Status študenta - nujno

tema je zaklenjena

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

tema odprta - 25. sep 2008 9:26 | ogledi: 2.215 | odgovori: 22

Strokovnjaki s tega področja na pomoč. Sin v prvem letniku izrednega študija ni izpolnil pogojev za vpis v drugi letnik. Zato je opravil evidenčni vpis, kar pomeni, da lahko opravlja manjkajoče izpite za prvi letnik, nima pa statusa študenta in tako ne more opravljati dela preko ŠS, eno leto ne bo prejemal štipendije in jaz otroških dokladov zanj.

Kako lahko kljub temu pridobi status? Ali je ena od možnosti ta, da se redno vpiše v prvi letnik ene od fakultet, kjer ni omejitev vpisa in so še prosta mesta? Vem, da v tem primeru ne more zaprositi za štipendijo, kaj pa otroški dokladi, za kar po moje potrebuje samo potrdilo o vpisu?

Lejla13

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

25. sep 2008 9:41

izobraževanje odraslih ali višja strokovna šola(samo so že vsa mesta zasedena) evagirl

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

25. sep 2008 9:44

Mene pa zanima ali so izobraževanja odraslih tak kot redni ali izredni študij teya_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. sep 2008 9:52

In zakaj ne gre sin SAM tega vprašat na fakulete, kjer so še prosta mesta? Bi bilo nazarensko vzgojno. Okej, ni naredil izpitov, se zgodi. Ampak naj se izvoli, lepo prosim, soočiti z materialnimi posledicami tega in vzpostaviti eno odgovornost do svojega dela/nedela. Naj lepo prosim vidi, koliko stane njegovo šolanje in kakšni morebitni izpadi prihodkov nastanejo vsled njegovega študijskega rezultata. Plus, po moje bi moral še malo odkorakati na Parmovo in se prijavit kot nezaposlen - kar v bistvu je. Dvajsetletniki po obisku Parmove ponavadi bolj resno primerjo knjigo. Se sliši kruto? Morda je. Ampak razmisli, ali hočeš eno streznitev pa bo kak mesec malo bolelo ali pa nameravaš tudi v naslednjih letih iskati luknje za otroške dodatke in se sploh mučiti iz dneva v dan in šteti evre in kupovati v lidlu....da se bo lahko plačevalo izredno študiranje, junior pa bo ali pa ne bo ob knjigi? Vendelina jr.

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

25. sep 2008 10:00

Imaš popolnoma prav Vendelina. S teboj bi se strinjal tudi moj mož in starejši sin.  Oprosti, ampak jaz bi kljub temu rada odgovor na svoje vprašanje.

Lejla13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. sep 2008 10:06

Lejla, na tvoje vprašanje ti bodo pa iz prve roke lepo odgovorili na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve. Lepo poglej na speltno stran, kdaj imajo termine, da odgovarjajo na vprašanja občanov in potem zavrti telefon. Vendelina jr.

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

25. sep 2008 10:10

Na kateri fakulteti pa je? Če je na izrednem študiju, tam traja 1. letnik 2 leti. To je praviloma povsod. In imaš status študenta, le štupendije ne prejemaš, otroške dodatke pa še vedno. Jaz tako študiram, vendar prejemam štipendijo na vsake 2 leti. Se pravi za vsak prvi vpis v letnik. Drugače so pa na izrednem študiju še prosta mesta, samo je vprašanje kje ti kakšne že narejene izpite priznajo. Kar se otroških tiče, ja moraš imeti potrdilo o vpisu. Če želiš izvedet še kaj, vprašaj, ti lahko napišem. LP mina20

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. sep 2008 10:15

Vendelina vsa tvoja mnenja cenim,, tudi tega tokrat. Ampak glej, Lejla prosi za nasvet in ona že ve zakaj je tako. Prepričan sem da ji ni vseeno in da bi tudi ona rada videla da bi bilo drugače amapak saj si sama napisala - tudi to se zgodi da nadebudni sinko ne položi pogojev. S tem ni konec sveta , zato ji dajmo nasvete, ne pa ji moralizirati kaj je prav in kaj ne. Zanimivo, kako dobri smo v tem ko gre za druge, ko pa se zadeva tika nas, potem pa ne slišimo radi takih stari. Lejla, želim ti, da rešiš ta problem, vpiši sina na kako delavsko univerzo npr. v program za trgovca. Če te taka rešitev zanima se obrni na moja ZS morda ti lahko kako pomagam ! Vso srečo torej obema, LP hedonist

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. sep 2008 10:19

Če se kam drugam vpiše v prvi letnik, ali se ni potrebno izpisati in potem vpisati na željeno fakulteto? Mož je pred več kot 10 leti obupal nad študijem, sedaj pa se je vpisal izredni študij na drugo fakulteto. Ob vpisu je moral predložiti izpisnico prvotnega študija.  

Ne vem pa kako je z vzporednim študijem.

 

marelica

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

25. sep 2008 10:23

lahko se prepiše, ampak potem je konec s študijem na prvi fakulteti; več Ti ne znam povedati, žal

 

LP

Drejček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. sep 2008 10:46

Iz odgovora Vendelina vejejo naše izkušnje. Dečko je brez statusa delal po pogodbi in moral delati manjkajoče izpite za prvi letnik. Ta ukrep je sledil po dveh izgubljneih letnikih izrednega študija, potem se je prepisal na drugo fakulteto in tudi izgubil prvi letnik. Streznitev je bila huda, ker je še doma moral prispevati, pa sam tankat bencin, plačevat mobitel itd. Zdaj je sprevidel, kaj vse izguba statusa pomeni in je spet med rednimi študenti.

 

Mina20, na pravni fakulteti je en letnik en letnik, tudi pri izrednem študiju.

 

Lejla13, zakaj pa se ni ponovno vpisal v prvi letnik izrednega študija, amopak samo evidenčno? Tako bi obdržal status, delal le manjkajoče izpite in obenem še delal preko ŠS? Mi smo ravnali tako.

 

Varianta je tudi, da se vpiše v pripravo za poklicno maturo.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti