Prosim za nasvet šivanje -mašina bernina

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

25. sep 2008 11:39

Veš moj lubi me bo z veseljem lepil, samo upam da ne bo slabe volje da me bo pol tudi z veseljem odrešil oklepa.... Se že zdej režim..... Hvala za nasvet, Brez modrčka lutka ... še na misel mi ni prišlo kaj takega... barbyslo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2008 11:58

barbyslo je napisal/a:
Mene je Aurora 440 očarala . barbyslo
Mene je tudi tako očarala, da sem si jo kar izbrala - res pa si že 10 let želim nov šivalni stroj in če sem toliko časa potrpežljivo čakala (in šparala), sem si zaslužila dobrega, hehe. pa res sem že kar precej naredila. Sicer zdaj res stoji, ampak mislim, da bom zdaj lahko spet začela, mi niso izrecno prepovedali sedet, hehe;) No, dobila sem jo pa skupaj za rojstni dan in novo leto in Lejlo, tak da ne pride preveč na en praznik, hehe. MOgoče si bom za naslednje dete (ko/če bo) zaželela še vezilni dodatek - sem bolj taka praktična punca, me zlatnina nič ne gane, šivalni stroji pa fejst;) Glede serviserjev pa jaz nimam najboljših izkušenj in si bom kupila dve knjigi o popravilih šivalnih in overlock strojev, ko bosta taledva iz garancije... Ker so servisi zelo dragi in dostikrat enostavno ne popravijo, vsaj po mojih izkušnjah... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2008 12:11

anci, ko boš delala novo lutko brez folije, se dobro namaži s kako mastno kremo (recimo krema za ritko bi bila dobra) ali vazelino, da se ti ne bo mavec lepil na tiste male dlakice, ker sicer te bo cukalo, ko boš dala dol. barbyslo, če ti zmanjka mavčnih trakov, pa bi rada takoj nadaljevala delo ali če bolj slabo z dinarčki stojiš, potem si lahko pomagaš tudi z raztrgano gazo ali razrezanimi starimi oblačili, krpami,... ki jih namočiš v mavec, ki ga narediš. Gre enako dobro, samo hitreje moraš delat, ker pač se mavec sicer strdi, predno uspeš vse trakove blaga namočit vanj in jih nanest gor. Hehe, meni pa še na misel ni prišlo, da bi delala lutko z modrcem na sebi (res nosim pa v gl. športne, ki kvečjemu kaj potlačijo, dodajo vsekakor ne;) no, zdaj pa nosim te za dojenje, ki so še hujši kar se seksapila tiče, hehe. Čeprav je lubiju všeč to da se da odpenjat tudi spredaj;) Bom malo razmislila, ko bom delala lutko. No, sem si shranila link - ker zdaj nekaj časa ne bom delala nobene lutke, ker nima prav nobenega smisla - vsak teden sem drugačna, pa tamala tudi. Edino lubija bi lahko naredila, ampak nečimrnež bi sigurno hotel prej shujšat pa se še nabildat;) (čeprav ima zame super postavico:) Veri

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

25. sep 2008 12:14

Aurora me je očarala vendar denarnice ni preveč.... Ja Veri, ali si ti po poklicu šivilja? Jest sem veliko prešivala, ko sem imela otroke majhne, pa tudi kasneje ko so bili malo večji. Zadnje dve tri leta sem malo manj, ker se mi je življenje drugače obrnilo...pa je bilo manj časa.Zdaj pa spet, juhuhuhu.... Veš, super je če imaš kakšno stvar, ki jo res delaš z veseljem. barbyslo

mamajs  

član od: 26.11.2007

sporočila: 18

25. sep 2008 12:36

Zdarvo -vse to dobro poznam, ker sem tudi sama tam kupovala šiv.stroj, in tudi servis sem že imela.Dobro si se zvlekla za 40€. Prodam lutko!!! mamajs

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. sep 2008 13:16

anci67, a lahko prosim nehaš tele fajne linke gor limat !!!

Grem za "5 minut" na kulinariko in potem najdem tole in rata 2 uri !

Punce, pridne ste, vsaka čast!

jasna

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

25. sep 2008 13:54

Veri, veš ko sem delala si to lutko sem mogoče malo preveč hitela samo kaj hočeš, ko pa imama rada včasih da je kaj hitro narejeno. Bo pa v drugo bolje, saj je v redu če je folija okrog telesa samo hči mi je okrog prsi preveč stisnila, pa saj veš otroci bi to radi čimprej naredili in konec. Jaz pa imam doma oba stroja od elne, saj v Mb ni prodjalne od Bernine, čeprav so mi pred leti poslali prospekt. Šivalni stroj je elna 3230 saj nimam kaj reč je kar v redu overluk pa je 744. Če ni skrivnost koliko pa je cena tam nekje teh bernin sploh aurora 440 saj je videti kar fajn. Čeprav si jaz kar rabim za sebe zašijem sama od hlač do jakn vse kroje pa jemljem iz Diane. anci67

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

25. sep 2008 14:19

Vem za ceno aurore 440 sem pogledala na ebay. anci67

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

25. sep 2008 14:28

Aurora drugače stane cca 1500 brez popusta .Je pa v bistvu skoraj profesionalna tudi primerna za manjšo obrt ...Res Cool ..Mislim da jo Veri ima.,, Ona je kraljica ,, Z marsikatero , seveda lahko vse zašiješ. Z enimi se bolj matraš z drugimi manj. Jest sem si tudi vse to šivala, pa sem se vseeno odločila za malo slabšo mašino , zato ker vezene zadeve niso čisto moj stil. Zaenkrat ne potrebujem vezilnega modula ostale funkcije pa so zelo podobne. Anci 67 na koliko časa izhaja Diana? Ali ima boljše kroje kot Burda? Grem v trafiko!! Pol pa na servis po Overlook, baje je zrihtan ....V dveh dneh hmmm, me zanima kako bo delalo..pohvalno barbyslo

anci67  

član od: 28.5.2006

sporočila: 26

25. sep 2008 16:25

Meni odgovarja diana izhaja pa 4 letno, tako da bo sedaj prišla konec septebmra, oziroma včasih pri nas v sreditni oktobra. anci67

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti