uni prahci topijo v vreli vodi), ne bo nič preveč švoh na koncu ratalo! Kar se tiče pa okusov pa je itak vse en sam cuker, tko da niti ne čutiš a je ananas al jagoda, pa mislim, da to nikogar ne zanima Urša

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

26. sep 2008 11:44

Saj obstajajo tisti plastični lončki za štamprle,isti kot 2dl,pomanjšani :) Tm notr bi blo prima nardit. :) bo treba probat. evagirl

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. sep 2008 20:52

uu denkju! bom šla vsee pregledat ;) sam me trenutno ni v lj, zato me zanima.. Nardit sm misla v štamperlih ja, upam da dobim kje čisto prozorn,ne tiste bele, kr hočm da pride barva do izraza ;) no, zato hočm tud različne okuse.. zarad barv.. wiiii. komej čakam ;) bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. sep 2008 20:45

glavno, nisem dobila v grazu :S gotterspeise majo sam v hladilniku v jogurtovih lončkih. že narejen, bannanna

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

28. sep 2008 19:51

evagirl: kje pa imajo take lončke? Ker jaz sem najdla najmanjše take, kot so v avtomatih za kofe. Urša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti