Želejčki - jellos

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

28. sep 2008 21:43

Kaj pa oni modelčki, v katerih so bomboni od bombonjere? Če me razumeš. Ali pa tisti božični koledarčki - tam je tudi čokolada v takih modelčkih nabrizgana. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

29. sep 2008 11:38

Kako trdni naj bi pa bili tile želejčki - tako kot bonboni (potem jih lahko narediš v raznih modelčkih)ali tako, da jih "spiješ" iz štamperla ven? mojka

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

29. sep 2008 11:50

Joj ne vem kje bi jih dobila. Mi smo jih meli enkrat na enem žuru in dobili prou mimogrede v enem marketu... Zdej jih pa že dolgo nismo rabli tko da nimam pojma. evagirl

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2008 12:42

Želatino v prahu z okusi od firme Foster"s Clarck sem videla pri sosedu, je v takih malih kvadratnih škatlicah. Sem eno kupila, nisem pa še uspela sprobat. Mogoče ti to kaj pomaga. če pa nič takega ne dobiš, pa si lahko pomagaš tako, da vzameš cedevito, navadno želatino (v prahu ali lističih), vodo in vodko. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2008 12:43

Modelčke pa pojdi pogledat v kake ustvarjalne trgovinice, tam jih je ogromno na izbiro in v vse se da vlivat želatino - ali pa kak hipermarket, pa v mulerju imajo tudi navadno kar dobro izbiro takih malih modelov. Veri

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. sep 2008 14:21

za tele od foster clarks vem, samo včasih majo včasih nimajo :S jutri grem špijunirat ;) enkrat smo imeli ananasovo, pa je veliko bolj mehka kot tisti žele ki smo ga delali iz želatine. kr taka žlobudra je ;) drugače pa se mi zdi da se jih da izrezovat tudi z modelčki za piškote. bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. nov 2008 16:55

glavno, dobila sem češnjev, mareličen, jagoden ter pomarančni prah foster clarks za izdleavo želeja. Najbol dober je bil češnjev, najmajn pa definitivno pomarančni. Skoraj vsi so ostali. Okus je imel po najbol pocenski cedeviti. yuck bannanna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. sep 2011 18:52

Na Poljskem imajo v vsaki večji trgovini ogromno vrečk s temi želeji, najrazličnejših okusov in struktur. Veliko jih je znamke Dr. Oetker in zato mi je grozotno žal, da jih ni tudi pri nas na prodajnih policah. Prvi dve slikici, na katerih piše slodka chwila in bajkowa chvila (menda naj bi to pomenilo sladki in pravljični trenutek, no, nekaj takega) sta želeja, ki ju rukneš v 1,5 dl vroče vode, premešaš, malo ohladiš, dobiš tako gostljato stvar, teksture želeja za lase, ki ima zame fenomenalen okus. Pa še pogreje te pozimi - namesto čaja . Oni drugi dve sta pa navaden žele, za en liter, ki se čisto strdi in ga lahko nalivaš v različne modelčke ali režeš na različne načine. Imajo najrazličnejše okuse in vsi so dobri . (ne delam reklame, ampak res mi je žal, da jih pri nas ni dobiti).

  

 

lp

 

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. sep 2011 2:39

Ej, postani ekskluzivna uvoznica, elči.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. sep 2011 9:38

 

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti