Nasvet-tuji jeziki

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

tema odprta - 23. sep 2008 18:58 | ogledi: 1.738 | odgovori: 8

Zadnjič, ko sem po dolgem času spet hotela pisati pismo v angleščini, sem ugotovila, da je moje znanje angleščine... ojoj. Veliko stvari sem pozabila, večkrat sem morala pogledati v slovar, predvsem časi, groza. Kaj mi svetujete, na kakšen način bi lahko sama, brez tečajev, obnovila znanje?

Hvala za pomoč.

aknelab

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

23. sep 2008 19:02

Pons na cd-jih. Jaz sem si ga potegnila z ene strani s torrenti.

lp Saša

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

23. sep 2008 19:14

Najboljša je praksa. Čimveč dopisovanja v angleščini. Zraven pa še dober priročnik o poslovni korespondenci v angleščini - s praktičnimi primeri. V začetku gre počasi, ampak gre. In če se dopisuješ s tistimi, ki znajo, se uči tudi od njih. Pogovor je nekaj drugega, tam lahko tudi kaj "zabluziš" pa morda ne bo nihče opazil. Ne poznam današnjih priročnikov, se bo pa zagotovo kaj našlo pri kateri od dobrih založb. In ko že malo obvladaš, si nabavi angleško angleški Oxfordski slovar. V Angliji so cenejši, če boš kaj hodila tam. Pa obilo uspeha, župca

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

23. sep 2008 19:17

Branje angleških tekstov: knjige, revije,... Brskanje po internetnih straneh v angleščini. Poslušanje in gledanje CNNa, angleških radijskih postaj,... Iwana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. sep 2008 22:29

Aknelab, poskusiš lahko s kakšnim tečajem na CD-jih ali kasetah, vendar bo znanje spet zastalo, ko te bo minilo navdušenje. Če hočeš ves čas obnavljati znanje, ti svetujem, da pri gledanju filmov posvetiš več pozornosti govorici - ne samo brati podnapise. Seveda so še veliko boljša možnost satelitski programi brez podnapisov, vendar izberi programe ter oddaje, ki te zanimajo, sicer boš kmalu izgubila zanimanje. Ne vem, koliko si stara - mladi ogromno znanja osvojijo s klepetanjem (chat) o internetu, vendar je to po mojem mnenju huda izguba časa (če zaradi tega presedijo pred računalnikom cele dopoldneve). Druga možnost je, da poiščeš forum, ki te zanima, in sodeluješ - z angleščino lahko sodeluješ v forumih o katerikoli temi - izbira je neskončna. Izberi pa temo, ki te resnično navdušuje, da boš z veseljem sodelovala. Najlažje in najhitreje pa seveda obnoviš znanje z obiskom tujine (brez prisotnosti govorcev tvojega jezika). Tudi dopisovanje ni slaba rešitev, vendar potrebuješ dopisovalca, ki bo prenašal tvoje napake (če jih dela tudi sam, je nevarno, da bosta napredovala le počasi). tulka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. sep 2008 5:57

Mene v angleščini najbolj matra pisanje in mi najbolj pomaga ko vključim črkovanje v angleščini.

ežoj

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. sep 2008 9:18

Jaz se npr. učim nemščino in imam to srečo, da moja kolegica študira na Dunaju. In ko sem pri njej (en teden na leto) moram z njo govoriti nemško, tako da če boš kdaj v taki situaciji... Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2008 9:54

Tisto, kar svetuje Iwana, s tem, da bi dodala, da beri angleške teksta na glas. Boš tako vadila svoj naglas in informacija se bo bolj usedla v možgane (vidiš črke in slišiš izgovorjavo). Plus, to se počne vsak dan kar nekaj časa in se potem podaljšuje dolžina teksta. Svetujem branje Time-a in Newsweeka, predvsem zaradi tega, ker je tam angleščina relativno zahtevna. In človek se več nauči, če se bolj trudi. Slikice iz Cosmopolitana so sicer srčkane, ampak v tekstih tipo "How to know what he means when he says..." se tvoj level ravno ne bo blazno izboljšal. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 11:32

Za "hearing" - torej slušno razumevanje: glej filme brez podnapisov, ko poslušaš glasbo, si prevajaj besedila v mislih... Za "speaking"/"conversation" - torej govor: se pogovarjaj s tujci, v Lj. jih je ogromno in se lahko takoj zaklepetaš, če se ti da, razloži jim vse, kar veš, njim bo pasalo, ti boš pa trenirala jezik. Najdi si kakega kolega/ico iz druge države in se pogovarjajta prek kakega gtalka, skypa,... je zastonj. Za "reading" - torej razumevanje prebranega: beri knjige, revije, internetne strani v angleščini - iz čim bolj različnih področij, sploh pa iz svojega poklicnega, da si širiš besedni zaklad predvsem tam, kjer ga rabiš. Za dobit občutek za čase pa so dobre leposlovne knjige, torej romani. Za trenirat čase vzame ven kak srednješolski učbenik in delovni zvezek in malo rešuj. A še kaj manjka? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti