Gondola in nosečnost

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

tema odprta - 24. sep 2008 17:02 | ogledi: 4.438 | odgovori: 16

Lep pozdrav pupe,

sem v 19 tednu nosečnosti in se odlično počutim. Za vikend imamo eno srečanje na Veliki Planini in sem nameravala iti z gondolo gor. Gondola se dvigne na 1660 m.

Problem je v tem, da me je ena sodelavka rahlo prestrašila, češ da lahko to zelo škodi in da lahko sproži porod. Vsi ljudje (zdravniki, prijatelji,...) ki sem jih vprašala za mnenje o tem so se predvsem čudili in strahu nasprotovali z argumentom, da če lahko potuješ z letalom, ki se dvigne na 10.000 metrov in več, zakaj se ne bi peljal 10 minut z gondolo. In da če se ok počutim, ne vidijo nikakršnega problema.

Zanima me vaše mnenje. Ne vem točno ali naj grem ali ne, rada bi pa šla.

Najlepša hvala in lep pozdrav,

sam da se kuha..

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

24. sep 2008 17:06

Jaz bi vsekakor poslušala svojega ginekologa, ki mu zaupam. Sicer pa nobena stvar ni 100%.. Uživaj na Veliki Planini ! londonska rezina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2008 17:11

Lepo nosečnost in fino žurajte ta vikend. Tiste sodelavke bi se pa jaz ogibala kolikor se le da, noseča ali ne. So v našem vsakdanjiku vedno ene zoprne babnice, ki so čisto bolne, če ne vidijo, kje bi šlo lahko kaj narobe, če pa ni nič takega, si pa "narobe" situacijo enostavno izmislijo. To so zoprni in prazni ljudje. Prav tako bi se jaz na tvojem mestu izogibala tistih babnic, ki ob vsaki priložnosti podoživljajo nosečnosti in tudi ob vsaki priložnosti ponovno rojevajo in opisujejo svoje muke, dasiravno so otroci, ki so jih pravkar rodile, v resnici že na faksu. Tudi bi se ogibala vseh, ki spadajo v presečno množico obeh vrst zoprnic. Vendelina jr.

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

24. sep 2008 18:16

hehe pol mi grozi prezgodni porod :P ah nehaj no, sedaj sm v 33 tednu, mislim da sem bila v 24 tednu al pa tam nekje no, ko smo šli na izlet na veliko planino-z gondolo in sedežnico. pa nič ne kaže da bi lahko kaj prej pričakovali prihod našega škratka. ti samo pojdi in uživaaaaaaj! lucijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. sep 2008 18:49

Jaz sem se v petem mesecu gugala na neki stari barkači proti Braču in drugi dan nazaj, torej ko se še od prvega dni dne nisem umirila, pa je tudi bilo vse ok.

Tako da če zdravnik pravi, da je vse ok, poslušaj njega.

Pa lepe prihodnje mesece želim!

 

Mamamia

mamamia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. sep 2008 21:31

Kalipso, ti se kar drži nasvetov svojega ginekologa in se bolj kot gondol ogibaj takih babnic! Slednje naredijo več škode kot bi jo gondola ! Pa lepo nosečnost in javi se, kako je bilo na veliki Planini!

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. sep 2008 22:09

Kalipso, se pridružujem vsem ostalim. Pojdi na izlet in užiiiiivaj! Veš, da bi te tvoj zdravnik prvi opozoril, če bi bilo kar koli v nosečnosti nevarno početi, zato zaupaj njemu in svojemu dobremu občutku, "znanstvenim" napotkom tipa "rekla - kazala" pa se raje nasmej! Pa iskrene čestitke.....čez 21 tednov pa sporoči, kako bo ime temu 19-tedenskemu "planincu"! mamaF - Mojca

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. sep 2008 10:24

Poslušaj ginekologa.

 

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 25. sep 2008 10:26:07

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2008 10:26

mamamia je napisal/a:

Jaz sem se v petem mesecu gugala na neki stari barkači proti Braču in drugi dan nazaj, torej ko se še od prvega dni dne nisem umirila, pa je tudi bilo vse ok.

Tako da če zdravnik pravi, da je vse ok, poslušaj njega.

Pa lepe prihodnje mesece želim!

 

Mamamia

mamamia

 

Moja prijateljica te še prekaša, ona je šla na križarjenje 14 dni pred PDP, je rekla, da še nobenega od prejšnjih otrok ni rodila pred rokom, pa tudi tega ni. Imeli smo se fajn, čeprav smo se malo gledali med sabo, kdo bo glavni, če bo treba akcijo sprožiti.

Loni Makaroni

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

25. sep 2008 10:50

Ti kar pojdi, jaz sem 3 dni čez rok poroda tako plesala na veselici do jutra, da bi ja šla rodit, pa sem šla šele čez dva dni. Drugače bi bilo, če bi bila rizična nosečnost. Pa saj tudi posteljne aktivnosti ne odpadejo kar takoj, bog ne daj. Malčica

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

25. sep 2008 14:17

mirno pojdi če te je pa nekje notri malo strah, potem se pa na VP pelji z avtom,saj prideš lahko do vrha brez težav anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti