Barvanje tične mase

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

tema odprta - 21. sep 2008 12:26 | ogledi: 7.703 | odgovori: 24

Živjo!

Imam en problem.In sicer,vedno,ko bravam tično mi pridejo take pastelne barve :(.nikakor ne dobim bolj živih...pa sem poskusila že z bravam v prahu in temi v tubicami...bi mogla s tekočimi iz stekleničke?

Ko gledma po albumih imate vse take lepe brave,moje pa so čisto medle.

Pa še zanima me kako dobiti rdečo barvo?Meni vendo pride roza

Hvala za nasvete

Roncolino

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. sep 2008 12:44

Roncolino, sama uporabljam barve iz Sveisvašta, so bolj intenzivne in se mi zdi od iste firme, kot jih ima Pitončica, iz Srbije. Dobi se tekoče in v prahu ter res vseh odtenkov. Te iz tubic so bolj medle, ja. Na Brnčičevi pa jih še nisem kupila, tako da ti ne vem povedat...samo verjetno jih imaš ti tudi od tam. Zelo dobre in močne so tudi barve za pirhe v prahu, rdečo nujno uporabim od tam, za veliko noč pa kupim tudi tiste tekoče, ki so v takih ampulah, tiste so tudi močnejše. Rdečo si lahko pogledaš tule, je barva za pirhe katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 21. sep 2008 12:46:03

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

21. sep 2008 12:52

Te iz pekarne Vrhnika niso nikoli tako močne (jaz imam tekoče). Mogoče so tiste v prahu kaj boljše. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

21. sep 2008 14:20

Ojla.

Jaz uporabljam tekoče barve. Edino rdečo imam v prahu. To zmešam s kaplico ali dvema vode in pride zelo rdeča. Ko pa dodaš veliliiiiiko barve, postane tičina bolj mehka, zato moraš dodajat sladkor v prahu.

 

Lp

MM

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. sep 2008 20:21

Katka Lopatka,imam jaz barve za pirhe,pa mi rdeča ne pride lepa...bom še ekspiremenirala,ker tvoja pikapoka je ful lepa brava in takšno hočem :D. Drugače pa upam,da bodo barve,ki jih je šla kupit Dragica bolj intenzivne... Roncolino

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

22. okt 2008 15:24

Pozdravljeni! Tudi jaz bi rada naredila barvasto torto za svoje otročičke, pa me te umetne barve precej jezijo, saj je v njih sama kemija, bljak. In sedaj iščem alternativo. Če katera dela s kakšnimi drugačnimi barvami, ali vsaj pozna.... Prosim za informacije Lp, veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 22. okt 2008 15:24:41

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. okt 2008 15:37

sara, pa obarvaj kremo s sadjem. Uporabi maline, borovnice, marelice, jagode... pa bojo tvoje tortice prav lepo in naravno pisane. matilda

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

22. okt 2008 16:25

Sara, sedaj imajo v pekarni vrhnika neke nove barve, ki bazirajo na povsem naravnih sestavinah. Firme si žal nisem zapomnila, ampak če greš tja jih ne moreš zgrešiti. Lp Allyssa

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. okt 2008 18:08

Matlda, če bi tičino obarvali s sadjem, bi se verjetno topila. Vsaj mislim tako.

Meni tudi ni ravno v veselje E-je dodajati . Ampak, saj tudi torte ne jemo vsak dan.

Pri nas pa (večina) itak tičino olupimo stran , tako da mi je kar malce lažje

 

Lp

 

MM

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. okt 2008 19:15

Se opravičujem, sem v postu sare spregledala (ali pa tudi ne) da gre za barvanje tičino mase. Torej popravljam... smetano barvamo lahko tudi s sadjem. Se pa popolnoma strinjam s tem, da tako pisane torte so ponavadi za posebno priložnost, pa še to otroci ponavadi bolj zbrskajo kot pojejo. Če bi otroci pojedli toliko mase, da bi jim barva škodovala, bi se jaz prej vprašala, koliko jim škodi toliko sladkorja. Če pa se zdaj dobi tudi naravne barve, potem pa še bolje, pa se mogoče splača it pogledat in poskusit. Aja, saj sem napisala, da se kremo lahko obarva...;) matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 22. okt 2008 19:16:29

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

23. okt 2008 13:34

Zdravo, ali lahko še jaz pristavim svoj piskerček... Jaz pečem veliko, pa lahko rečem tudi dobro/okusno. Težavo pa imam pri okraševanju. Gledam vaše torte in so res lepe. Kako in s čim obarvate smetano? Kako obarvate marzipan? Res bi lep prosila za kakšen nasvet. Ideje imam, samo ne znam priti do barvastih sestavin )) Hvala sonček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti