Krompirjevi njoki

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 24. sep 2008 8:39 | ogledi: 16.025 | odgovori: 18

Pozdravljene,rabim en nasvet iz prve roke.

Za tiste, ki doma pripravljate krompirjeve njoke.Zanima me ali je možnost, da bi jih pripravila dan prej in bi jih naslednji dan vrgla samo v slani krop in skuhala? Kako so pripravljeni tisti, ki jih lahko kupimo v delikatesi v trgovini na kg.?Naslednji teden pripravljamo tak lovski piknik in ker je vedno postrežena polenta z golažem bi letos bili njoki.Kupljeni pa imajo kar ceno. Tako da, hvala za ideje.

sladkosnedko

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. sep 2008 8:44

Lahko jih narediš že danes in daš zmrznit. V soboto pa samo v krop.

kobra 1

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

24. sep 2008 8:45

Krompirjevo testo rado moči. Imaš dve možnosti, ali da krompir prejšnji dan skuhaš in sproti dokončaš, za kar verjetno ne bo časa ob velikem pikniku ali pa jih zamrzneš in potem zamrznjene vržeš direkt v krop. lp vesna

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

24. sep 2008 8:46

Samo enkrat sem jih zamrznila pa so mi bili nekako pacasti , ko sem jih skuhala. Rada bi sveže, drugače bomo pa ob 3h pokonci in na gnetenje.

sladkosnedko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 8:51

Če jih narediš do konca - torej zvaljaš testo v svaljke in jih narežeš, daš na pomokan pladenj in v hladilnik, bojo čisto lepo zdržali do naslednjega dne, že večkrat preizkušeno: midva navadno delava tako, da jih narediva več in jih imava za 2x (če ne požremo vsega takoj;). Ni bilo še nikoli nič narobe. Lahko pa narediš eno poizkusno probo prej. Pa vzemi krompir, ki ni preveč moker. Zmrznjeni se včasih res spacajo, pa samega krompirjevega testa jaz tudi ne bi pustila čakat, bi rajši vse takoj oblikovala, pa naj potem že narejeno čaka. Veri

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. sep 2008 9:03

Na kakšen način pa si jih zamrzneš?

Jaz jih zložim eden zraven drugega  na pladenj posutim z moko, nato jih dam zamrzniti.

Ko so njoki zamrznjeni jih z nožem ( ker se primejo pladnja) postrgam in jih spravim v vrečke, sicer lahko pladenj obložimo s peki papirjem!

lp 

Anamarija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 9:09

Jaz jih enako zamrzujem, se mi pa zdi, da ratajo pocasti, če jih daš zamrznjene kuhat v premalo vode - zamrznjene moraš dat v večjo količino res vrele vode, zato da se ta voda ne more preveč ohladit, ko streseš not zamrznjene njoke, ker jih tisto počasno pajcanje v nevreli vodi razpaca - po moje. Veri

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

24. sep 2008 9:48

kateri krompir pa uporabljate za njoke, ki jih kasneje zamrznete?

sladkosnedko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2008 9:57

Imam podobne praktične izkušnje kot Veri. Sicer pa italijanske none delajo njoke na zalogo točno po metodi pladenj, njoki, pomokaš, pokriješ s krpo in daš to v hladen prostor. Vendelina jr.

*T*A*N*J*A*  

član od: 27.11.2007

sporočila: 30

24. sep 2008 10:16

Da se ne pacajo kot rečete, tiste, ki jih damo v skrinjo naredimo s tretjino ostre moke, ter jih tudi povaljamo močno v takih moki in zmrznemo, skrivnost z ene restavracije, kjer je moja mami delala. Torej ostra moka zmešana s kakršnokoli že uporabljate. Lep dan želim. *T*A*N*J*A*

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

24. sep 2008 10:17

O.K. ste me prepričale.

Danes gre poskusna količina v obdelavo, del na pladenj v shrambo, del v skrinjo.  Ni šans da ne bo uspelo. Drugače bo pa tenstan krompir:)

sladkosnedko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti