Maturantski izlet

nuvi  

član od: 13.4.2008

sporočila: 55

tema odprta - 20. sep 2008 7:17 | ogledi: 3.278 | odgovori: 16

Moj sin se odpravlja letos na maturantski izlet. S sošolci so se odločili da bodo šli na Krf, vendar se pojavi problem s katero agencijo, ali z Jupitrom ali z Mondialom. Ima kdo izkušnje z omenjenima?

Hvala za odgovore!

nuvi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. sep 2008 8:03

Kako, letos? Pa še nič ne vedo? Kdaj pa gredo? Da te potolažim, z obema je lahko OK, z obema se lahko kaj zalomi. Kako bo v konkretnem primeru - ti seveda ne moremo povedati.

Vedno pa velja: malo denarja, malo muzike.

rimljanka - zasebno mnenje

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

20. sep 2008 8:25

Jaz pa mislim, da ne velja vedno malo denarja, malo muzike. Včasih je še boljše iti za manj denarja, ker si potem bolj presenečen ko prideš v kakšen fajn hotel itd. kot pa da več plačaš in se kaj zalomi. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. sep 2008 8:36

ksenjako, govorim o maturantskih ekskurzijah, ne kar tako, govorim iz izkušenj.

rimljanka - zasebno mnenje

orhidejica  

član od: 25.11.2007

sporočila: 22

20. sep 2008 9:03

V avgustu je bil moj sin tudi na maturantskem izletu na Krfu.Šli so preko agencije Jupiter in je bil zadovoljen.Kaj več pa lahko vprašaš na ZS in ti bomo rade volje kaj več napisali. Lep dan vsem Orhidejica orhidejica

nuvi  

član od: 13.4.2008

sporočila: 55

20. sep 2008 11:56

Popravek:Mislila sem to šolsko leto. nuvi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. sep 2008 13:10

Se strinjam z rimljanko. V celoti. Sicer pa je kvaliteta maturantskih izletov predvsem odvisna od mentalnega sklop mladostnikov, ki se izleta udeležijo. Če se mladostnika zelo "na kratko" drži, je salamensko velika verjetnost, da se bo na maturalcu "strgal s ketne" in potem je zgolj za upati, da bo imel vsaj kaj sreče, ker pameti je bolj malo. Pa tudi pri zaščitniški drži staršev (ponavadi gre za matere sinov) bi veljalo malo samoomejevanja. Kar ste naredili v vzgoji v prvih osemnajstih letih, je več-ali-manj narejenega. Iskanje agencij naj se pa kar mladostniki lotijo - skupaj s šolo, ni treba, da starši tule zrak mešajo pri vseh fazah. Konec koncev, pri osemnajstih letih se je pa vendarle treba soočiti s svojo izbiro in posledicami le-te. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. sep 2008 14:25

vendelina jr., zdaj se pa ne morem (v eni malenksoti tvojega zapisa) strinjati s teboj. Načeloma s takimi maturanci šole nimajo nič. Vsaj velika večina (nič) več. Odgovornost je prevelika, ostalega, žal, premalo. No, nekatere so stvar rešile na, za njih, sprejemljiv način, nekatere s tem nimajo nič. "Ta zgornji" so si pa roke umili, tega ni v UN in pač ni treba organizirati.

rimljanka - zasebno mnenje

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

20. sep 2008 14:55

Sem zaslišala mojega sina, ki je letos potoval z Mondialom na Krf. Jupiter je sicer malo cenejši, nima pa takega programa, kot Mondial. Pri Mondialu se 24 ur na dan nekaj dogaja, animatorji skrbijo ves čas za progam in tako niso prepuščeni sami sebi in svoji iznajdljivosti. Itak, da se najde še vedno čas za kakšne traparije in če kdo noče sodelovati, jih tudi ne silijo. Svetujem ti tudi, da vzamejo zapestnico v katero so vključeni še grški večer, pa Aquapark, pa še nekaj izletov in popustov. Nekateri prijatelji so bili z Jupitrom, pa niso imeli toliko stvari kot oni. On je bil zadovoljen, jaz pa mislim, da je dobro, da imajo ves čas nekaj pametnega počet, tako ne razmišljajo o neumnostih. Poleg tega jih gre tu večje število dijakov in imajo zato zdravniško ekipo, animatorje , redarje in sevda vodiče. Naši otroci so se sami odločili in dobili vse informacije, brez nas staršev in brez učiteljev. Mondial je pripravil tudi za nas starše predstavitev, nam pojasnil ves potek in sistem in sin je potrdil, da je bilo tako tudi izpeljano.Z učitelji je tako, da agencija rada vidi, če gre kdo zraven, še plačajo jim, vendar večinoma nočejo biti zraven, Radi vidijo pa zato,ker so potem otroci malo bolj preudarni. LENČA

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

20. sep 2008 15:16

Moja hči pa je bila letos julija na Krfu z agencijo Jupiter. Imeli so animatorje, ki so poskrbeli, da se je skozi nekaj dogajalo.

Lenča, vse kar si napisala za Mondial, se je dogajalo tudi pri Jupitru.

stara

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

20. sep 2008 15:30

Žal ne poznam programa te agencije, moj sin je samo rekel, da so s prijatelji primerjali razne podrobnosti in je menda Mondial nudil več. Res so imel te izlete enake, razlika je bila v tem, da so potem npr. ko so prišli na kraj izleta, so bili tam tudi zaposleni, razne športne igre, sinhrono plavanje, tekmovanje v skokih v vodo pa še in še, menda so bile ves čas kakšne igre. Z Mondialom menda potujejo večje skupine maturantov kot, z Jupitrom in si zato lahko privoščijo več "zabavnega" programa, da se ne bom narobe izrazila. Res pa je, da v različnih terminih potuje različno št. maturantov in mogoče se je sin pogovarjal s kom , ki je bil v zelo majhni skupini in od tod razlika. Sicer pa stara, tudi moj sin je bil Julija na Krfu, da se nista slučajno spoznala... LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti