Zelenjavna mineštra

neznan uporabnik
tema odprta - 16. okt 2000 17:45 | ogledi: 7.550 | odgovori: 8

Kdo mi lahko pove najboljši recept za zelenjavno mineštro?!

Tanja

mailto:tanjaz2@hotmail.com

neznan uporabnik

6. mar 2002 13:10

Če malo pomislim, je najboljše poleti, ko imam na vrtu svež: krompir, korenček (rdeč in rumen), grah, stročji fižol,cvetačo, bučke, melancane, peteršilj, luštrek, paradižnik... Vsekakor na ocvirkih in masti prepražimčebulo, dodam krompir, korenček in grah, nato dodam še mehkejše naštete sestavine, malo prepražim, zelo malo ali nič pomokam, zalijem in pustim počasi vreti, da se vse sestavine zmehčajo. Meni osebno je zelo dobro, če je tudi dosti paradižnika (v kolikor ga ni, pa kar paradižnikov koncentrat-malo). Okus izboljšamo z jušno kocko ali začinko. Sicer mineštro delam vedno drugače po svojem občutku, resda pa je najboljša taka iz mešane zelenjave. Meni je všeč, če je zares dosti krompirja. larisa

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. mar 2002 22:09

Tudi jaz pripravim zelenjavno mineštro vsakič drugače, odvisno kakšno zelenjavo imam pri roki. Ponavadi prepražim čebulo in na njej prepražim zelenjavo ( čimbolj različno-tudi na rezance narezano zelje), če imam tudi gobice, všeč mi je okus graha ali cvetače, zato ta okus ponavadi prevladuje. V vročih poletnih dneh pa na koncu, ko imam mineštro že na krožniku dodam 1 žlico kisa, samo za bolj kiselkast osvežujoč okus. LP Anča

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

6. mar 2002 22:19

Anja, zakaj pa dodaš kis v mineštro kar na križniku? Res me zanima! Moja mama ga doda kakšnih 5 minut pred koncem kuhanja. Mogoče je pa tvoj način boljši. LP Sycia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. mar 2002 8:12

Zato, ker ostali družinski člani protestirajo! Anča

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

7. mar 2002 11:16

Živjo! Pri nas doma ločimo zelenjavno mineštro in zelenjavno juho... Ali niso v mineštri tudi testenine? Ana Češnovar

neznan uporabnik

7. mar 2002 11:22

Ja, ponavadi pri nas res v mineštro damo testenine ali pa prgišče riža (naj povem, da ponavadi ostanek testenin-kakršnihkoli ali pa kakšne skodelice riža shranimo v zamrzovalniku in potem to zelo prav pride pri mineštrah. Hrana torej ne gre v nič. larisa

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

8. mar 2002 18:15

Hojla! V zimskem času mineštri poleg ostale zelenjave dodam še rumeno kolerabo in brstični ohrovt. Zelo izbolša okus. Namesto kisa pa dam proti koncu raje rdeče vino - cviček. Včasih dodam tudi narezano hrenovko. Ažokoh!

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

8. mar 2002 21:11

Hojla! Tudi jaz pripravljam mineštro oz. enolončnico na podoben način kot ostali. Na koncu, ko je že čisto kuhana, po vrhu potresem še nasekljan peteršilj. Tudi hrenovko dam včasih noter. Okisam pa jo z belim vinom. Po enolončnici pa teknejo še navadne palačinke z marmelaado ali pa palačinke s smetanovo-skutinim nadevom popečene v pečici. LP Špela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti