Katere ribje palčke so dobre?

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 23. sep 2008 11:35 | ogledi: 5.997 | odgovori: 32

Otroci so si zaželeli ocvrte ribje palčke, pa ne vem katere kupit.

Včasih smo jih kupovali v Avstriji (ulala let nazaj, ne vem če so se pri nas sploh dobile) in so bile res take kot na sliki. Zdaj sem se pa že dvakrat nasmolila, kupila v Mercatorju, če se ne motim (pa ne Frigomar) in so bile prav nikakršne. Rada bi take kot se jih spominjam, v katerih je res videti file ribe in ne neko zmačkanino...

alibaba

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. sep 2008 11:46

Če vprašaš mene , katere ribje palčke so dobre je moj odgovor : NOBENE !!! Otrokom rajši ponudi sveže ribe, sardelice npr. dobro hrustljavo ocvrte. LP hedonist

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

23. sep 2008 12:06

Pojejo kar dosti ribic, veš- in ne ocvrtih... Sem mislila malo za spremembo, in ker so si ravno zaželeli. Tudi pommes frites imamo na jedilniku le nekajkrat na leto. Zato naj bo tako krompirček kot ribje palčke dobre - takrat ko so... alibaba

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. sep 2008 12:07

Alibaba, potem bo še najboljše, da kupiš filete osliča (ali cele ribe in jih sfiliraš sama), spaniraš in ocvreš. Hedonist ima prav, sveže "pohane" sardele ali sardončki so prava poslastica, še boljše od osliča. Tudi čiščenje je "mala malca". Odtrgaš glavo in hkrati povlečeš drobovje iz ribe, ribo razpreš in odstraniš še hrbtno kost, da dobiš širok file. Lahko ga prerežeš na pol po dolžini, da dobiš bolj podolgovato obliko. Evo, še recept iz baze: http://www.kulinarika.net/recept/morska_hrana/Pohane_sa mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. sep 2008 12:10

...saj, Albaba, te razumem, samo problem je, ker dobrih ribjih palčk verjetno res ni. Ponavadi je vse mleto, s tisoč dodatki, pa strukture mesa sploh ni čutiti. Po mojem bodo otrokom take, ki jih boš ti naredila, še boljše (pa še pomagajo lahko pri paniranju). mamaF - Mojca

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

23. sep 2008 12:13

Ribje palčke iz Lidla so OK. Poskusi! sara

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

23. sep 2008 12:50

Bom poskusila dobit kakšne dobre že narejene (tudi tiste iz Lidla), sardonov in sardel pa res še nisem cvrla, ker se zaradi otrok bojim malih koščic. Zato raje pečem cele ribe, take nad pol kg. Če je res tako "na izi" očistit, bom probala. Ali pa bom kakšne osličeve ali pangine filete sama narezala na palčke... Ampak vseeno- ali se nihče ne spomni, da so se včasih tudi dobre palčke dobile- pa čeprav morda res le v v tujini??? alibaba Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 23. sep 2008 15:01:51

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. sep 2008 12:59

Sej ti verjamem Alibaba, da so verjetno kdaj ble dobre. Jaz sem ji jedel le nekajkrat v življenju po navadi v kakšni menzni oštariji za malico , pa so mi bile vedno sumljive, ker enostavno nisem vedel kaj sploh jem. Tudi sicer prisegam le na sveže ribce saj, če se vsako leto razvajaš z njimi na dopustu vsak dan, dobre tri tedne, ribce pa direkt iz morja na krožnik potem rataš zbirčen oz ne moreš več jest vsega kar nudijo naše ribarnice. Žal je to tako. Ja , palčke pa le naredi sama, je res enostavno , boš pa vsaj vedla iz česa so. Je pa krasno, da si otroke navadila , da imajo radi ribe. LP hedonist

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. sep 2008 12:59

Res je alibaba, obstajajo tudi ribje palčke, ki niso narejene iz mletih ostankov, ampak iz osliča, narezanega na palčke. Seveda so veliko dražje in ne dobi se jih povsod. ponavadi se že na škatli vidi - na sliki je riba, kjer se vidi, da je file, pa tudi piše drugače, pa se zdaj ne spomnim kako.... matilda

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. sep 2008 14:38

Čao, ja, se strinjam, res je težko najti solidne, že panirane ribje ali mesne zadeve. Povsem enaka zadeva je tudi pri recimo piščančjih medaljončkih - kao nagcih iz Mc-a. Ponavadi je to samo nekakšna gumijasta pena (vključno s temi, prej imenovanimi). Res težko dobiš konkreten kos mesa, ribjega ali drugega, ali pa rakove repke recimo ipd..., da bi tistih parkrat na leto, ko si to privoščiš, užival v njih. No, kakorkoli, jaz take zadeve, takrat ko je to izjemoma na jedilniku, kar lepo opečem brez maščobe, nikoli ne ocvrem. Baje je zelo dobro tudi, če to spečeš v pečici, na peki papirju. Vse je namreč že obdelano z maščobo, zato okus ni nič slabši, kljub temu, da ne ocvreš. Pa še to - "prave" ribje palčke sem jaz enkrat kupila v Hofru, ampak se tudi slučajno ne spomnim, kako so bile pakirane. So bile pa definitivno dražje od ponaredkov ribjih palčk. Tole s sardelinimi fileji se sliši prav slastno.....Bo potrebno poskusiti. Lep pozdravček, S.

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

23. sep 2008 14:57

Sem se spomnila, da sem zadnjič zasledila "imitacijo" škampovih repkov! Na sliki so zgledali (verjetno so tudi bili ta pravi) lepi, veliki očiščeni škampovi repki, malo bolj oranžni okrog členkov... Zmeljejo neke ostanke, jih oblikujejo v repke in UALA! Škampi po dva eura! Kaj se ne spomnejo! ps: čeprav je najbolj enostavno narezat in spanirat pravi file, se sama od sebe tega nisem spomnila... alibaba Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 23. sep 2008 14:58:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti