Menjava zimsko-letne garderobe

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 20. sep 2008 13:40 | ogledi: 3.799 | odgovori: 24

Sama naredim tako: tipično poletna oblačila dam v eno omaro, ki je ne uporabljam (in iz nje potegnem zimska). Kratke rokave zaenkrat še pustim, pa razne take kose, ki jih lahko uporabim za večplastno oblačenje. Preverim, kaj imam v omari, izločim oblačila, ki jih že 2 sezoni nisem oblekla, skombiniram torbice, čevlje in nogavice, ugotovim, kaj bo treba kupit () in potem to bolj ali manj uspešno nabavim.

 

Zanima me vaš postopek oz. če ima kdo kakšno izvirno idejo.

 

Lep dan vam želim!

jasna

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. sep 2008 13:55

Meni omare kar pokajo po šivih, pa še zmeraj nimam kaj obleči. Jaz naredim isto kot. Sem eno rundo že zamenjala . Ampak me še zmeraj zebe brrr. Žal z moje strani, nič izvirnosti. lp, pinka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. sep 2008 16:07

Huh, tema zame! Rada se pogovarjam o oblačilih, pa v svojih krogih nimam sogovornika... Zase imam dve omari, ki imata zgoraj polico. Na omarah stojita še omarici z eno polico, torej z dvema prekatoma. Ti dve omari sta za tekočo sezono in nista dovolj za nesezonska oblačila. Le-ta opreme, zložim v "vreče na sesalec" in romajo v veliko skrinjo v kleti. Tudi sama izločim oblačila, ki jih dlje časa nisem nosila in jih razdam naokoli, ker so vsa več ali manj ohranjena, kajti imam "travmo", da ne smem biti 2 dni zaporedoma oblečena, pravzaprav v enem tednu se kombinacija ne sme ponoviti. Oblačil se tudi hitro naveličam, hvalabogu, da obstajajo trgovine, kjer za ugodno ceno dobiš modna oblačila. Za klasične kose pa odštejem kaj več. Za torbe je en prekat zgornje omarice, lepo so zložene druga na drugi in prostora je dovolj, čeprav jih imam veliko, tako da so tam stacionirane čez celo leto, le da nesezonske umaknem nazaj v zadnji del police. Potem grem v klet po vreče sezonskih oblačil, ki jih potem pregledam in postopek izločevanja ponovim, operem in razporedim v omare. Naslednja stvar so čevlji, tudi z njimi naredim tako, ker je omara za čevlje premalo in imam v njej le sezonsko obutev. Ta postopek prekladanja traja 2-3 vikende. Medtem si ogledujem, kakšna je moda, kaj mi je od nje všeč in kaj bi mi pristajalo, ter si oblačila in čevlje dokupim na obstoječe kose. Rada imam kak modni kos, ki je značilen za sezono. Prav tako si kupim nogavice (tudi debelejše) za celo sezono v raznih vzorcih in barvah, ker rada nosim krila, in imam potem več ali manj s tem mir. Ja, kombiniranje oblačil in styling me zabavata, v tem uživam, vendar imam nemalo težav zaradi svoje velike postave, tako, da ne morem uresničiti vseh svojih želja. Grem zdaj v klet, je čas za to primeren katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. sep 2008 20:15

Katka, takoj se ti javim za sogovornika! Rada se ubadam z oblačili, če imam čas, še sama kaj sešijem, pa kombiniram v trgovinah s poceni oblačili in najdem kak hud kos, ki ga zelo rada nosim... Do naslednje sezone, potem se pa itak naveličam.

No, moje poročilo: danes sem pospravila omare tamalima. Poletje v velike okrasne škatle, ki sem jih postavila na omaro. Nekaj oblačil sem prestavila iz omare tavečje v omaro od tamale. Tavečja je vse prerasla !

 

Zdaj se bom pa v miru lotila še mojih omar. Komaj čakam, vedno najdem kaj novega !

jasna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. sep 2008 21:05

Joj jasna1, tudi meni je tako fajn, ko najdem kak pozabljen kos, ki sem ga kupila tako na hitro in čisto nanj pozabila, pa vidim, da mi ne bo treba kupit letos :) No, za letos sem si nabavila še ene cigareta hlače (to sem čakala 20 let, samo da so sedaj daljše kot takrat in morajo spodaj biti nagubane :), pa zgornje dele v letošnjih barvah - ciklamni, petrolejski in curry barvi, z odgovarjajočimi torbicami in šali :) Ubost moram samo še ene gležnjarje, tiste sexy :) Drugega pa ne rabim...Sem iskala kakšne dobre čevlje v teh barvah, pa sploh nimajo. No, danes sem zvlekla dol poletne vreče, zimskih pa še nisem prinesla gor, pregledala sem samo škornje. Na vrtu sem namreč zagledala plevel, ki me je tako zmotil, da sem ga šla pulit, hehe. Potem pa sem še obrezala živo mejo in pometla po dvorišču, pa je bila že tema... Zdaj pa (utrujena) gledam najnovejše dele Bega iz zapora po računalniku in se naslajam ob dobrih dedcih . In sem pozabila na pospravljanje omar... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

20. sep 2008 21:13

Jaz imam pa totalno štalo. Poletna oblačila še niso pospravljena, ven vlačim jesensko-zimska,... Časa za sortiranje in pospravljanje pa ni, da o premajhnih omarah sploh ne govorim Sem pa bila včeraj na ˝ogledu˝ v Labodovi tgovini in prinesla tri velike polne torbe .

Tanja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. sep 2008 21:55

jasna1 je napisal/a:

Sama naredim tako: tipično poletna oblačila dam v eno omaro, ki je ne uporabljam (in iz nje potegnem zimska). Kratke rokave zaenkrat še pustim, pa razne take kose, ki jih lahko uporabim za večplastno oblačenje. Preverim, kaj imam v omari, izločim oblačila, ki jih že 2 sezoni nisem oblekla, skombiniram torbice, čevlje in nogavice, ugotovim, kaj bo treba kupit () in potem to bolj ali manj uspešno nabavim.

 

Zanima me vaš postopek oz. če ima kdo kakšno izvirno idejo.

 

Lep dan vam želim!



jasna
Jaz tudi tako naredim. Čeprav ne nabavim vsega, kar si želim. Včasih pa še kaj več Tudi zašila bi si kaj rada, pa še zdaj nisem šla gledat šivalne stroje v WTC. No, imam nagledano, samo kaj ko stane celega hudiča, tako da moj pravi, da pridem ceneje skoz, če si kupim že zašito, še posebej če plačam z njegovo kartico . Bom za božic spet poskusila. Drugače pa si še najraje kaj kupim tako mimogrede. Če grem namenoma v šoping, nikoli nič ne dobim. Sedaj bo počasi prišel na vrsto šoping za žabami. Ker rada nosim krila, si jih nakupim cele omare v bolj umirjenih vzorcih. Čeprav me vsi gledajo čudno kaj delam v kikli pozimi, samo, kaj so krila rezervirana samo za poletje? Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. sep 2008 22:23

katka lopatka je napisal/a:
Jelenčkova, tudi jaz pozimi nosim več kikle, kot hlače, mi je ful lepa kobinacija krilo-lepe žabe-škornji. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Ja, meni tudiiiii! Jelenckova

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. sep 2008 22:45

Ja ,Katka ,kdaj imaš ti sploh čas pečt. Jaz nič ne premetavam .V spalnici imam garderobo za poleti ,v dnevni pa za pozimi.Imam pa na obešalnikih razporejene komplete.Bluzo in hlače skupaj ali krilo in majico .......tako da samo vzamem ven in oblečem.Kombiniram takrat ko likam in pospravljam v omare.Tako si z možem deliva pol na pol.Sem nekaj časa dajal v vreče na sesalec ,mi ni bilo všeč ,ker je bilo zmečkano.Sedaj imam tam notri ,odeje,posteljnino ,predvsem take reči ki se rabijo ,naprimer za obiske .... Eno ozko omaro inava s policami za mikice trenerke in tista oblačila ,kar nosim doma,ne morem nositi eno reč za v službo ,doma ali za ven.Se včasih tudi trikrat peoblečem. Čevlji so pri nas res problem,ni in ni prostora,se mi zdi da ima sin sto adidask ,samo te vedim in se spotikam ...... Kril skoraj ne nosim,dve za poleti,eno bolj topli ,tako za h ginekologu. Za šoping se kot Jelenčkova ,nameno grem ,nič ne dobim,grem na izlet,sigurno kaj kupim lp goga

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. sep 2008 0:04

O punce, jaz tudi pozimi rada kikle nosim! Najlepše nogavice dobim v Calzedonii, tudi sama neuspešno lovim lepe gležnjarje, imajo same take bikaste...

Ja ja, že vidim, v Italijo bo treba!

 

Z mojimi omarami še nisem gotova. Tri kupe oblačil sem izločila. Ostalo sem pokupčkala lepo po barvah. Ugotavljam, da pri meni še vedno prevladuje rjava! No, pa razni odtenki roza, bele, bež. To je ena zgodba. Potem siva in vijolična v različnih odtenkih. Pa še ena zgodba - živo oranžna, fuksija, travnato zelena in živo modra. Za turobne jesenske dni.

Ne maram pa črne in je v moji omari ne boste našli.

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti