Recept za lino lada milk

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

tema odprta - 23. sep 2008 15:01 | ogledi: 4.769 | odgovori: 3

Pozdravljene, prosila bi vas, če je kateri že uspelo sestaviti recept za namaz Lino lada milk (Podravka) in bi ga bila pripravljena deliti z nami. Prosim!!!! Pozdravček.

muca1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 9:28

Mlečnega namaza še nisem delala, sem pa čokoladnega in je bil nama bolj všeč od kupljenih. Če ti kaj pomaga: jaz bi zmešala oz. stopila margarino ali kokosovo ali kakavovo maslo, kar ti je ljubše, lahko vsakega malo, pa mleko v prahu in sladkor v prahu, dodala kako vanilijevo aromo (ali pa vanilijev sladkor v prahu namesto navadnega). Verjetno bi naredila še sladkorni sirup, da bi bilo bolj mazavo (in dala temu primerno manj sladkorja v prahu) - to je kuhan sladkor (sladkor in voda, pa zavreš, dokler se malo ne zgosti, ampak ne karamelizira). Če želiš še bolj mazavo zadevo, lahko dodaš v kuhan sladkor še malo škrobnega sirupa (ali bonbonskega sirupa ali glukoznega sirupa - to je vse eno in isto). Veri

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

24. sep 2008 9:53

Veri hvala, bom poskusila. muca1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2008 10:18

Ni kej, oprosti, ker nimam konkretnega recepta, ampak pri teh mazavih zadevah je fajn, ker lahko enostavno dodajaš: še malo sladkorja, če je premalo sladko, še malo glukoze, če je pretrdo, še malo margarine, če je prepusto, še malo mleka v prahu, če je pretekoče in premastno,... in boš gotovo dobila nekaj, kar ti bo všeč ven - ker toliko časa dodajaš, da dobiš to, kar ti paše. naslednjič, ko boš delala, pa lahko v en delček vmešaš še kako začimbico, mogoče vam bo všeč: cimet, klinčki, garam masala,... ali pa mlete lešnike, mandlje, pistacije,... za spremembo. Lahko pa zraven vmešaš stopljeno belo čokolado (daj potem malo manj sladkorja prej), pa bo po moje tudi zelo uspešno;) Kakvovo maslo da tak malo bolj žlahten okus, kot po beli čokoladi, kokosovo je precej nevtralno in namaz bo v tem primeru bolj trden kot če ga delaš z margarino. Če boš dala margarino za mazanje, bo zadeva bolj mehka. Če te še kaj zanima, vprašaj, pa bom probala odgovorit, če bom znala - zdaj mi mala spi, ker je celo noč galamila in imam čas;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti