Katere rožice za v vazo

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 23. sep 2008 10:29 | ogledi: 3.280 | odgovori: 9

Lepo prosim za nasvet. Katere rožice naj posadim da bi bile za v vazo?

Hvala

pandapanda

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

23. sep 2008 10:37

meni so božanske sončnice. doma imamo tako veliko (čez 2m visoko) poljsko sončnico, na kateri je trenutno veliko cvetov, ki pa jih jaz veselo režem za v vazo.. mi izgledajo res lepo, pa še obdržijo se proti pričakovanjem kar dolgo tako v vazi, edino prah leti z njih, in ga je pač treba brisati pod šopkom.... ursulinka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. sep 2008 10:40

Zdajle na jesen nobenih.Sicer pa spomladi cinije, astre,.... množica jih je.

rimljanka - zasebno mnenje

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. sep 2008 10:48

jeseni lahko posadiš grmovnice,njih cvetove boš rezala naslednje leto sedaj bodo kmalu naprodaj sadike vrtnic za spomladansko cvetje lahko forzicijo mogoče španski bezeg vrtnarski centri in pa mogoče tudi kakšna branjevka na tržnici bodo kmalu polni takšne ponudbe tam pa kjer imajo ponudbo v lončkih ali kontejnerčkih pa lahko sortiment pogledaš in nabaviš že sedaj če pa bi rada sejala enoletne cvetlice ali dvoletne pa bo čas spomladi sedaj pa lahko nabaviš tudi že spomladanske čebulice kakšne narciske prvo leto še ne bodo za rezanje,naslednja pa se bodo prav lepo razrasla in bo že kakšen cvet lahko tudi v vazi anaeva

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. sep 2008 10:57

Meni še vedno čudovito cvetijo vrtnice in seveda, ursulinka, sončnice... Letos sem kupila seme sončnic, ki imajo rumeno-rdeče listke cvetov...

Ko pa smo ravno pri grmovnicah, strašno se mi je razrasla Forzicija in bi jo rada presadila na drugo, bolj odprto mesto. Kdaj je to najbolj pametno naredit. Spomladi ali sedaj, jeseni?

 

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

23. sep 2008 11:01

Skozi celo leto je fino kaj za šopek imet. Sama se zgodaj spomladi zadovoljim z zvončki, mačicami, drenom... - to naberem v naravi. Potem so na vrsti narcise in tulipani z domače gredice. Ko pride čas sejanja pa posejem cinije, sončnice, pa še kaj po trenutnem navdihu. Cinije so sploh zakon. Ker te rožce cvetijo šele poleti, do takrat pač nabiram travniške cvetlice, ki so moja posebna ljubezen (ker imajo take fajn lastnosti - pisane, preproste, lepe..). Najrajši imam ivanjščice in primožke. Od trajnic, ki se znajdejo v šopku pa so krasne marjetice (tiste velike, vrtne), nepogrešljive so krizanteme, kar takrat pač ni več drugega cvetja in jih imaš v mnogih oblikah in barvah. Letos v jeseni bom končno posadila tudi nekaj vrtnic, ki bodo tudi za šopek. tigris

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

23. sep 2008 11:05

Silva, forzicijo presadi v času mirovanja, to je ko bo odvrgla liste. Je najbolj ziher. Tla še ne bodo zmrznjena; spomladi v bistvu še tudi lahko ampak saj veš, da če ni ravno mrzla zima, bi ene forzicije že januarja rade cvetele. Jaz ti priporočam jesen. tigris

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. sep 2008 11:25

glede forzicije je svetovala že tigris drugače pa pandapanda danes je voden sprehod po Botaničnem vrtu in idej ter nasvetov bo gotovo za celo beležko,za nakup bo zagotovo tudi kakšna priložnost,ker se mi zdi da sem pred leti po zeeeloooo ugodni ceni nakupila kar nekaj sadik,ki so jih imeli v prodaji,saj so se jim preveč razrasle tam pa bo tudi rimljanka ,ki je pravi naslov za rožce če ne bi bilo danes popoldan toliko šolskih obveznosti bi šla tudi sama tja anaeva

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. sep 2008 11:36

Hvala, tigris.

Upam samo, da ne bo prehitro sneg (mi smo 650m nad morjem), oz. da bo prej odvrgla liste.

Travniške rožice mi ponavadi prineseta moja dva korenjaka in se potem na njiju vsuje dež "lubčekov"

Na eni mini gredici, ki jo imam pri vhodu, imam stalno nasajeno vrtnico plezalko in forzicijo, ki pa jo moram presadit. Med obema pa mi zgodaj spomladi pokukajo narcise in tulipani. Med tem, ko še cvetijo, posejem ponavadi astre različnih barv. Predlani, poleti, sem se malo pohecala in sem spotoma na enem sprehodu našla posušeno rožico na tleh (nekomu je, očitno padla na tla), ki je podobna "zajčkom" (tako smo govorili rožicam, ko sem bila majhna).  En cvetek iz socvetja sem dala v denarnico in doma na tej mini gredici "posejala".  Konec poletja so vzklile in cvetele, ne boste verjeli, čez celo zimo... Ne vem, katera sorta rožic je. Letos spomladi je cvet odpadel, ostalo je steblo in listje. Bomo videli, če bo mogoče spet vzcvetelo.

Tako malo časa imam letos, da sem kar malo zanemarila mojo mini gredico. Spotoma, ko grem mimo nje, potrgam travico, to pa je tudi vse...  

Bo drugo leto boljše...

 

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

23. sep 2008 13:35

Gladiole so meni zakon. Tudi zdržijo precej dni, če daš v vazo tako, ki ima še tretjino nerazcvetenih popkov. Potem samo spodnje uvele sproti odstranjuješ. Pa vrtnice itak. Pa nageljni, lahko tudi turški - pač stvar okusa. Meni ni glih vsak cvet lep. PISTACIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti