Česa se pa vi najbolj bojite?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. sep 2008 16:22

Vendelina jr. je napisal/a:
Za preizpraševanje samega sebe je čisto koristno, da vsakdo vsakih nekaj let odgovori na Proustov vprašalnik, ki ga je mladi Marcel Proust sestavil za to, da bi lahko oblikoval svoje literarne junake. .... Evo link na vprašalnik je tule. Plus, je dobro za treniranje angleščine. Vem vsaj za eno simpatično lady, ki ima take vaje rada. Če se ne odpre, guglajte na "proust questionnarie" in vas vrže na Wikipedio in greste od tam na ta link. http://hoelder1in.org/Proust/fill_questionnaire.htm Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 20. sep 2008 13:02:20
Če pa ne znate angleško, poslušajte Radio Slovenija 2.program ob četrtkih zvečer (po 22. uri), ko novinarka Nina Zagoričnik s pomočjo Proustovega vprašalnika poslušalcem predstavlja razne ljudi s sveta glasbe, literature, likovne umetnosti, gledališča itd. No, pa še moj odgovor na vprašanje o strahu. Prav zares si ne upam nikamor visoko (hribi in naravne višine niso problem), sploh, če do tja vodijo stopnice,ki niso "zaprte". Tudi rešetkaste ograje na balkonih v višjih nadstropjih mi delajo probleme, o stanju na lestvi pa raje ne bi..... Drugi strah je tak, ki ga sproti premagujem, to je strah pred vožnjo. Če bi živela v mestu z javnim prevozom, zagotovo ne bi naredila niti šoferskega izpita. Tako je to - v vednost, če bi me katera hotela kdaj zvabiti na avtocesto....grem raje z vlakom. Zato bi rada enkrat živela nekje, kjer bi namesto avta rabila - čoln (to že paše v Proustov vprašalnik). mamaF - Mojca

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

20. sep 2008 19:06

Joj.. kač, miši, podgan, pa kako kričim in cvilim, ko kakšno od teh srečam, cela vas ve. Pa o žabah da ne govorim. Se mi je zadnjič zgorilo. Sem se zadnjič odpravljala domov k moji mami, pa sem od tašče nesla rožice, pa grmičke. Sem dala lepo to na zadnji sedež. Ko se jaz vozim po avtocesti, pa mi iz zadnjega dela avtomobila skoči na sopotnikov sedež ŽABA, taka rjava, nagnusna. Tako sem začela vreščat, dobro da se nisem zaletela. Pa hitro pokličem mamo, kaj sedaj, pa pravi takoj se ustavi, pa vn jo dej. No sedaj ima novo prebivališče tam nekje v Selu bliz Wajdovščne LP mina20

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

20. sep 2008 19:41

Ali je kakšna pomenska razlika med: strah me je in bojim se? riba-ribica

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

20. sep 2008 19:48

Kobilic in vešč. Pajke prenesem, tudi če spijo 5cm stran od mene... Kobilic in vešč pa ne morem Zadnjič je ena ta velka kobilica prišla k meni v sobo (5. nadstropje bloka). Sem bila čisto preč in jo komaj nekako spravla sama ven iz sobe, ker so vsi doma spali. Groza!!! Ponavadi imam fanta za to, da me rešuje iz takih situacij, ampak kdo bi pomislil, da kakšna kobilca sploh zleze tako visoko... Urša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. sep 2008 19:59

Bojim se velikih zaprtih prostorov, kot so na primer  na pol prazne kletne etaže parkirnih hiš, pa naj bo dan ali noč...puščobni hodniki v velikih zgradbah, pa pustih in temačnih ulic se bojim. Po deveti zvečer umrem od strahu, če moram sto metrov po centru mesta, čeprav je vse osvetljeno....

Pa nimam nobenih slabih izkušenj, ampak da kdo steče za menoj, jaz pa ne vidim izhoda, tega me je groza.

 

Uživam pa v letalu, nikdar me ni strah, niti ob večjih turbulencah ne pomislim na na nič slabega, čeprav sem nekaj neugodnih trenutkov tudi v letalu doživela.

 

Mamamia

mamamia

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. sep 2008 22:08

Imam fobijo, da ne bi moji otroci padli čez okno. Hvala bogu se za starejšega, ki ima že pet let, ne bojim več tolko, me pa še čaka ta mali, ki ima sedaj komaj sedem mesecev in me tudi še ni strah zanj. Ko začnejo plezat so mi nevarni. Al pa da gre na vrh terase na blok pri mami, me je kar groza. Se mi prav filem vrti v glavi. Živalic me pa ni strah. Malo me je strah raka, ampak ne živalce, bolezni, ki je zame ena najhujših in nikoli ne vemo kdo bo na vrsti, ko je ratalo vse tako zdravo! Sama po temi pa res ne hodim naokoli. Zdrav razum mi pravi, da je to v današnjih časih kar malo nevarno. Aja zobarja sem pozabla! Pa zdej imam enega zeloo pridnega in je zelo razumevajoč, tako, da sem malo predelala to fobijo Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 20. sep 2008 22:10:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti