Ali se držite recetrov

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. sep 2008 20:09

Sama se držim recepta pri sladicah, ker jih res ne obvladam. Pečem zelo redko, ker nimam jedcev.

Pri ostali hrani mi recepti služijo kot navdih, ampak res ne vem, če sem kdaj skuhala TOČNO po receptu.

 

jasna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. sep 2008 7:46

Tudi meni so recepti navdih pri pripravi hrane. Zelo rada sprobavam in kombiniram kaj novega.

Pri sladicah in pecivih, tortah, keksih...pa se držim recepta, ko delam prvič. Nato drugič kaj prilagodim, če mi prvič kaj ni všeč. Tudi kaj dodam ali odvzamem.

Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. sep 2008 9:01

Ob branju sestavin vem ali bo recept po našem okusu ali pa ne zato delam natanko tako kot je Cila napisala, sicer se mi zdi nesmiselno, da objavljenega recepta delam po svoje.

Moji recepti  razen golaža, sarme, nadevane paprike pa kašna enolončnica, so vsakič drugačni, jah, bi jih bilo kar nekaj več tukaj objavljenih.

 

 

lp

 

 

 

Anamarija

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

21. sep 2008 13:45

Tudi pri meni je tako, da gre prvič po receptu in ko z mojo nadražjo konzumirava pripravljeno, se mi pa že rojevajo ideje o mogočih variacijah na osnovo. Se pa zeeeeelo težko pripravim, da bi si nove izume zapisal. Vedno ostane nekaj v glavi. Nikoli pa še nisem kakšnih mojih mojstrovin vrgel proč. Sam sebi sem najhujši kritik, žena mi pa pravi da sem včasih malo zmešan. Kuharski pozdrav! pšeničnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti