Tankanje bencina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. sep 2008 8:19

Imate račun, dogodek znate opisati, zložite to na en A4 in v 8 dneh od dneva, ko se je stvar zgodila, vložite reklamacijo. Saj imajo na Petrolu verjetno posebno službo za reklamacije, pa tja naslovite. Vendelina jr.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. sep 2008 9:07

Glede na to, da so Petrolovi benc. servisi pravzaprav v upravljanju ( lasti?) privatnikov, se dogaja čudo. Ne se čudit, če vas bodo kontrolirali na cesti in ugotovili, da imate v rezervoarju očiščeno kurilno olje, vi pa boste imeli v rokah račun za nafto. To o goljufanju pri iztočenih litrih je pa itak že stara pesem. Na velenjskem koncu so bili tik na tem, da se "na roke zmenijo" koliko drži tank in koliko je nekdo iztočil vanj. No, pa se je tip menda po tistem unesel in pošlihtal števce. lp, vanjatajnsek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. sep 2008 9:31

http://www.petrol.si/index.php?sv_path=98,99 Če se je to zgodilo v mreži Petrolovih servisov (so vsi navedeni na zgornjem linku), je za potrošnika vseeno, ali je prostor in oprema v najemu kake manjše družbe, ali ne. Za izvedbo storitev odgovoren kar Petrol. Vendelina jr.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. sep 2008 9:37

Čao, tudi jaz bi šla malo povprašat nazaj na črpalko, kako je to možno, potem pa naj še kakšna pritožba direktno na Petrol pade. Razlike zaradi zgoraj navedenih razlogov po moje res ne morejo biti 11 litrov in tole je najbrž čista goljufija. Lep pozdravček, S.

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

23. sep 2008 10:02

Meni se je že dvakrat zgodilo, da mi je na črpalki pomotoma hotel računati od nekoga drugega, ki je poleg mene tankal, samo sem po znesku takoj opazila in smo se takoj zmenili (v enem primeru bi plačala manj, enkrat pa več).

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

23. sep 2008 10:06

Me pa res zanima razplet te zgodbe.Moj tank drži cca 70 l in nikoli nisem bila pozorna koliko in za koliko tankam.V bodoče bom. petardica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. sep 2008 10:44

Praviloma natočim, ko gori rumena lučka, običajno je to okoli 32 litrov, najraje plačam na avtomatu, s kartico. Če pa plačam na balgajni, pa praviloma prej pogledam, koliko sem natočila in pa seveda številko točilnega mesta.

rimljanka - zasebno mnenje

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. sep 2008 10:47

Petardica, 70 l . Ti pa voziš "makino"!

V mojega gre 45 l. Se mi še ni zgodilo, da bi šlo noter več (čeprav sem se enkrat 8 km vozila že na hlape...).

Vprašanje je, če se je števec, ko je vzel "pištolco" v roke postavil na 0.00.

V eni od prodajaln "našega soseda" se mi je pa zgodilo, da je blagajničarka moje izdelke blokirala preden je zaključila račun prejšnjega kupca. In, ker ponavadi vem, koliko imam v košari, sem na blagajni najprej mirno plačala, račun je trgovka zmečkala in hitela naprej blokirati naslednjega. Potem pa sem jo vprašala, če računa pa ne dobim... Ni se me mogla rešit z blagajne, dokler nisem razčistila, kakšna salama, kruh, čokoladica in pijača je na mojem računu... Razliko mi je, logično, morala vrniti.

Trenutna cena goriva npr.: super 95 je 1,114 € x 11 litrov razlike... Jaz sigurno ne bi pustila tega...

 

Sporočilo je spremenil(a) silva dne 23. sep 2008 10:48:21

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. sep 2008 11:32

Dvomim, da bi naknadno na Petrolu lahko kaj dosegla. Ne moreš več dokazati, da je tankal v ta avto, da ni imel zraven še nekaj kant ... Starih posnetkov kamer po moje ne spravljajo, razen tistih, ko jim kdo pobegne brez plačila.

Take stvari je žal treba takoj reševati, tako kot pri blagajnah, kjer piše: "denar preštejte takoj". Pritožba je pa vendar na mestu, da se pripomore k odkritju morebitnega namernega goljufanja.

Možne ostale napake:

- da se je števec zataknil in so se prišteli še litri predhodnega tankanja. Kljub temu, da se to redko zgodi, je vseeno vedno pred tankanjem treba pogledati, če je števec na nuli.

- da je povedal napačno številko števca in tako plačal račun nekoga drugega.

Nasploh pa mene vedno zanima, za koliko bo tankanje osušilo moj proračun in vestno gledam na števec med tankanjem, zato bi nenormalno visok znesek takoj opazila.

Cila

katarinabarbara  

član od: 24.8.2008

sporočila: 31

23. sep 2008 17:08

Živjo. Danes sem šla na Petrol in sem se zmenila, da ko pridem naslednjič tankati avto, mi šef bencinskega servisa natanka avto in bomo videli, koliko bencina bo šlo takrat v tank. Čeprav me je hotel kar na hitro odpraviti se nisem dala, in sem zahtavala pojasnilo. Ne vedo kakšne izgovore in finte bi si izmislili. Lp vsem katarinabarbara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti