Lak za lase

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 24. sep 2008 12:34 | ogledi: 6.479 | odgovori: 14

recimo da smo make up malce obdelale pod včerajšnjo temo, mene pa zanima ali pozna katera res dober lak za lase. Moram priznati da ga do sedaj nisem kaj dosti uporabljala, a z jesensko vlago pride prav..Torej, iščem predvsem lak brez ali z malo vonja, ki ne naredi "čelade" na meni, a vendarle daje obstojnost..kake izkušnje?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2008 13:09

To je eden od redkih kozmetičnih produktov, ki se mu, če se le da, izognem. Sem nedavno ravno dve na pol prazni dozi nesla kolegici v laboratorij, da je potem ta nevarni odpadek dala v ta prav zabojnik. Te razumem, jesenska vlaga naredi iz super frizure en takšen bolj "jagnječi look". Tisti kodrčki krepa so res en bogpomagaj. Pa tudi daljši lasje postanejo tako čudni na otip, da ni da bi govoril - jaz sem se enkrat počutila kot da bi imela namesto las na glavi preveč skuhane špagete.... Samo meni lak za lase ni kaj posebej pomagal. Tisto, da je "pričeska obstojna v vsakem vremenu", je predvsem marketinški trik. Sem lase lakirala, pa so bili potem tako čudno lepljivi-do-naslednji-dan-potem-pa-izsušeni.... Potem sem pa pred nekaj leti prišla k pameti. Najprej sem si na lase dajala vse vrste mask za hranjenje (po sistemu maščoba na suhe lase, zaviješ v brisačo in to držiš najmanj dve uri, še boje pa je, če celo noč) in po kakih petih tretmajih se je že lepo videlo, kateri del lasu se blešči od zdravja in kateri je tako presušen, da gre pod škarje. In sem frizerju naročila, da mi naj čisto vse presušene konice obilno in izdatno postriže in raje kak cm več kot kak cm premalo. Inglej ga zlomka, lasje s tako kondicijo prenesejo vse megle in vsako vlago. Las, ki ni suh bo zmogel brez laka za lase, suhemu lasu pa tudi to ne bo pomagalo, naslednji dan bo pa vse še bolj lepljivo in grozno. Lak uporabim pa samo za kako slovesno stvar, ko mora frizura res dobro izgledati - za kakšno svečanost in slikanje. Mislim, da imam en švarckopf. Vendelina jr.

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

24. sep 2008 13:14

Moje izkušnje z laki za lase so dobre in slabe, ker mam zelo kratko frizuro ga skoraj ne uporablajm,če pa od Nivea diamind gloss (srebrna flaška + vijola pokrovček) las res ne zlepi in se da zvečer fajn razčesat, prav tako tut ne nardi krepastih las. lp maserka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. sep 2008 13:28

Če bi imela lepe, goste lase, ga pravgotovo ne bi uporabila, tako pa, če želim kolikor toliko izgledati človeško, kupim najmočnejšega, takega, ki, če piha burja, se niti lasek ne premika, ne glede alii je zdravo ali pa ni, bistvo da je pričeska " lepo  urejena",  kupujem pa najmočnejšega" Frizer", da ni potrebno se počesati 1 teden

Anamarija

neznan uporabnik

24. sep 2008 14:31

Dolga leta nisem uporabljala laka za lase, ker sem imela po njem lase tako puste in scufane, da bi si jih morala oprati vsak dan. Ker pa me narava ni ravno obdarila z bujnimi lasmi si je treba pač malo pomagati s kozmetiko. Sedaj uporabljam po nasvetu frizerke utrjevalec las in lak za lase TIGI profesionalne lasne kozmetike in sicer: Bed Head - Maxxed Out lak za lase Bed Head - Superstar ali podobno različico v malo bolj gel obliki - utrjevalec las. Tudi ko je slabše vreme je moja pričeska obstojna in nič več krepasta, kot je bilo to pred tem. Oboje kupim pri moji frizerki, sem pa videla, da imajo te preparate tudi v Simpl frizerkih salonih. Upam, da ni preveč reklame - toda jaz sem z izdelki res zadovoljna, čeprav so malo dražji, res pa tudi dolgo trajajo, saj se jih uporabi res malo. l.p. tedi

moniq  

član od: 21.1.2008

sporočila: 32

24. sep 2008 14:31

Jaz sem z laka in želeja prešla na peno za lase. Se mi zdi boljša, saj ne zlepi las, pa vseeno drži. moniq

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

24. sep 2008 14:43

Moniq! Iz profesionalnega vidika ti povem, da pena lase masti , zato tista, ki ima probleme z mastnimi lasmi, naj raje uporablja utrjevalce v spreju. Laki pa so dobri od Welle, tisti z modro črto. Ni pretrd, pa tudi razčešeč ga z lahkoto.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. sep 2008 15:06

Po preizkušanju raznoraznih pocastih in lepljivih lakov sem pristala na Pantene Flexible. Ne vem, kako se obnese na različnih kvalitetah las, meni jih ne lepi in tudi občutka čelade ne daje.

Cila

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

24. sep 2008 15:28

Po dolgoletnih izkušnjah z raznimi vrstami, sem pristaš samo še pri lakih na naravni bazi. Je pa res, da so ti zelo dragi, saj n.pr. 150 ml stane od 8-10 €. Dobijo se v trgovinah z naravnimi proizvodi, jaz ga kupujem na tržnici v Kosezah. oliva

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. sep 2008 16:15

Se strinjam z večino in tudi zato laka do sedaj nisem uporabljala....tudi pri frizerki vsakih povem da prosim, brez laka.....Ker ponavadi takoj doma operem ker hočem čimbolj naraven look. Od utrjevalcev imam najraje tiste v tekočini..trenutno Got2b iz DM. Geli in pene mi preveč spackajo lase. Super mi je od Klasa tista tekočina za na konice, ki tudi utrdi in obnovi vse poškodovano. Ampak me je mal zamikalo, da bi takrat, ko mi res rata lepa frizura mal to podaljšala in obdržala..Imam pa mal daljše lase trenutno, dovolj goste in ravne, le konice obrnem, se mi na ramah že lepo same obračajo in bi rada zgornje mal dvignila in bognedaj brez tupiranja....saj ko se mi lasje zmastijo, mi frizura drži, perem se pa tako na 2-3 dni...gre bolj za prvi dan... Oliva, kakšni so to "na naravni bazi" Kak link mogoče?

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

24. sep 2008 20:03

Tortica, Najprej sem imela lak Logona in je na njem pisalo - lak za lase - pšenični proteini - brez sestavin sintetičnega ali živalskega izvora. Iz brezbarvne kane, sezamovega olja, rastlinskega glicerina (cena 10,90€) http://www.visana.de/logona-haarspray-seidenglanz- vendar ta, ki ga imam trenutno od Sante, pa ravno tako iz kane in olja mandeljev in jojobe (cena 8,00€) http://www.natractiv.de/SANTE-HaarspraybrNatural-Styl V glavnem lasje po uporabi le-teh še zdaleč niso nič lepljivi, ali karkoli, kar po navadnih lakih so in sem z njimi zelo zadovoljna. Seveda ga uporabljam samo občasno, manj porabim in ga imam kar nekaj časa. lp oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti