Krompirjevi njoki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 10:24

Hehe, veš da bo ratalo! poročaj o uspehu - pa res daj del ostre moke not, kot pravi tanja, to tudi pomaga. Veri

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. sep 2008 10:25

Tistim, ki jih dam zmrznit dodam zdrob. Niso pocasti.

kobra 1

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. sep 2008 10:38

sladkosnedko je napisal/a:

kateri krompir pa uporabljate za njoke, ki jih kasneje zamrznete?

sladkosnedko

 

Naj bi se jih delalo s starim krompirjem, delala sem jih že z mešanim in mladim, s slednjim so odlični, le da maso malo več solim. Če jih boš skuhala v slanem vrelem kropu brez skrbi ne bodo pocasti.

Anamarija

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

24. sep 2008 10:48

Ko jih kuham v krop dodam par kapljic olja in se ne sprimejo niti niso pocasti, tudi jaz jih zamrznem na enak način, če jih pripravim na zalogo naredim testo iz mešanice mehke in ostre moke.

lp

Marjana

Marjana

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

24. sep 2008 11:33

krompirjeve njoke sem že delala tako, da sem sveže pripravljene vrgla v krop samo za kakšno minutko, pobrala ven, jih pokapljala z oljem, da se niso sprijemali in shranila v stekleno pokrito posodo. Naslednji dan sem jih samo vrgla nazaj v krop in skuhala do konca. Se je kar obneslo. lp Alenka alenka5

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

24. sep 2008 12:16

Mi jih vedno,ko jih delamo, naredimo več in damo ostanek v skrinjo. Pride prav ko je potem treba kdaj ful na hitro nekaj skuhat in maš že pripravljeno,pa še malo sirove omake(al pa gorgonzoline) in je narjeno. Pa vedno jih delamo z delom ostre moke. evagirl

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

24. sep 2008 14:07

Po Goljatovem nasvetu (tečaj testenine, lasagne,....) se da v krompirjevo testo samo ostra moka, kuha se v slanem kropu in če so namenjeni zmrzovanju, jih potem, ko splavajo na vrh (torej so kuhani) preložimo v lonec, napolnjen z mrzlo vodo, da "zakrknejo". Ko jih potrebujemo, damo zmrznjen ponovno v vrelo vodo, da še 1x splavajo na vrh. In preverjeno niso "pocasti". Tudi cmoki oz. knedlji niso bili nikoli tako dobri, kot so sedaj, ko jih delam samo z ostro moko. Prej sem vedno del gladke moke nadomestila z zdrobom. Simona

ivanmatej  

član od: 24.9.2008

sporočila: 3

24. sep 2008 16:07

Najboljši so njoki vedno sveže pripravljeni, sicer pa; preverjeno bolje, če je krompir rdeče sorte, ne vem kako se imenuje. Pri pripravi uporabljajte maslo in ne margarine. Dodajte jim malce olivnega olja, 1-2 celi jajci za vezavo, tretjino ostre moke in navadno gladko moko. Ko jih svaljkate po ribežniku jih; enega poleg drugega postavite na pomokan pladenj tako, da se med seboj ne dotikajo ali pa jih potopite v osoljen krop, ki ste mu dodali malce olivnega olja. Njoki so kuhani takrat, ko priplavajo na površje, takoj jih postrezite. Najboljši so še topli, kasneje otrdijo, v posodi pa se med seboj radi tudi sprimejo. Če želite pripraviti njoke z dodatki npr.gobami ali špinačo, konsistentno omako ali nadev pripravite prej in ga vmešajte v testo pred oblikovanjem. Vedite, da ročno polnjenih njokov ne morete polniti v sredino tako, kot jih v obratih polnijo strojno. ivanmatej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti