Shanjevanje petršilja

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

24. sep 2008 9:46

Zmiksam in zlagam ga po plasteh (petersilj,sol)v kozarcke tako kot Issi. Nekaj ga pa tudi posusim. Pozno jeseni ga pa tudi naberem in sop dam v kozarec z vodo,ki ga postavim v temen in hladen prostor. Lani sem ga tako ohranila do novega leta. Se pa spomnim,da so ga vcasih gospodinje jeseninasadile v kak star lonec,ga postavile kam,kjer ni pomrznil in je lepo rastel. Sama sem to poskusila,pa se ni obneslo,ker so ga napadle usi. Majdina

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

24. sep 2008 10:55

Dam ga v vrečke in celega zamrznem. Kozmeja

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. sep 2008 12:13

Tudi jaz dam kar celega v vrečke. Ko je zmrznjen postane zelo krhek, tako da vrečko na rahlo stisnem in odpade sekljanje saj se lepo "nadrobi" tisto odstranim iz vrečke ven in porabim. "Štible" ki ostanejo gredo pa v govejo juho ali ričet. Ali lahko katera kaj več napiše o sušenju v MW. Sušite celega, nasekljanega, mokrega, osušenega, koliko časa ?? Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

24. sep 2008 12:34

V mikrovalovno daš lahko cele listke. Tako lepo se posušijo, da jih lahko potem zelo na drobno nadrobiš in je kot kupljen. Ohrani zelo lepo zeleno barvo. Ko sem ga sušila, sem lističe najprej oprala, potem malo posušila in ga za veliko pest dala na krožnik v mikrovalovno. Sem pa sproti preverjala, koliko je posušen, tako da ti točnega časa ne morem povedati. Je pa kar hitro. LP pujsek

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

24. sep 2008 13:19

Nasesekljam in dam zmrznit, včasih tut kar po cele vejice. Drugače ppa ga sušim kar v mikrovalovki, mal ga samo preprežem da ni prevelik dam v mikrovalovko papirnato servieto in gor peteršilj in sproti preverjam da se ne "speče" preveč. Ohrani aromo in barvo. maserka

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

24. sep 2008 13:29

Osušim, obtrgam, dam v PVC posodice, ki se dobro zaprejo, in v skrinjo, Jemljem ven sproti kolikor rabim.

Lejla13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti