Iščem nezadovoljne kupce pralnega stroja gorenje wa60.2

viva1  

član od: 18.12.2007

sporočila: 1

tema odprta - 19. sep 2008 21:00 | ogledi: 8.240 | odgovori: 21

Pred pol leta sem kupila 6kg pralni stroj Gorenje WA60.2 v Mercatorjevi akciji, cena je bila pribl. 420 Evrov. Že ves čas opažam slabo oprano perilo, nekatera oblačila, oprana in posušena na zraku prav zaudarjajo (bolj kot pred pranjem). Nekatere "smrdijo" manj, druge bolj, mislim, da je odvisno od blaga, debeline.... Opažam, da je v bobnu zelo malo vode ampak to naj bi bilo pri novih strojih normalno.

Poskušala sem že vse mogoče, prala polovično količino perila na programu za 6kg, ni pomagalo, menjala praške, mehčalce, dolijala vodo v boben med pranjem...vedno isto.

Poklicala sem serviserja, češ da ni dovolj vode, da pere "na suho"... serviser ni odkril napake. Rekel pa je, da morajo zadostiti pogojem kategorij varčnosti (A razred) in da zato zmanjšajo količino porabljene vode (ne glede na kakovost pranja) in da ljudje poskušajo vse mogoče...Svetoval mi je naj perem na najvišjem nivoju vode (to je 93 l za 6kg cunj !!!??? ali je to mogoče??)

Stroj je za njih vredu, smrdeče cunje jih pa ne zanimajo.

Zadnjič sem pri prijateljici videla soroden stroj (baje je moj delan za nemški trg, njen pa za slovenskega, drugače pa sta enaka) in pravi, da njeno perilo prav tako smrdi in ni dobro oprano, stroj ima 2 meseca.

Iščem kupce takega stroja, oziroma me zanima če ima še kdo takšne težave.

(poleg tega trga cunje in ima neskončno dolge programe pranja)

viva1

Temo je spremenil(a) viva1 dne 19. sep 2008 21:04:55

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2008 21:07

Zakaj pa ne iščeš zadovoljnih kupcev takega stroja?

rimljanka - zasebno mnenje

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

19. sep 2008 21:08

reklamiraj ga ... anitram1

viva1  

član od: 18.12.2007

sporočila: 1

19. sep 2008 21:14

ne reklamiram ga, ker ga nočejo...nimajo vzroka za reklamacijo, ker je vredu. Mislim pa, (zaradi vtisa, ki sem ga dobila od serviserja), da je Mercator prodajal zanič serijo strojev, in če bi nas bilo več bi imeli že kakšen argument več viva1

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

19. sep 2008 21:54

pa ja sem mislila da jaz nekaj narobe delam ko mi cote tak smrdijo.Če pa imam v sušilniku se mi zdi da mal manj....bom pogledala malo bolj,ker nisem polagala pozornost na stroj...če je pa res tako,resnično si ne moremo kaj ,reklamacija-kdo ti bo verjel..moj se pere neskončno dolgo,vode pa malo ...nevem,nevem... senka

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

19. sep 2008 21:55

Če je od nakupa minilo manj kot 6 mesecev, potem lahko mirno uveljavljaš stvarno napako - blago nima predvidenih lastnosti in ti morajo vrniti denar ali zamenjati z enakim izdelkom. Če je poteklo več kot 6 mesecev od nakupa, lahko tudi uveljavljaš stvarno napako, vendar jo moraš takrat dokazovati (in plačevati strokovanjek) sama, akr pa se ti ne izplača.

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

20. sep 2008 7:58

Imam enak stroj in dogajale so se mi enake stvari.Prišel serviser in tudi nič ugotovil,rekel je samo naj si dobro preberem navodila,ker sem po njegovem mnenju tudi imela preveč natrpan pralni stoj.Skoraj sem že obupala,nato mi je svetoval manjšo količino perila in pralni prašek direkt med perilo,da se bolje raztopi in če ni potrebno naj predpranje izpustim.Sedaj sem zadovoljna . LP Bogomira

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. sep 2008 8:16

Imam enak stroj, kupljen v isti akciji, perem s pralnimi oreški in ne opažam takih težav.

Res pa je, da stroja nikoli ne napolnim do vrha in da imam v stroju med perilom vedno tudi mehanične pralne kroglice.

Edinole pri nekaterih močno preznojenih  ali naparfumiranih  puloverjih iz sintetike , ki jih je treba prati na nizki temperaturi, tam stari vonj ne gre stran.

Če bi imela problem tudi z ostalim perilom , bi ga reševala z dodatnim izpiranjem.

 

Cila

SUD3  

član od: 1.9.2007

sporočila: 62

20. sep 2008 10:12

viva1 počakaj sej se bo ulafal. Meni je iste probleme delal bosh-ov stroj, počasi sem dobivala živčni zlom. Isto sem menjala praške mehčalce razno-razne poskuse delala Kolegica ima isti stroj, pa mi je oprala brisače pri njej so dišale pri meni smrdele po zažganem. Po enem letu se je uštimal, vem da je dolga doba sam tidi če ga reklamiraš ne dosežeš nič lp yoli

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

20. sep 2008 13:02

O smrdečem perilu smo govorili še v eni drugi temi. Pri nas se je čuden vonj pojavljal pri Beko pralnem stroju (in to pri prejšnjem in zdajšnjem stroju), predvsem poleti. Mislim, da je tisti ogabni vonj zaradi pokvarjenega (!) praška poleti oz. zaradi slabo spranega praška, ko pene ostajajo v bobnu. Do pred kratkim sem prala s tekočim Persilom, narejenim na Madžarskem, zamenjala sem ga za Luno, narejeno pri nas. S tem podpiram tudi slovensko proizvodnjo. Vonj perila je drastično boljši, bolje je izprano, ker Luna ne tvori toliko pen. Predvsem pa ni tistega ogabnega vonja - kdor ga ni imel na perilu, ne ve, kako para živce. Osebno mislim, da se ta vonj pojavi zaradi slabo spranega perila.

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

20. sep 2008 15:19

Moja svakinja je imela podobne težave s pralnim strojem. Ne vem točno, kateri model, vem pa, da je bil Gorenje. Imela je stalne težave z njim, ne samo smrdeče perilo, zato so ji ga na servisu zamenjali. Ta pere zdaj super. LP pujsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti