Agar agar

anaody  

član od: 25.9.2008

sporočila: 1

tema odprta - 25. sep 2008 9:59 | ogledi: 3.416 | odgovori: 3

Pozdravljene punce, no pa tud kakšen moški:)

Sem nova tukaj, tudi v peki sladic, najraje tort sem nova. Zato imam pa eno vprašanje-ker sem vegetarijanka ne uporabljam želatine, tako da sem do sedaj preizkušala samo recepte ki je ne vsebujejo. Včeraj sem pa kupila agar agar-kot nekakšna rastlinska želatina, pa me zanima če ima katera od vas kakšne izkušnje s tem? Upam da ta tema še ne obstaja, ker na tem forumu je tolko strani da še do polovice nisem prišla:) Najlepša hvala vam že v naprej

Lep dan želim vsem

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. sep 2008 10:50

Pozdravljena na naši strani in veliko uspešnih kuharskih podvigov ti želim! Glej, na levi strani čisto zgoraj imaš ISKANJE. Klikneš, poiščeš "Iskanje po forumih", vtipkaš iskano besedo/besedno zvezo in izbereš po prvih sporočilih ali po vseh sporočilih. Meni je iskalnik vrgel tole: http://www.kulinarika.net/forum/vse.asp?avtor=&besede=a Kaj drugega ti ne znam povedati, ker uporabljam navadno želatino. Atina

min  

član od: 17.9.2008

sporočila: 4

25. sep 2008 10:57

Že dolgo uporabljam agar agar in je dober. Kupiš ga v trgovini Kalček v Ljubljani, navodilo je priloženo. Jaz ga uporabljam tudi za pripravo marmelad. min

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. sep 2008 11:09

Agar-Agar je želatina narejena iz morskih alg. Že dolgo se uporablja npr. v mikrobilogiji za izdelavo gojišč in v kulinariki. V kulinarki jo lahko uporabljaš povsod tam, kjer to zahteva recept. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti