Listnatno testo za kremne rezine

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

26. sep 2008 8:51

Tajči, je bilo to testo zmrzjeno ali sveže ??!! No, nekak bom že poskusila narest te kremšnite in razveseliti domače. Pridni bodite...

DANIJAN  

član od: 13.2.2007

sporočila: 17

26. sep 2008 9:29

Jaz pa za kremšnite kupim zamrznjeno testo Hokus (Žito). V paketku sta 2 kosa, delam točno tako, kot je napisano na embalaži (razvaljam, položim na navlažen pekač - tisti široki iz pečice in po celem naluknjam z vilicami). Do sedaj mi je še zmeraj uspelo. DANIJAN

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. sep 2008 9:40

štorklja, teso daš na pekač, ki ga splahneš s hladno vodo, jaz dam potem peki papir na pekač in nanj testo in ga na več mestih prepičim z vilico. Se lepo nalista, s peki papirja pa brez težav odstrani.

Je čisto vseeno, ali je testo zamrznjeno ali sveže, uporabljam oboje in nisem imela težav.

mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

26. sep 2008 10:38

V torek sem delala kremne rezine, listnato testo sem kupila zmrznjeno, blagovno znamko od Mercatorja in se je zelo lepo nalistalo, pa tudi skrčilo se je minimalno. Razvaljanega sem dala na peki papir in na narobe obrnjen pekač ter ga prepikala z vilicami.

Ognjič

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

26. sep 2008 11:34

Jaz listnatega testa nikoli ne pečem na narobe obrnjenem pekaču, pa tudi nikoli ne dam na vrh še enega pekača, pa mi vedno lepo uspe. Da se testo ne skrči mora, ko ga razvaljamo stati na pekaču vsaj pol ure preden ga damo v pečico (še raje več, če le imam čas.). Da se testo ne napihne pa ga je potrebno dobro prešpikati z vilico, ali še bolje s posebnim valjčkom, ki ima nekaj podobno bodicam. Se kupi v trgovini od Pekarne Vrhnika in je namenjeno prav za listnato testo. V osnovi pa naj bi bilo še boljše testo ki je sveže in ne zamrznjeno, baje se lepše lista. A spet je seveda odvisno od kvalitete testa. patka

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

26. sep 2008 12:34

Štorklja, testo je bilo že pečeno - krhki oblati, taki ki so na in pod kremo. Prav previdna sem bila s transportom oz. nošenje. Samo kremo sem naredila in je bilo. tajči-ja

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

26. sep 2008 12:53

Meni se speče vsakič drugače, pa naredim po istem postopku - zvaljam malo večje kot je pekač, prešpikam in spečem. Če je testo res grdo, ga po vrhu kremšnit enostavno nadrobim in posujem s sladkorjem. Zgleda kar lepo. LP pujsek

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

26. sep 2008 13:15

V eni izmed kuharskih oddaj sem zasledila, da testo pokrijejo z rešetko. Jaz ga doma prešpikam, pa vseeno včasih nastane tako testo, da ni za pogledat (zelo se skrči in napihne). Ko bom naslednjič pekla kremšnite, bom gotovo preizkusila metodo z rešetko ali pekačem. Jejža

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

26. sep 2008 13:44

Listnato testo kupim v Hoferju (v roli je en list), že razvaljano, malo ga prepikam, spečem in je super za kremšnite. galja

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

26. sep 2008 16:32

Ojla, pekarna Pečjak ima zdaj tako napol zvaljano testo in je prepognjeno tako na pol, da ga ni potrebno valjati in se lepše speče kot klasično.. in .... spet se mi cedijo sline.... ....grrrr... Lep vikend vsem.... Pokraculja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti