Darilo za abrahama

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. sep 2008 8:00

Glede na tvoje ostale poste bi rekla, da verjetno nimaš veliko financ na razpolago, zato razni pršuti in salame verjetno ne pridejo v poštev. No, vsaj jaz nebi marala, da mi tako darilo kupuje nekdo, ki niti sina ne more obleči.... Mogoče se pa lahko dogovoriš, da mu za njegovo zabavo napečeš nekaj peciva ali pa nekaj domačega kruha... Mogoče imaš možnost, da vas več skupaj kupi malo boljše darilo, pa ti prispevaš le del - pride ceneje kot če podariš sama... Ali pa kupiš le nekaj simboličnega... matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. sep 2008 8:41

Ko pogledam okoli sebe, vidim marsikaj, ampak moškega, ki bi redno uporabljal košaro in to sam od sebe....to je pa silno redko (dasiravno so me že enkrat punce tukaj prepričevale, da njihovim moškim so pa košare okej - bo že držalo za njih - jaz samo pravim, da je moški s košaro blazno redka pojava). Človeka, ki bo imel rojstni dan ne poznamo in je težko kaj konkretnega reči. Ampak ponavadi je tako, da če kdo praznuje okroglo obletnico in ga nek vrag sili v to, da naredi večjo žurko, potem se ponavadi povabljenci na to žurko skupaj dogovorijo, kakšno SKUPNO darilo bodo pripravili. Jaz bi se raje v tako kombinacijo vključila - seveda, če obstaja varianta več obdarovalcev. Če gre pa za kaj bolj individualnega, da ne rečem intimnega, se pa naredi torta. Simpl čokoladna torta, doma narejena, gor daš 5 in 0 ali pa npr napišeš njegov rojstni datum v algoritmu registrske tablice, naprimer za danšnji dan bi to zgledalo LJ-26-9VJ (Ljubljana,26. 9. Vendelina jr). Doma narejeno pecivo je winner, doma narejena torta je pa champion - tudi za tiste ljudi, ki sploh ne jedo tort....ker so pač taki časi, da večina ljudi pogrne že pri izdelavi biskvita, da o ostalem raje ne bi. Vendelina jr.

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

25. sep 2008 12:24

Finančno smo res v stiski. Zato pa sem se odločila, da mu kupim košaro in potem naložim nekaj svari vanjo. Za enkrat imam v mislih , da bi mu spekla hlebec kruha, dodala zraven mogoče pol kg kave, pa malo peciva bi spekla, orehe, jabolka in še katero drugo sadje , mogoče kako buteljko vina in nekaj pločevink piva. In mogoče se še kaj najde. In verz sem že dobila in ga bo tudi sin prebral tam. Možev bratranc rad tudi kuha. Zato sva se z možem tudi odločila, da mu podariva košaro z dobrotami. kf Sporočilo je spremenil(a) klavdijaF dne 25. sep 2008 12:26:07

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

25. sep 2008 13:33

Ali mogoče kdo ve, kje se dobi košaro veliko in poceni za ene 18,00 eurov? Lahko jo naročim tudi pleko interneta. kf Sporočilo je spremenil(a) klavdijaF dne 25. sep 2008 13:34:10

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. sep 2008 14:31

No, take moderne košare!

Jaz sem imela v mislih čisto navadno košaro , ki jo kmetje še danes uporabljajo za različne namene, prodaja pa jih tudi ribničan na sejmih.

Kyara

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

25. sep 2008 14:57

takole da se se jaz malo prikljucim,... sem pogledala tele košarice in imam komentar, namreč menim da niso najbolj posrečene ker ko bo ven pobral dobrote, bo ostala košarica za kramo notr metat, tako da glih ni uporabno,..... če pa rad kuha gre gotovo tud rad na "plac" ali pa na vrt itd in tam je pa že uporabna navadna košara, katero se da ravno tako lepo dekorirati, mogoče kaka zelišča,ali koruznistorži okoli, odvisno na katero temo boš notri naložila,.....(kramo se pa prav tako lahko notr nameče) p.s. kaj pa če bi se v naprej z njim zmenila da mu pecivo spečeš za zabavo, saj ni treba vse sama mogoče se še kdo najde s podobno željo,....in potem s tem napolniš košaro,...in to kar si napisala ti, da bi položila vanjo se zelo dobro sliši!, pa malo na jesensko temo okrasiš in to je to! jaz vam pa želim eno fajn fešto! plopsa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. sep 2008 15:00

Jaz bi se tudi odločila za navadno košaro z ročo, ki jo človek lahko še za kaj uporabi (če ne on, pa žena :) ). Košare so uporabne za npr. obiranje jabolk, hrušk, za v trgovino, za na žegen ... Ker taka košara, kot je na tvojih slikah (prvih dveh) je popolnoma neuporabna (no, jaz ne vem, kaj bi z njo, razen da bi not metala star časopis ali kaj podobnega) in je čisto možno, da bo romala na podstrešje ali pa naprej nekomu za darilo :) Tista tretja pa se pri nas uporablja zgolj za prenašanje krompirja. Res raje obišči kakega Ribn"čana. Tudi malo zglihati se da. Atina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. sep 2008 15:00

Plopsa, sva istočasno enakih misli :) Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. sep 2008 15:31

Nekaj takega, kot sta sredni dve spodaj na sliki, je islila Atina in mislim tudi jaz:

Aja, pa mimogrede, med tednom se da mogoče kaj več zbarantati kot konec tedna, vsaj v BTC je med tednom cenejša zelenjava, sadje,...(torek, sreda, morda še četrtek), ker je kupcev manj, se da morda tudi pri Ribnčanu kaj bolj barantati. Podobno košaro, res veliko, sem kako leto dni nazaj kupila za ene 20€, če se prav spomnim. Je pa, po prejšnji sodeč, skoraj neuničljiva.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 25. sep 2008 15:34:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti